Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nebezpečně zúžené intimní zóny, jak se žije „tělo na tělo“ a proč porotce sklízí nenávist? Horká židle Jana Tománka

20.04.2024
Nebezpečně zúžené intimní zóny, jak se žije „tělo na tělo“ a proč porotce sklízí nenávist? Horká židle Jana Tománka

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Tanečník a choreograf Jan Tománek v Show Jana Krause

V těchto dnech se o něm píše všude, protože nahradí v porotě letošní StarDance legendárního vtipálka Zdeňka Chlopčíka. V Show Jana Krause ale hravě dokázal, že ani jemu není humor tělo na tělo vzdálený.

Loni se z porotcovské židle vrátil na parket a tančil s Ivanou Chýlkovou. S Janem Krausem si i po půl roce měli rozhodně na co zavzpomínat, protože v moderátorově domácnosti byl tenkrát společenský tanec tématem číslo jedna a pro Jana Tománka znamenala účast vysoké herečky šanci ve dvaapadesáti se ještě vrátit do StarDance jako tanečník. Protože s kým jiným by Ivanka tančila? Jan Kraus sice předsudek, že tanečník musí být alespoň stejně velký jako jeho partnerka, nesdílí, přiznal ale také, že u nich doma se moc netančí. A Ivanka se loni roztančila radostně a s vervou jí vlastní, takže jí Jana Tománka ze srdce přál. Hlavně že nemusel tančit sám.

 

Jan Tománek_Show Jana Krause 1

S Ivanou Chýlkovou si tanec před kamerami opravdu užil, což prý jejímu životnímu  partnerovi Janu Krausovi ani trošku nevadilo

Tři kola s Ivanou jako vrchol soutěžení

Jan Tománek vzpomíná na své loňské vystoupení rád, i když se s Ivanou Chýlkovou protančili jen do třetího kola. „Přišlo mi to jako vrchol v tom, že jsem si to s Ivanou strašně užil a že už bych se na ten taneční parket nikdy nevrátil,“ přiznal s tím, že dokonce předem tušil, že jeho taneční partnerkou bude právě Ivanka, a proto byl ochoten zhubnout deset kilo, opustit místo porotce v soutěži a vrátit se ve dvaapadesáti na taneční parket. „Já jsem si to tak strašně považoval,“ dodal. „To, že jsem měl možnost ji poznat jako takového nádherného komplexního člověka, s takovou nádhernou něžnou duší, ochotného, milého, chytrého, je strašně příjemné,“ lichotil i s odstupem času moderátorově partnerce. Jan Kraus souhlasně přikyvoval, protože za všechny ty lichotky, pronesené v pořadu, bude doma pochválen. Žárlit na tanečníka ho tedy ani ve snu nenapadlo, i když vztahy v téhle profesi ho velmi zajímají.

Jak se žije tělo na tělo

Jan Tománek ochotně vysvětlil, že v tanečním světě je intimní zóna někde jinde, než v tom běžném. A s úsměvem vzpomínal, jak se seznámil se svou první tanečnicí ve StarDance Jolanou Voldánovou. S noblesní moderátorkou začínal nácvikem walzu a hned při prvním tréninku použil gumu, která tanečníkům pomáhá nacvičit pevné taneční držení. „To už si můžeme rovnou začít tykat,“ okomentovala to tehdy Jolana Voldánová. „To ale neznamená, že na základě toho, že někomu vstupujeme do intimní zóny, s ním hned máme nějaký vztah,“ zdůraznil.

„Hodně párů, které spolu dlouhodobě tančí, projde nějakým osobním vztahem, ale ne často to vydrží, protože kariéra je dlouhá a stres ze soutěží, rank listů a tak dál je natolik velký, že je to často zlomí i v osobním životě. Každý nemá štěstí jako já!“ uzavřel v narážce na svoji manželku, která se také věnuje tanci, byla dlouhá léta jeho partnerkou i na parketu, a přesto je žádný stres nerozdělil. Manželku Kamilu při tanci poznal a ona ho prý ze začátku vůbec nechtěla. Nadbíhal jí, ale slečna měla nos nahoru a jeho dvoření si nevšímala. Pomohlo až pár panáků s kamarádem, který ho přinutil, aby Kamile řekl bez obalu, že je do ní blázen. A od té doby jsou spolu.

 

Jan Tománek_Show Jana Krause 2

Před kamerami také poprvé přiznal, že ho jeho manželka, o šest let mladší, krásná a neuvěřitelně skromná tanečnice Kamila Tománková, zpočátku vůbec nechtěla

Tančí celá rodina

Jan Tománek je mimo jiné také spoluautorem knižního rozhovoru Tancem na vrchol, jenž mapuje příběh taneční dvojice Tara Bohak a David Odstrčil, kteří se v roce 2022 stali historicky prvním českým párem, který získal titul mistrů světa v kategorii profesionálů v tanečním sportu. „Je to takový velký počin v malém sportu,“ popsal s tím, že je to první knížka z prostředí tanečního sportu a že ji svému synovci Davidovi a jeho taneční partnerce slíbil. „Slíbil jsem jim, že když se stanou mistry světa, že společnými silami napíšeme knížku o té jejich cestě, která není jenom veselá a usměvavá. Je náročná a komplikovaná.“

U Tománků se zkrátka tancem žije i nyní, když sám tanečník se dnes věnuje hlavně choreografii a trénování mladších kolegů. Mimo jiné protože má potíže se zády, což se u tanečníků stává dosti často. To je ostatně důvod, proč přijal loni účast v soutěži jen výjimečně. Letos se vrátí na židli porotce.

 

Jan Tománek_Show Jana Krause 3

Je mu jasné, že spravedlnost a upřímnost porotci v televizním přenosu popularitu nepřináší

Porotce si vždy vyslouží nenávist

Jan Tománek hodlá být jako vždy profesionální a spravedlivý porotce, je si ale dobře vědom, že tahle role mu popularitu nepřinese. „Jako porotce nemůžete čekat, že budete oblíbený,“ vysvětlil. „Spoléháte se ale na to, že budete dělat dobře svoji práci a že to snad nakonec lidi přijmou.“

A jak tedy vnímal hodnocení porotců z perspektivy soutěžícího on? „Když dva tři měsíce trénujete, jste do toho natolik vtažen, že každé křivé slůvko vnímáte jinak, než když tam sedíte jako porotce nebo i divák. Na parketu zcela ztratíte objektivitu. Někdo se projeví na parketu, někdo až v šatně nebo doma. Ale projeví se úplně všichni,“ přiblížil emocionální rozpoložení tanečníků během soutěže. Věřme, že se může spoléhat na to, že si ho znovu oblíbí diváci. Ti jsou sice nyní, když bylo oznámeno, že v porotě uvidí Jana Tománka místo populárního vtipálka Zdeňka Chlopčíka, trochu naštvaní, ale jak moc si je svým hodnocením dokáže mistr tance získat, to se naplno projeví až na podzim.

Zdroj: FTV Prima

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková