Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Máme rádi túry, diktáty i diktatury. Komentář Štěpána Chába

komentář 08.02.2024
Máme rádi túry, diktáty i diktatury. Komentář Štěpána Chába

Foto: Hans Štembera

Popisek: Ministr Vlastimil Válek a jeho předsedkyně Pekarová Adamová

Tomáš Koloc mi poslal vtipnou ukázku novodobé čechoameričtiny, která, nejspíš skutečně neznalá jistých nuancí světových dějin, začala policejní kontaktní místo označovat jako Pol Point. Logo není, želbohu, s podobiznou kambodžského masového vraha v roli prezidenta Pol Pota. Podoba slov Pol Point a Pol Pot je fascinující. Stejně tak fascinující, jako náš stud za český jazyk. Tak krásný, tak nádherný, který si, protože jsme světoví, przníme čechoameričtinou i na státem zřizovaných službách. Abychom byli ještě světovější.

Tomáš Koloc o tom trefně píše: „Takhle to dopadá, když je naše vláda sestavena z lidí, kteří (včetně předsedy, univerzitního profesora) neovládají ani středoškolské učivo. Na druhou stranu je to dobře. Díky téhle (nevím už kolikáté) blbosti našeho kabinetu se brzo začnou žhavit webové vyhledávače a mezi Čechy se velmi brzo rozšíří, kdo byl kambodžský diktátor POL PO(in)T - jehož policejní hrůzovláda (zastřelen byl například každý, kdo měl brýle...) stála Kambodžu tři miliony mrtvých, což mezi šedesátými a osmdesátými lety, kdy vládl, byla polovina všech obyvatel Kambodže.“

V souvislosti s tím, že policie pod režií nynějšího kabinetu pase po těch, kteří vyjevují svůj názor a pochybnosti a jsou za to označovaní za dezinformátory a kolaboranty, ne-li rovnou za obviněné a trestně stíhané, můžeme možná s klidem zkonstatovat, že Pol Po(in)t je označení více než vhodné. Ba přímo trefné. Ovšem není potřeba v té naší demokratuře lidi rovnou střílet jako druhdy v Kambodži. My tu máme demokratickou metodu mučení. Utahat člověka po soudech a povinných návštěv Pol Po(in)tů za účelem vyvolání strachu, únavy, nechuti. Ve prospěch takové „demokratické diktatury“ se pak zavře pár lidí s exemplárními tresty, aby ostatním bylo jasné, že tady jim pšenka nepokvete. Viz na pět a půl roku zavřený Tomáš Čermák za několik vět pronesených na videozáznam. 

Ale klaníme se jen Pol Potovi? Ale kdeže. Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová vyrazila do Ázerbájdžánu, kde opět nadala Putinovi a jeho Rusku, přitom se klaněla diktátorskému režimu Ázerbájdžánu, který, je tomu půl roku, vyhnal z Náhorního Karabachu desítky tisíc arménských křesťanů, což se ve slušné společnosti děje jen pod označením genocida. Paní předsedkyně pletařského kroužku nejspíš o slušné společnosti ani neslyšela, tak tyranské praktiky svých hostitelů velmi elegantně přešla mlčením. Nereflektovala ani to, že prezidentskou linii drží v Ázerbájdžánu Ilham Alijev, který vládu převzal po svém otci, jenž se k postu dostal násilným pučem už v devadesátých letech. Těm se rádi pokloníme. Mají totiž ropu. S teroristy se nevyjednává, křičí teroristi při jednání s dalšími teroristy. Jak jinak současnou politiku světových vůdců (i těch z pletařských kroužků), proboha, nazvat, než právě takhle.

A hovíme si i v další diktatuře. V diktatuře buranství. Včera jsem zaznamenal vyjádření ministra Válka, to je ten, co mu chybí v resortu léky a v hlavě soudnost. Rozpovídal se na účet bývalého premiéra Babiše (to je ten, co nám tu pro změnu zaváděl covidovou diktaturu). Slova ministra by se dala pro svůj buranský základ tesat do mramoru a vystavovat v káznici.

Ocituji: „Komunisté? Co slovo, to lež. Co čin, to zločin. Tato slova Františka Fajtla mi rezonovala v hlavě při poslechu Babiše, jehož soudruzi naše stíhací eso kdysi vyhodili z armády a poslali na Mírov. Včerejší projev expremiéra byl tradičně bizarní směsicí lží, hospodského chvástání a ublíženeckého kňourání. Sebestředné výkřiky o jeho projektech ve zdravotnictví jen potvrzují, že mu nikdy nešlo o pacienty, ale pouze a jen o vybudování svých pomníků, kterými by se pak mohl chlubit. Na to skutečně nejsem zvědavý. Proto jsem mj. ten jeho megalomanský nesmysl na Vinohradech nahradil skutečným posílením onkologické péče, prevence i výzkumu, a to nejen v Praze, ale i v krajích. Například v tom Karlovarském, na který hnutí ANO roky kašlalo,“ napsal ministr Válek na svůj facebookový profil, který jásal nad zvolením bolševického rozvědčíka na Pražský hrad.

Mně se po přečtení jeho slov udělalo až fyzicky špatně. Kdy přesně jsme si odhlasovali, že naši politici na vrcholu se změní na tak nízce a nekulturně se vyjadřující osoby? Tolik podlé nenávisti, sebestředného pohrdání, elitářského buranství prasat, která jsou si rovnější. Je to takové smutné, s politikem klidně nesouhlasit, ale stydět se za jeho nekulturnost? To už je dál, než jsme doufali.

A neodolám a zmíním krátce ještě diktaturu české malosti a lokajství. Tam si na svědeckou lavici předvolám poslance za vládní TOP 09 Marka Ženíška: „Chystaná továrna na výrobu čipů v Drážďanech přinese investice také do Česka. Vznikne tu totiž základna pro dodavatelské firmy, které se na výstavbě a provozu projektu za deset miliard eur budou podílet,“ děkuji panu Ženíškovi za svědeckou výpověď, kterou učinil na svém facebookovém profilu. I vznik dalšího přísunu služných peněz vytvářením nekvalifikované práce bez přidané hodnoty je důvod pro oslavu. Vize pro budoucnost v tom není žádná. Posloužíme a zase půjdeme. A to vše za četné účasti velmi problematických agenturních zaměstnanců například z Mongolska. Až bude německá továrna stát a vydělávat Němcům miliardy, u nás se Ženíškem opěvované dodavatelské základny zavřou a odtáhnou i se svými Mongoly zase o dům dál. Bez další přidané hodnoty. Ať žije vláda a strana. Ať žije naše budoucnost.

Zdroje: Novinky, iDnes, profily jmenovaných politiků na sociálních sítích

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb