Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Známý zpěvák je čím dál víc hercem a o role se stará i svým dětem… A trochu více než málo moralizuje. VIP skandály a aférky

06.02.2024
Známý zpěvák je čím dál víc hercem a o role se stará i svým dětem… A trochu více než málo moralizuje. VIP skandály a aférky

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Tomáš Klus o přestávce v natáčení seriálu Zalez do spacáku

Tomáš Klus je známý tím, že ho pálí současný stav světa, je ochráncem přírody, ekologem i kazatelem morálních kodexů. Někdy s manželkou Tamarou v tomto smyslu tlačí na pilu tolik, že to některým lidem může být až nepříjemné. Zvlášť když je zároveň známý i nemanželskými aférkami a rozfofrováváním peněz. Ostatně ty se teď rozhodl pilně vydělávat hraním v seriálech, kam dosadil i své děti.

V loňském roce světem proletěla bulvární aféra dalajlámy, který poněkud nešťastně při setkání s indickými studenty jednomu chlapci řekl: Ocucej mi jazyk. A protože Tomáš Klus považuje dalajlámu za svého duchovního průvodce, měl okamžitě potřebu se ho zastat. V dlouhém traktátu se tak pokusil popsat, co se vlastně stalo. Ve videorozhovoru v Blesku při předávání cen Anděl to zestručnil: „Já vím od svých tibetských kamarádů, že v Tibetu je dotyk jazykem něco jako pozdrav. Jiná kultura, jiné zvyky. Navíc angličtina Jeho Svatosti není úplně dokonalá, takže se tam něco mohlo ztratit v překladu. Vím také, že rodina toho chlapce nebyla nijak zvlášť pohoršena a chlapec sám rozhodně nepůsobí traumatizovaně,“ hájí Tomáš Klus úctyhodného starého muže, který mnoho let nejen bojuje z exilu za právo na samostatnost Tibetu, ale pro mnoho lidí je svou mírností a oduševnělostí i jedním z největších morálních guru současného světa.

 

Tomáš Klus relaxuje v novém domově. Foto se svolením TK

Tomáš Klus dalajlamu obdivuje a ctí, nicméně sám je mnohem větší divoch. S manželkou Tamarou má tři krásné děti a světu dávají najevo, že jsou dokonalý pár, Tomáš se ale před pár lety musel kát za nemanželské aférky a svou až příliš rozdavačnou povahou způsobil rodině občas značné finanční problémy. V době covidu, kdy byl konec koncertování, si ostatně Klusovi neváhali říct o pomoc státu a na podporách postupně získali víc než milion korun. Prý šlo všechno do provozu. Každopádně něco nejspíš také do dostavby rodinného domu, kam se po covidu po šesti letech stavění konečně přestěhovali. Každá legrace něco stojí, a tak hlava rodiny nejen skládá a koncertuje, ale také se nechal zaměstnat jako herec v dlouhodobém seriálu.

 

Vánoce ´23 u Klusů, foto se svolením TK

V ZOO je tak trochu sám sebou

Fotograf Filip Janda ze seriálu ZOO je tak trochu alter ego Tomáše Kluse. Ostatně napsat roli herci na míru je v seriálu velmi účelné, natáčení probíhá v rychlém tempu a pro štáb je lepší, když se nemusí s každou scénou párat hodiny, protože herec se v postavě cítí jako doma. A tak je Filip bohémský, milý, hýří vtipem, okouzluje ženy a s rozpačitým úsměvem překlenuje své dávné velké i drobné každodenní prohřešky. Ostatně i sportovní minulost má herec s postavou společnou, Tomáš Klus býval nadějí našeho moderního pětiboje, jenže pak přišly první úspěšné písničky a se sportem byl konec. I milostnými peripetiemi si Filip v seriálu prošel, nejprve se bezhlavě zamiloval do Sid, když ho odmítla, sblížil se s Viki a stal se z nich pár na život a na smrt, zvládající i péči o houf dětí. Aby to nebyly jen děti Viki, objevila se na scéně i Filipova neteř. Klusovým tak přibyl do rodinného rozpočtu další honorář, protože tuhle roli získala nejstarší Tomášova dcera Josefína. A není to role jediná.

 

S dcerou Josefínou v ZOO

Zalez do spacáku

Josefína Klusová je před kamerou ve svém živlu, touží po tom stát se herečkou: „Byla jsem strašně natěšená, že budu točit s tátou. Moc mě to baví, a když mě to baví, tak se mi i hezky učí texty. Ráda bych taky jednou studovala herectví jako táta,“ přiznala pro Expres malá Josefína. Táta to tak jednoduché nemá: „Ten otcovský ochranitelský pud nedokážete zkrotit. Mám tendence jí opravovat každé slovo, které řekne. Porozuměl jsem své mámě, která se na mých koncertech schovává někde v růžku a nesnáší, když o ní promluvím. Hned zrudne a všechno prožívá jako na trní. Smál jsem se jí, říkal jsem jí, že si to má užít, a teď, když vidím hrát Josefínu, tak jí plně rozumím,“ prozradil Expresu Tomáš Klus, jaké to je mít na place vlastní dceru.

 

S Josefínou v seriálu Zalez do spacáku

A to není jejich společné hraní jediné, na obrazovku nyní přichází i prázdninově lehounký komediální seriál Zalez do spacáku, kde Josefína opět hraje s otcem. Léto strávené natáčením v kempu si oba užívali. Tohle natáčení ostatně vstupu Josefíny do ZOO předcházelo, takže tam už měli všechno vyzkoušené. A Tomáš Klus je na dceru patřičně hrdý: „Je velmi suverénní. Především se osobnostně našla, což mě nesmírně těší. Dalo jí to životní jistotu a místo. Udělalo se jí jasno, co chce v životě dělat. Jsem šťastný, že nikomu neotlouká o hlavu, kdo je. Že za mnou přijdou režisér, holky z kostymérny, z maskérny a řeknou, že je fantastická, za všechno poděkuje. Je vděčná, je hodná a není frfňa, což by mohla být, protože je pod křídlem tatínka. Nehraje si na to, je tady sama za sebe! Na to jsem pyšný,“ vysvětlil zpěvák. Prohlášení o tom, že se desetileté dítě osobnostně našlo, je sice trochu přitažené za vlasy, ale co – hlavně že jsou u Klusů spokojení. Jak moc, to dokazuje i to, že na scéně se na podzim objeví kromě Josefíny i sedmiletý Alfréd a šestiletá Jenovéfa. Všechny tři děti totiž nyní natáčejí seriál Dcera národa o Zdeňce Havlíčkové, dceři Karla Havlíčka Borovského. Tentokrát to bude bez tatínka.

 

Otec a jeho tři úspěšné ratolesti se vracejí z kamerových zkoušek - role i honoráře budou! Foto se svolením TK

Koncerty budou

Tomáš Klus je sice hodně zaměstnaný natáčením ZOO, ale na muziku rozhodně nezapomíná. Během jara chystá několik koncertů po republice a hrát a zpívat se svou skupinou se chystá samozřejmě i během letošního festivalového léta. Po slušném úspěchu alba Cítím se fanoušci na koncerty zase hrnou, a tak Klusovi jistě nebudou mít nouzi. Pokud tedy Tomáš zase nebude honoráře příliš rozdávat.

 

Tomáš hraje a zpívá i v seriálu ZOO

Talk show bez příprav, tentokrát s Ivanem Hlasem

V Malostranské besedě se uskutečnilo už několik improvizačních talk show 321Jedem! Jde o jedinečný zábavný formát, který spojuje charakteristiky klasické talk show s technikami a dovednostmi z oblasti improvizačního divadla. Tenhle typ show nejenže poskytuje divákům rozhovory se slavnými osobnostmi, ale také přináší humorné a překvapivé momenty, které se rodí z improvizovaných reakcí účinkujících.

 

Orozovič s Ondřejem Vetchým, foto Petr Kulich

Na jevišti se ale neobjevují klasičtí improvizátoři, ale nejrůznější osobnosti z řad herců, zpěváků, lékařů, cestovatelů či novinářů. 12. února bude hostem Ivan Hlas, představení moderuje jako vždy Nikola Orozovič. 

Bára Poláková a Lukáš Příkazký jedou obytňákem k moři

Režisér Jiří Matoušek dokončuje novou rodinnou komedii Prázdniny s Broučkem. Nečekané dědictví ve filmu získají hlavní hrdinové v podání Báry Polákové a Lukáše Příkazkého. Inspirací na velkou cestu jim bude starý karavan po dědovi, jemuž se odjakživa říká Brouček. Během jejich dobrodružství je čeká řada překvapení i nečekaných zážitků, vysněnou rodinnou dovolenou ale žádná katastrofa nezkazí. A Jadran je doslova na dosah…

 

Snímek z filmu, foto BontonFilm

„Chtěl jsem natočit ryze českou komedii pro celou rodinu. Film, ve kterém se každý divák v jedné z postav snadno pozná. Věřím, že se lidé k filmu budou rádi vracet, a že jim bude připomínat léto, i když venku bude zrovna mrznout,“ doufá režisér Jiří Matoušek před premiérou, která bude v kinech 18. dubna 2024.  

Julian Záhorský je poctěný příležitostí u filmu

Zpěvák Julian Záhorovský vydává svou třetí filmovou píseň. Po písničkách pro úspěšné komedie ze série Po čem muži touží složil skladbu D1 k filmu Franta mimozemšťan, ve kterém hlavní role hrají Jakub Prachař a Tereza Ramba. „Je pro mě velkou poctou, že někdo, kdo točí film za xy peněz a může zavolat prakticky komukoli, dá tu šanci zrovna mně. Když jsem začal hrát ve svých 15 letech na kytaru, bylo mým snem jednou napsat píseň, která poběží v závěrečných titulcích. Tenkrát to byl pro kluka, co se učí akordy ve sklepě, cíl prakticky nedosažitelný. No a teď vydávám třetí filmovou písničku. Mám z toho velkou radost a chtěl bych vyjádřit velké díky režiséru Rudovi Havlíkovi za tuto možnost,“ líčí svou radost finalista Superstar 2004.

 

Na druhou stranu to není práce nijak snadná – tentokrát napsal pro film postupně čtyři písničky a prošla až ta, která ho napadla doslova na poslední chvíli.  

Zdroj: Expres, Blesk, Forum24, tomasklus.cz, ctidoma.cz, CSFD, 321Jedem!, Bontonfilm, Public Relations & Communication & Promotion, FTV Prima

 

 

Vložil: Ela Nováková