Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Multitalent ve zděděných kalhotách rád recykluje. Kdy konečně začne Jan Cina hrát lidi? Horká židle Jana Ciny

27.04.2024
Multitalent ve zděděných kalhotách rád recykluje. Kdy konečně začne Jan Cina hrát lidi? Horká židle Jana Ciny

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Populární představitel princů Jan Cina v Show Jana Krause

Zpívá, tančí i hraje na jedničku a sklízí za to obdiv diváků i kritiky. V šestatřiceti vypadá pořád klukovsky a vesele. Vtipkování mu ale v rozhovoru moc nejde, všechno vysvětluje tak zeširoka a důkladně, že působí trochu jako suchar.

Jan Cina zaujal Jana Krause na první pohled svým oblečením. Kalhoty do zvonu přišly do módy znovu v letošním roce, takže to vypadá, že herec si potrpí na nejnovější trendy. Jenže ty bílé kalhoty mají úplně jinou historii a vůbec nejsou nové. Jan Cina se totiž nestydí za to, že nosí oblečení, které už někdo měl na sobě. Kalhoty jsou po jeho oblíbeném zpěvákovi 7krát3. „Ty kalhoty byly ušité pro něj na nějaký koncert. On je potom vrátil a já jsem je u toho návrháře Honzy Černého objevil a řekl jsem si, já si je pořídím, protože to je hezké, mít kalhoty po svém idolovi, protože já mám toho Štěpána fakt rád, mám rád jeho hudbu,“ svěřil se mladý muž, který si obecně potrpí na recyklaci.

Dárek, který přinesl Janu Krausovi, byl zabalený v pomačkaném papíru a herec vysvětlil, že má rád šustění papíru, který už byl použitý. Klidně ho i další člověk může poslat dál. Dárkem ale Jan Cina projevil i vztah k přírodě a trochu také k ezoterice. Věnoval Janu Krausovi plát leštěného achátu, který slouží jako podložka pod sklenici s vodou. Prý je to nejen krásné, ale také energie kamene vylepšuje kvalitu vody.

 

Jan Cina_Show Jana Krause 1

Ani Jan Cina nedorazil ke zpovědi na Krausově pověstné červené pohovce s prázdnou, dárek, který moderátorovi přinesl, byl ale opravdu originální

Kdy bude hrát lidi?

Jan Kraus poukázal na to, že Jan Cina teď pořád hraje prince. Malého prince v představení podle Saint-Exupéryho knihy, velkého prince v muzikálové pohádce Šíleně smutná princezna. Kdy bude hrát lidi? To byl pro herce důvod k vysvětlování: „Taky přemýšlím. Snad to někdy přijde,“ zamyslel se, ale zároveň hned prozradil, že tak je to s ním teď v divadle, ve filmu ale dostává jiné role. „Co se filmových věcí týče, tak jsem často hrál nějaké záporné postavy, právě ne ty prince,“ přemítal nahlas.

„Což je zajímavý protiklad. Ale myslím si, že je zajímavé takhle uvažovat a neobsazovat lidi na první dobrou. Je to odvážné,“ pochválil si, že ho režiséři obsazují do nejrůznějších rolí. Ostatně jeho schopnost zahrát hrdiny humorné i dramatické na něm diváci oceňují a režiséři mu díky schopnosti proměny nabízejí široké spektrum postav. Touží po nějakém protiúkolu? Jana Krause napadlo, že by to mohl být nějaký řimbaba, jenže Cina nevěděl, kdo je řimbaba, a při jeho superštíhlé postvě není divu, že se s tím pojmem nikdy nesetkal.

 

Jan Cina_Show Jana Krause 2

První dětskou roli dostal už v roce 2009 v rodinném filmu Smradi, první dospělé se dočkal navzdory svým 36 rokům teprve nedávno v komedii Sladký život, v níž si zahrál seriózního otce-samoživitele

Rád by hrál dospělé

Spíš se zamyslel nad tím, že protože vypadá pořád velmi mladě, dostává většinou role klukovské, neodpovídající jeho věku. Každopádně prý pro něj byla zajímavá jedna z těch posledních, kdy hrál tatínka. „Poprvé jsem hrál dospělou postavu. Dosud jsem hrál stále ty syny, kluky, prince… Tak teď jsem hrál mladého tatínka, a to tedy bylo příjemné, nové a snad to nějak zafungovalo.“ Kdy se chystá vizuálně zestárnout, netuší a doufá jen, že to nepřijde skokově, že se do rolí dospělých mužů bude moct přehrát postupně.

Nebýt na jevišti sám

A ještě jedno přání má Jan Cina pro své další působení v divadle. Hrát s více lidmi. „Mám teď dvě věci, kde jsem na jevišti skoro celou dobu sám. A to je v něčem skvělé, ale v něčem náročné. Teď mám období, kdy je mi trochu smutno,“ posteskl si. „Já bych chtěl být v šatně i na jevišti s těmi lidmi.“ Vzápětí ho ale napadlo, že by se to mohlo dotknout diváků, protože ti jsou pro herce samozřejmě v divadle také společností. To je ale něco jiného, hraje pro ně, kdežto herečtí partneři v šatně a na jevišti, to je také o popovídání, výměně zkušeností i zábavě. A to mu v jeho sólových jízdách trochu chybí.

 

Jan Cina_Show Jana Krause 3

Dva majitelé chalupy se shodli, že skutečnými chalupáři nejspíš nikdy nebudou

Má chalupu, ale kutil nikdy nebude

Jan Cina rád cestuje po světě, zatoužil ale také po domácím odpočinku ve vlastním, a tak si pořídil chalupu. S Janem Krausem se ovšem perfektně shodli, že kutilové nejsou. A herec vzal vážně i varování zkušenějšího chalupáře, který líčil, že když se lidé dověděli, kde má chalupu, jezdí tam okukovat. Klidně i v době, kdy Jan Kraus a Ivana Chýlková pobývají na zahradě. Nakukují přes plot, fotí a komentují, co známé osobnosti dělají. A tak Jan Cina raději neprozradil, kde chalupu má, protože tam má rád své soukromí. A na cestách často myslí právě na tohle své místo. „Hodně často jsem myslel na tu svoji chalupu a na to místo v těch Čechách, že se těším, až tam budu,“ projevil se zcestovalý muž jako patriot.

Zdroj: FTV Prima

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková