Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Abstinence je nuda a co dál, když vypadnete z role aneb Jak se kujou pikle s Janem Krausem? Horká židle Boba Klepla

06.04.2024
Abstinence je nuda a co dál, když vypadnete z role aneb Jak se kujou pikle s Janem Krausem? Horká židle Boba Klepla

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Populární herec Bob Klepl v Show Jana Krause

Před dvaceti lety se Bob Klepl potkal u Jana Krause s Anife Vyskočilovou. Byl z toho tenkrát hodně nervózní, protože se před ním vlnila polonahá v rytmu břišního tance. Tahle léta už mají za sebou, ale Anife umí muže zaskočit i nyní.

Jan Kraus si pozval letitého kamaráda do své show hlavně proto, že mu chtěl poděkovat za možnost zahrát si s ním v muzikálu. Dvojice proradných rádců v Šíleně smutné princezně toho sice moc nenazpívá, jejich jediná písnička je spíš recitace do hudby, to ale Janu Krausovi vyhovuje. Horší je, že ho Bob Klepl poslední dobou několikrát zaskočil, protože mu vypadává text. Jednou zapomene celou sloku, jindy mu vypadne první verš u třetí sloky. „No jo, jenže ty mi máš pomoct, nějak mi nahodit, jak je to dál,“ povzdychl si oblíbený komik. „Ale ty na mě jen ukážeš a nic.“ Přesto si oba muzikál užívají a Bob Klepl předvedl, jak jejich společná písnička Kujme pikle vypadá i s tanečkem.

 

Klepl_Show Jana Krause

Bob Klepl si postěžoval, že ho na jevišti zrazuje stále častěji paměť

Diváci si myslí, že jde o vtip

Klepl si postěžoval, že se mu opravdu poslední dobou stává, že vypadne z role a nemůže si vzpomenout na další text. „Stojím na jevišti, koukám na lidi, a dokonce jsem schopen to přiznat a říct: A teď nevím, jak je to dál. A oni se začnou smát a tleskat, a já říkám: Ale já fakt nevím, jak je to dál. A oni křičí: Bravo!“  Je mu šestašedesát, nedávno oslavil narozeniny a tvrdí, že mu ubývá paměť i testosteron. Jenže bolestínsky se trochu choval vždycky, takže to vlastně není nic nového pod sluncem a diváky dál tahle jeho póza baví. Stárnutí mu moc nevěří, ostatně v současné době hraje v osmi komediích a všechno bravurně zvládá.

Po padesátce je to normální

Jan Kraus svého kamaráda napomenul a prohlásil, že on sice žádné texty nezapomíná, ale to, že člověk zapomíná třeba jména, je po padesátce normální. „Ty se tím ale moc zaobíráš,“ pošťuchoval ho. „Podívej se na svoji maminku!“ Obrátil se k publiku a vysvětlil, že by všem přál vidět tu čipernou dámu, které je 91 let. A Bob Klepl to uznal. „Moje arménská matka mi k narozeninám řekla, že šedesát šest je dobré číslo,“ prozradil a zamyslel se nad tím, že na tom tedy asi něco bude.

 

Klepl_Show Jana Krause

Ochotně připomněl svoji úspěšnou scénku Vysavač, kterou si vysloužil od Krause k 66. narozeninám speciální kytici

Nuda abstinujícího alkoholika

„To je tím, že jsem hypersenzitivní, a tím pádem se sebou víc zabývám,“ vysvětlil a dodal, že navíc už šest let nepije alkohol. „Jsem abstinující alkoholik. A ten život je nuda, tak aspoň hraju divadlo!“ Doba, kdy v Divadle Na zábradlí hrál v Čechovově Strýčku Váňovi, je ovšem pryč. Stejně jako testosteronová éra, kdy po jevišti proháněl i kamarádovou manželku Ivanu Chýlkovou. Dnes hraje hlavně v konverzačních komediích, to ho baví.

Posedlost uklízením

Jan Kraus připomněl, že herec je v soukromí doslova posedlý uklízením a čistotou. Tuhle svou vášeň přetavil do představení Vysavač, se kterým slaví úspěch už několik let, a tak k nedávným 66. narozeninám dostal od svého hereckého kolegy a kamaráda Jana Krause tematicky laděný puget, seskládaný z nejrůznějších úklidových prostředků, štětek a prachovek. „Když hraju to představení, tak ženy, většinou padesát plus, sedí v první řadě a mají při děkovačce připravená sava a dezinfekční prostředky, dávají mi je a líbají mě,“ prohlásil Bob v reakci na neobvyklou kytici, a když Jan Kraus komentoval, že to budou nejspíš polibky přátelské, herec dovedně skrývající svůj mužný temperament se rychle ohradil: „Nene, to jsou polibky vášnivé!“ Trochu si ovšem posteskl, že vášeň probouzí jeho vysávání a uklízení právě v těch ženách padesát plus. Mladé svěží dívky si do první řady nesedají…

 

Klepl_Vyskočilová_Show Jana Krause

S Anife Vyskočilovou po letech znovu na Krausově červené pohovce

Mužný samec

Jan Kaus si přizval k Bobu Kleplovi tentokrát po letech i Anife Vyskočilovou. Ta už netančí břišní tance a pochlubila se, že jako je Bob Klepl hrdý dědeček, ona je stejně nadšená babička. Zaskočit muže ale dokáže i nyní, když ho vypeskovala za to, že o sobě říká, že je starý. „Muž po padesátce je teprve ten správný samec,“ vysvětlila svůj pohled na zralé muže. „Mezi dvacítkou a třicítkou jsou to koloušci, pak se do padesáti hledají. Pak přijdou konečně na to, že jsou samci, a pořádně si to užívají.“ Svérázné vyjádření sice Boba Klepla i Jana Krause poněkud zaskočilo, který muž by ale neslyšel rád, že je pro ženy stále atraktivní. A tak si Bob Klepl nenápadně přisednl k Anife Vyskočilové blíž a nechal se strhnout jejím známým spontánním chováním k nevázanému žertování na téma ženy, muži a věčné touhy.

Zdroj: FTV Prima

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková