Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Čtyři dny do voleb: Strany finišují, co chystají? Víme, co připravil Babiš! Také proč se tak těší květinářky na velké prachy

22.10.2013
Čtyři dny do voleb: Strany finišují, co chystají?  Víme, co připravil Babiš! Také proč se tak těší květinářky na velké prachy

Foto: SZ

Popisek: Šéf zelených Liška vozil v pondělí voliče rikšou.

To je jednoduché: ČSSD rozdá po republice 64 tisíc růží a KDU-ČSL, která má jako nový symbol slunečnici, v rámci středečního happeningu bude tyto květiny klást na místa spojená s významnými osobnostmi a událostmi naší historie. Také se jezdilo rikšou, pojede se parníkem, bude se telefonovat voličům a vůbec, spoustu dalších špumprnáglí strany chystají, anebo již proběhly. Poslední týden před volbami je zkrátka vyvrcholením kampaně…

ČSSD sází na Oranžový týden

ČSSD rozjela „Oranžový týden". Chce posílit komunikaci a aktivitu na sociálních sítích. V ulicích rozdá 64 tisíc růží. „Chystáme komunikační mix. Budeme se snažit, aby lidé k volbám vůbec přišli. Budeme komunikovat přes sociální sítě i inzeráty přes média. Žádné bombastické akce ve stylu koncertů ale nechystáme," prozradil mluvčí ČSSD Martin Ayrer.

Na pivo s Karlem i plavba parníkem

S TOP 09 se v úterý můžete svést v Praze parníkem po Vltavě a Karel Schwarzenberg bude i nadále chodit s voliči na pivo. Stejně tak i další politici kandidující za TOP 09. Strana má akce naplánované až do samotných voleb pečlivě dopředu. Na oficiálních stránkách je k dispozici kalendář. „Bude pokračovat naše kampaň. Politici budou chodit mezi lidi. Pokračujeme tak, jak to máme naplánované," popsala poslední týden před volbami mluvčí TOP 09 Martina Týblová.

TOP 09 ale sází i na známé tváře , které budou voličům telefonovat: V úterý 22. 10. od 10:00 do 10:30 budou telefonovat Vojta Efler, Iva  Lecká, dále mezi 12:00 a 12:30 bude voliče oslovovat například Helena Langšádlová a od 14:00 do 14:30 bude telefonovat Bára Hrzánová, Natálie Kocábová, Pavlína Filipovská a Pavel Novotný.

96 hodin pro ODS

ODS zahájí na pražském Náměstí republiky kampaň „96 hodin pro pravici - každá minuta se počítá". Cílem je aktivizovat sympatizanty. „Neplánujeme žádnou velkou akci, spíš takové civilní setkání s podporovateli," řekl mluvčí ODS Jiří Sochor. Na oficiálních stránkách ODS byl zveřejněn seznam aktivit, kterými mohou sympatizanti straně pomoci. Jedná se především o vyvolání diskuze a roznos volebních materiálů.

Občanská demokratická strana dnes obeslala redakce s nadšeným emailem: ODS získala v závěru kampaně před sněmovními volbami silného spojence. Podpořil ji ministerský předseda Spojeného království a předseda britské Konzervativní strany David Cameron. S jeho konzervativci ODS pojí společná frakce Evropského parlamentu Evropští konzervativci a reformisté. „Přeji naší sesterské politické straně, české ODS, a její volební lídryni Miroslavě Němcové všechno nejlepší do voleb na konci tohoto týdne,“ napsal David Cameron na svůj twitterový účet, který sleduje bezmála půl milionu lidí.

„Podpory Davida Camerova si samozřejmě velmi vážím. Ukazuje, že Občanská demokratická strana je zavedenou politickou silou na evropské úrovni a že naše obezřetnost - například vůči přijetí eura - má zastánce v jedné z nejvýznamnějších zemí Evropy,“ říká Miroslava Němcová, hlavní volební lídr ODS. „Děkuji za podporu Davida Camerona. Jeho slova jsou především vítanou vzpruhou pro naše členy a podporovatele do závěrečných 96 hodin pro pravici před volbami,“ konstatuje Martin Kuba, úřadující předseda strany. „Jsem přesvědčený o tom, že eurorealistická politika, kterou ze zavedených politických stran jako jediná prosazuje právě ODS, bude patřit k důvodům, pro které nám voliči dají ve sněmovních volbách své hlasy,“ dodává Martin Kuba.

Slunečnice není plevel, vzkazují lidovci. Budou pochodovat

KDU-ČSL se chce v posledním týdnu opřít o širokou členskou základnu a ve středu uspořádat pochod Prahou se slunečnicemi, které si v kampani zvolili za svůj symbol. „Chceme udělat pochod se slunečnicemi s heslem: jsme slunečnice – nejsme plevel. Má to být i reakce na výrok prezidenta, který před časem mluvil o politickém plevelu. Tohle bude takový happening," sdělil tiskový mluvčí KDU-ČSL Daniel Herman.

Ve středu 23. 10. v 16 hodin se vydáme z Pohořelce na Hradčanské náměstí, kde u sochy Tomáše Garrigua Masaryka vyvrcholí naše kampaň.  Účast přislíbili přední kandidáti křesťanských demokratů, Monika Pajerová, Adriana Krnáčová a další podporovatelé KDU-ČSL.

Akce se uskuteční necelých 50 hodin před otevřením volebních místností. KDU-ČSL uzavírá tímto pochodem svou kampaň a naposled připomíná voličům, že jí mají důvěřovat a odevzdat hlas.

Důležitou součástí happeningu je i kladení slunečnic na místa spojená s významnými osobnostmi a událostmi naší historie. Křesťanští demokraté si připomenou památku Václava Havla, Karla Čapka, opata břevnovského kláštera a politického vězně Anastáze Opaska, svaté Anežky České nebo Jana Palacha.

„Demokracie je cesta. Někdy namáhavá, ale je to jediná cesta ke svobodě,“ prohlásil k plánované akci předseda pražské KDU-ČSL Jan Wolf. Slunečnice umístí pražští lidovci také k poslanecké sněmovně, protože jsou přesvědčeni, že tam patří.

Další Babišův dopis

„Nic extra, třeba jako megakoncerty či obrovské mítinky na velkých náměstích, nepřipravujeme. Zintenzivníme kontaktní kampaň mezi lidmi, i tu na sociálních sítích," řekla Radka Burketová. 

Lidé prý také mohou očekávat ve schránce dopis, v němž je bude Babiš společně s hercem Martinem Stropnickým vyzývat, aby přišli k volbám. Posílí se také inzerce v médiích.

Liška se projel rikšou a chystá překvapení

S velmi netradiční kampaní přišla Strana zelených. Lídr Ondřej Liška, ale i další kandidáti jezdili v pondělí po hlavním městě rikšou a vozili voliče. „Strana bude i nadále pokračovat v kampani s obrovskou zelenou kostkou. Je to velký stánek, který jezdí po republice, promítají se v něm videa a lidé se v něm mohou setkat s kandidáty," řekl tiskový mluvčí Jan Žáček.

Na závěr týdne chystá Strana zelených velké překvapení. A pro své voliče připravila na následující týden ještě jednu zajímavost - v kavárně Mezi řádky v Praze i dalších podnicích se budou o hosty starat samotní kandidáti. Do kampaně se podle mluvčího zapojí i významné osobnosti. O koho půjde, Žáček nechtěl prozradit. 

Zemanovci: maily do schránek a velké překvapení

Velké překvapení na závěr slibují i Zemanovci. „Nebude to žádný koncert, párek zdarma nebo pivo za korunu," zůstal tajnosnubný stranický místopředseda Vladimír Kruliš. SPOZ bude pokračovat v kontaktní kampaň. Posílí také kampaň na sociálních sítích a lidem přijdou maily.

Dvě komunistické akce

Žádné grandiózní finále neplánují ani komunisté. Budou dál pokračovat v zaběhnutých kolejích. „Budeme pokračovat v kontaktní kampani. Ještě budou dvě velké akce v Brně a v Praze. A zúčastníme se také předvolebních debat v Českém rozhlase a ČT,“ vypočítal šéf KSČM Vojtěch Filip.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová