Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Aktuálně ho proslavil nahý zadek. Kde mají koně s řadicí pákou a proč se s dětmi nehází? Horká židle Tomáše Měcháčka

17.02.2024
Aktuálně ho proslavil nahý zadek. Kde mají koně s řadicí pákou a proč se s dětmi nehází? Horká židle Tomáše Měcháčka

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Herec, komik, moderátor a režisér Tomáš Měcháček v populární talkshow 7 pádů Honzy Dědka

Všechno na světě je možné popsat s břitkým vtipem. Tak by se dal ve zkratce popsat rozhovor herce Tomáše Měcháčka s Honzou Dědkem. Ne všechno lze přepsat, protože své povídání často doplňuje gesty, která vydají za tisíc slov.

Honza Dědek ovšem představil Tomáše Měcháčka na úvod prostřednictvím jeho v současné době vysílané seriálové role v Sedmi schodech k moci. Tam hraje lobbistu Lachmana. „Postava vychází ze skutečné osoby, jejíž jméno nebudu říkat, protože by mi mohli dát pokutu. Je lobbista, umí komunikovat s lidmi a je šustič. Kurevník je správný slovo,“ popsal herec postavu, která sehraje jednu z klíčových rolí v životě hlavní hrdinky. Srážka s hajzlíkem bez skrupulí jí otevře oči v prostředí Poslanecké sněmovny. Napřed je to ale velká láska a spousta sexu.

Erotika na place je dřina

Honza Dědek předvedl divákům na obrazovce scénu, v níž Lachman obšťastňuje Aničku na střešní terase domu v centru Prahy. Na rozdíl od Evy Podzimkové, která se nechala zastupovat dublérkou, Tomáš věřil, že ukázat nahý zadek v krátké scéně zvládne klidně sám. Nějak mu nedošlo, jak to natáčení bude vypadat. „Od té doby se nestydím. Jak tam prcám, pardon, jak tam perfektně hraju na terase... Jednalo se o zamluvenou terasu v centru Prahy, ale lidi okolo bydlí. Byla prča. Když jsem studoval herectví, bylo mi od začátku jasné, že to takhle skončí,“ smál se a do detailu popsal, jak tu scénu natáčel s profesionální pornoherečkou, na jejíž nahou krásnou postavu se přišli podívat do pátého patra i řidiči.

A samozřejmě přihlíželi všichni z okolí, kdo na terasu dohlédli. „Měl jsem mít taková ta tělová tanga, co nejsou vidět, ale někde je zapomněli, tak jsem tam pobíhal po terase nahý a všichni kromě mě se dobře bavili.“ Navíc mu teď herecký osud připsal hned další erotické scény. Třeba ve filmu Jak přežít svého muže s kolegyní Janou Bernáškovou, manželkou režiséra snímku Rudolfa Merknera. „Tak jsem u ní klečel, ona byla nahá a Ruda vedle seděl na stoličce a zachmuřeně mě povzbuzoval. Velká legrace, běžte se na to podívat,“ dodal.

 

Měcháček Tomáš_7 pádů Honzy DědkaS humorem sobě vlastním dokáže Tomáš vyprávět i o těch nejprekérnějších zážitcích z natáčení. Třeba jak svést krásnou ženu pod dohledem jejího manžela.

Hercem nebo učitelem kvůli prázdninám

Tomáš Měcháček pochází z Ústí nad Labem, jeho maminka je učitelka. I on uvažoval o dráze pedagoga, i když herectví bylo na prvním místě. „Šel jsem studovat herectví, abych měl prázdniny. Nechtěl jsem být učitel. Jestli vám, milé děti, budou říkat, že herci mají prázdniny, tak to od roku 1992 není pravda. Zase jsem naletěl,“ vtipkoval. Honza Dědek ovšem naznačil, že jednou z možností bylo také být zlodějem aut. „Jsem z Ústí, z toho nad Labem, co chcete. Kdo to tam v mládí nezkusil… Ale skončil jsem u házení cihlou, jak došlo na otvírání drátem, to už mě nebavilo, to byla těžká práce. Tak jsem šel na loutkárnu,“ vylíčil možnosti trochu divokého kluka z divokého města.

Nestal se tedy zlodějem aut, učení ho ale neminulo, dnes vede herecké workshopy na DAMU. A je prý přísný učitel, jak našel Honza Dědek ve zprávách studentů na Facebooku. Nemá rád, když studenti chodí pozdě. „Když studenti dorazí na výuku od devíti v 11:55, jsem nas*anej. Řeknu jim, ať jdou pryč, nepustím je do hodiny,“ upozornil. A jak to měl s pozdními příchody za studií on? „Chodil jsem včas, nebo vůbec. On pan Krobot třeba by pozdní příchody asi netoleroval. Ale třeba na jízdu na koni jsem měl chodit ráno v sedm, tak tam jsem nikdy nebyl. Ostatně z koní mám respekt. Jezdil jsem na koni ve filmu, ale to jsou filmoví koně, ti mají řadicí páku, poslouchají na slovo. Ale ti normální koně, ti dobře vědí, že já vím, že jsou mnohem větší než já,“ popsal jednu z hereckých odborností, které se na DAMU nenaučil.

Dětmi se nehází. Nebo ano?

Je tedy i přísný otec, když je přísný učitel? Tomáš má tři , dvacetiletého syna s první partnerkou a čtyřletého syna a tříletou dceru z „druhého kola“, jak tomu říká. „Dvacetiletý syn to odnesl asi hodně. Měl jsem ho v pětadvaceti, úplně jsem nepřemýšlel o rodičovství, že třeba nemáš házet dětmi ve vzteku. Čtyřletej a tříletá, tam už vím, že se musím držet. Jsem startovací jako čertík a tihle malí hajzlíci vědí, kde mi zmáčknout čudlík. Nejstarší syn to fakt uměl, ale je skvělý kluk. Myslím, že jsem to zas tak moc nepokazil,“ rozpovídal se o výchově.

Tyran prý ale není. „Jsem nejlepší táta na světě, jejich nejoblíbenější hračka. Většinou mi teda děti říkají, ať je nechám být. Matylda má teďka období vzdoru, kdy pochopila, že může říkat ne. A je ženská, takže ne říká furt. Když ji chci oblíknout, změní se v tekutinu. Umí se mnou cvičit, zatváří se a všechno jí odpustím a doprošuju se o její pozornost,“ vyprávěl a přiznal, že obdivuje ženy, které zvládají rodičovské povinnosti pořád. „Já jsem s dětmi teď týden doma, chodím spát s nimi a ještě vyhraju. Děti jsou skvělé, ale jsou furt.“

 

Měcháček Tomáš_7 pádů Honzy DědkaHonza Dědek dostal samozřejmě i speciální dárek, protože kdo si hraje – nezlobí.

Sobodopo pro mámy a dítě jako veverka

Osm potomků, jak původně plánoval, sice nemá, zato jich mívá celý houf, takže vymyslel speciální hlídací program na sobotní dopoledne. „Bydlíme tři byty nad sebou, v každém jsou dvě děti, a dveře na chodbu se nezavírají, takže někdy máš doma šest dětí, někdy nikoho. Proto jsem začal dělat program Sobodopo pro mámy, což je program na podzim a zimu, a vidíš ty táty, jak mají v sobotu dopoledne děti, aby ty mámy mohly na prosecco (nebo teda, pardon, na snídani) s kámoškou. Takže mámy dají děti otcům, a ti přijdou ke mně a my tam kravíme. Základní pravidlo je, že se dětem do hraní nemotáme. Do první kapky krve,“ vysvětlil.

V letních měsících tenhle program s Tomášem Jeřábkem rozšířili na velké akce pro děti, které se odehrávají venku. „Zeptáme se dětí, co by chtěly hrát, a ony třeba řeknou Star Wars nebo Harryho Pottera. Obvykle to končí tak, že třeba tatínkové dělají stromy – rozestaví se a zvednou ruce. A my jednomu z nich dáme do rukou dítě a řekneme: To je veverka. A oni si ho hází,“ popsal improvizované dopoledne pro otce a děti, u kterého matky možná ani nechtějí být.

Balonky a konfety

Tomáš Měcháček je zkrátka pořád trochu ten divoký kluk, jakým býval v dětství. „Tenkrát nebylo ADHD, tak se říkalo, že jsem z divokých vajec,“ líčil, jak si ho maminka musela vzít v druhé třídě do školy, kde učila, aby ho měla pořád „na ráně“. Dnes svou hravost projevuje nejen při akcích pro děti, ale také v tom, že si pořídil s manželkou drobné podnikání. Mají obchůdek s věcmi na párty. Hlavním artiklem jsou balónky a Tomáš se prý moc těší, jak je bude v létě dětem nafukovat. „Koupil jsem obrovskou bombu helia a budu nafukovat balónky pro děti. Mám obrovské rakety, žraloky, jednorožce. Strašně mě to baví. Dávám je i zadarmo, protože ty děti mají radost,“ dodal herec, který podnikáním nejspíš nezbohatne. Dodejme, že už třináctý rok ho dobře živí reklama jedné banky, takže si může jinak hrát, co chce a s čím chce.

Zdroj: FTV Prima

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková