Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Za Otíka mu párkrát vynadali, co mu udělají za Pavla Novotného? Filip Rajmont je jeho věrná kopie. VIP skandály a aférky

16.05.2024
Za Otíka mu párkrát vynadali, co mu udělají za Pavla Novotného? Filip Rajmont je jeho věrná kopie. VIP skandály a aférky

Foto: Se svolením TV Nova (stejně jako ostatní fota v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Filip Rajmont v sérii Iveta v roli Pavla Novotného, tehdy bulvárního novináře

Hrát žijícího člověka je obtížné, diváci očekávají podobu co nejvěrnější. Ujmout se navíc role bulvárního novináře, kterého skoro nikdo nemá rád, to vyžaduje kus odvahy. Filip Rajmont ale příliš neváhal, zahrát si Pavla Novotného pro něj byl velký herecký úkol. A zhostil se ho na jedničku.

Do vysílání na Voyo vstoupila třetí řada seriálu Iveta a v ní i postava kontroverzního bulvárního novináře Pavla Novotného, který je sice nyní starostou Řeporyjí na plný úvazek, to mu ale nebrání pronášet výroky na adresu celebrit, způsobující veřejné pohoršení. Poslední bouři vyvolal větou na adresu nemocné Aničky Slováčkové. Štvanici na Ivetu Bartošovou samozřejmě nepořádal sám, autor seriálu ho ale vybral jako příklad za všechny. A do role obsadil Filipa Rajmonta, jemuž maskérky dopomohly k podobě až neuvěřitelné. Televizní diváci znají Rajmonta hlavně jako dobráckého učitele výtvarky Otíka z Ulice, tentokrát ho ale uvidí v docela jiné podobě.

 

Filip Rajmont coby Pavel Novotný

Stát se Pavlem Novotným byla dřina

I přes jistou nevoli nakonec Filip roli „protekčního spratka“ přijal. „Je mi líto, že jsem dorostl do podoby Pavla Novotného,“ přiznal televizi Nova se svým obvyklým humorem. To měl na mysli nadváhu, se kterou bojuje, která ho ale zároveň kromě jisté podoby tváře pro roli předurčila. Novotný je totiž podle hercových slov sám o sobě velmi výrazný, na place se proto Filip chystá ubrat. „Myslím, že ho asi budu hrát o něco méně, než je on sám Pavlem Novotným v originále. Tak, aby to bylo uvěřitelné,” dodal před začátkem natáčení. Aby okoukal všechna gesta, mimiku i způsob řeči, s Pavlem Novotným se osobně setkal. A chtěl samozřejmě také pochopit, jaký je pohled tohoto novináře na Ivetu Bartošovou, protože herec musí svou postavu také „nacítit“. Oříšek byl i způsob mluvy, protože Novotný má vadu řeči. I tu Rajmont nastudoval velmi pečlivě.

 

Filip Rajmont na premiéře

Setkání v Řeporyjích ho pak utvrdilo v tom, že bulvár a Iveta Bartošová byly tak trochu spojené nádoby. „Člověk to tehdy pozoroval zdálky a bylo to takové tragické, hořké a smutné,“ míní herec. „Ale co víme, tak ta spolupráce Ivety s bulvárem byla, ať už to dělala ona sama, nebo to za ni dělal její manžel, nebo předtím Jirka Pomeje, ale ona to byla taková spolupráce všech zúčastněných. Abych byl já spravedlivý, tak v tom není stoprocentní vina bulváru,“ dodal pro Extra.cz.

 

Coby Otík v Ulici

Filip Rajmont je známý jako vtipný a laskavý člověk se velkým srdcem, a tak i jeho vlastní ohlédnutí za osudem zpěvačky je plné soucitu: „Viděl jsem talentovanou zpěvačku, kterou ne úplně dobře postupně semlel život ještě za plné veřejné pozornosti,“ posteskl si herec. „Všichni jsme viděli, že ta paní potřebuje pomoc, ale místo pomoci jsme všichni sledovali jen její destrukci a ta bohužel skončila, jak skončila,“ dodal na slavnostní premiéře posledních tří dílů seriálu. 

Pobyt v Ulici z herce udělal Otíka Puklického

Věrnost nekonečnému seriálu Ulice je v případě Filipa Rajmonta až neuvěřitelná. Hraje v ní už patnáct let a patří k postavám, které prožily mnoho proměn a stále pro ni autoři nacházejí nové příběhy. Původně bohémský výtvarník nejen zakotvil jako učitel na gymnáziu, kde je oblíbený u kolegů i studentů, ale stal se z něj i milující táta a pečlivý manžel.

 

V civilu, foto se svolením Filip Rajmont

Eskapády Otíka Puklického mají vždycky pořádné grády. Napřed vzdoroval mamince, bývalé ředitelce gymnázia, která ze svobodomyslného mladíka chtěla mít úctyhodného pana učitele. Pak prožil vztah s divoškou, která ho přivedla až k infarktu, a nakonec jako váhavý střelec utekl Hedvice od oltáře. Ta mu ale odpustila a z Oty je šťastný táta. Pořád je v něm ale kus trochu naivního kluka. A tak aktuálně bojuje s prolhanou semetrikou Soňou, novou ředitelkou gymnázia. „Ulici točím 15 let, takže lidé mě samozřejmě znají z tohoto seriálu. Někteří lidé si myslí, že ta postava jsem já, že je to to samé. Různě mi nadávají za to, když tam udělám něco ošklivého. Někdo mi prostě vynadá. Těžko mu vysvětluji, že to nejsem já,“ s úsměvem vysvětluje v rozhovoru pro Glanc, že se jmenuje Filip, nikoliv Ota Puklický. Zároveň ale přiznává, že za ta léta si Otíka hodně připodobnil sobě. „Člověk čerpá hodně ze sebe, takže ledacos máme podobného. Snad jsme hodní a máme smysl pro humor.“ 

Rekordman i v divadle

Kromě Ulice a nyní Ivety se Filip Rajmont často mihne v nějakém seriálu nebo filmu, jsou to ale převážně role epizodní. Zůstává celoživotně věrný divadlu, které kvůli natáčení nehodlá zanedbávat. Byl stálým členem souboru Národního divadla, které takříkajíc zdědil po předcích. Jeho praděd Emil Burian byl operní pěvec, dědeček E. F. Burian slavný divadelník, otec Ivan Rajmont režisér a maminka Kateřina Burianová – Rajmontová je herečka. Filipův prastrýc Karel Burian v Národním divadle dokonce tragicky zemřel, když se napil louhu.

 

Filip Rajmont a ND, foto se svolením Filip Rajmont

„Všichni tam umřeli. My chodíme do Národního divadla umírat,“ zavtipkoval o své rodině herec v 7 pádech Honzy Dědka. Kromě Národního ale hostuje také ve Švandově divadle, kde už 18 let hraje s Martinem Hoffmanem v komedii Lordi. Salónní komedie s jemnými erotickými prvky o třech lordech, kteří systematicky svádí londýnské ženy tak dlouho, až se chytnou do vlastní pasti, je divácky nesmírně úspěšná a ač herci pochopitelně z mladíků vyzráli v muže, jsou jejich výkony stále nádherné. Možná se zralostí ještě víc. Neméně ale Filip Rajmont nyní exceluje ve Švandově divadle v Kleci bláznů, která měla premiéru letos v únoru.

 

Filip a „Švanďák“, foto se svolením Filip Rajmont

Kutná Hora se chystá na 15 000 návštěvníků Megafestivalu Doma

Ve dnech 24. a 25. května se v Kutné Hoře uskuteční Megakoncerty Doma. Letos ponese akce ještě tento název a příští rok už půjde o Rybičky 48 Festy. Koncert kapely Rybičky 48 měl loni v Kutné Hoře velký úspěch, a tak se z něj nejspíš stane tradice. I letos totiž zbývá posledních pár vstupenek a areál v parku pod Vlašským dvorem pro 15 000 diváků tak bude zase plný.

 

„Původně měl být Megakoncert minulý rok jeden a byla to odpověď na naše 20. narozeniny v O2 aréně. Chtěli jsme udělat oslavu i doma. Nakonec byly ty koncerty dva, oba se podařilo vyprodat a podle všeho budou brzy vyprodané i ty dva letošní,“ těší se baskytarista a zpěvák Kuba Ryba (na snímku celá kapela, foto se svolením Public Relations & Communication & Promotion).

Kromě Rybiček 48 vystoupí na festivalu například Visací zámek, vítězka Andělů Pam Rabbit, Koblížci, Michal Horák, Pokáč, Sofian Medjmedj, Totální nasazení, Děda Mládek Illegal band,
Highland a další. 

Amerikánka oznamuje premiéru

Režisér Viktor Tauš připravuje film Amerikánka deset let. „Je to skutečný příběh desítek tisíc dětí, které vyrůstaly v dětských domovech v komunistickém Československu. Vyprávíme ho jako gejzír pestrých vzpomínek plných barev, života a snů,“ říká o svém filmu Viktor Tauš. Snímek nakonec dorazí do českých kin na konci září.

 

Nyní odhaluje trailer, v němž jako ve snu prochází galerie postav včetně té hlavní, holky, která přestala utíkat, za zvuku titulkové písně zpěvačky Anabelle.  

Víkend otevřených budov

V Praze probíhá desátý ročník festivalu Open House, věnovaný architektuře a příběhům známých i méně známých budov. Vyvrcholením festivalu je víkendové otevření běžně nepřístupných budov.

 

Podívat se můžete i do metra, foto Open House Praha

Letos jich je v programu sto patnáct, od historických paláců, památek, novostaveb, přes technické či sakrální stavby. Budovy se otevírají zdarma bez nutnosti předchozí rezervace, prohlídky probíhají průběžně po celou dobu otevření. Seznam budov naleznete na webu festivalu www.openhousepraha.cz. 

Zdroj: TV Nova, Extra.cz, Glanc, iDnes, Public Relations & Communication & Promotion, Bioscop, openhousepraha.cz

 

Vložil: Ela Nováková