Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kdo je princezna Violka ze štědrovečerní pohádky? Přece neurotická Kristýna z Ulice. VIP skandály a aférky

02.01.2024
Kdo je princezna Violka ze štědrovečerní pohádky? Přece neurotická Kristýna z Ulice. VIP skandály a aférky

Foto: Se svolením Česká televize (stejně jako ostatní snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Sára Korbelová s Petrem Nárožným v pohádce Klíč svatého Petra

V loňské štědrovečerní pohádce Klíč svatého Petra nehrála ani neurotickou puberťačku, ani lesbu, ale oblékla princeznovský kostým a s korunkou na hlavě si vybírala ženicha. Sára Korbelová z toho má radost, jen ji samotnou mátlo, že jí diváci měli plný Štědrý den. Viděli ji totiž i ve vánočním speciálu Ulice.

Jméno Sára Korbelová možná nemáte ještě tak úplně zafixované, zato Kristýnu Volákovou zná celá široká obec příznivců nekonečného seriálu Ulice. Je na čase si to v hlavě ujasnit, protože Sára jde z role do role a neúnavně šplhá mezi známé dospělé herečky. Však už jí také je jednadvacet a doba, kdy s ní režiséři museli pracovat jako s dětskou hvězdičkou, je dávno pryč. 

 

Sára Korbelová v civilu, foto se svolením Sára Korbelová

Dokáže si užít štědrovečerní večeři?

Sára Korbelová si sice už zahrála ve dvou pohádkách, tentokrát ale poprvé oblékla princeznovské šaty a korunku. Byla z toho nadšená. „Stále tomu nemůžu uvěřit a je to fakt krásné,“ líčila v rozhovoru pro Extra.cz s nadšeným úsměvem. „Musím říct, že i v tomhle věku, ve chvíli, kdy jsem si na sebe vzala ty šaty a točili jsme na tom zámku, tak se do toho člověk úplně vžije. Vzpomněla jsem si na to, když mi bylo asi pět a měla jsem na sobě princeznovské šaty, byl to úplně stejný pocit.“ V těchto dnech ale prožívá spíš obavy z toho, jak diváci novou pohádku přijmou. Protože štědrovečerní pohádka, to je téma, které se přetřásá mezi lidmi mnohem víc než kdejaký jiný film nebo seriál. A diváci jsou přísní. Sára Korbelová jako každý rok usedla s rodinou k večeři a po ní se všichni šli dívat na Klíč svatého Petra. Protože ale o své postavě mluvila ještě před Štědrým dnem, řekla: „Pokusím se na to nemyslet, abych se mohla v klidu najíst, což bývá moje nejoblíbenější část Vánoc, a uvidíme, jak to dopadne.“

 

Princezna Violka

Jak se zbavit panické ataky

Diváci, kteří pilně sledují Ulici, si jistě nenechali ujít vánoční speciál, který se vysílá na Štědrý den. I v něm hraje Sára Korbelová, která si v roli Kristýny Volákové prožila pořádné drama, a tak snad alespoň o těch Vánocích už bude mít trochu klidu. Konečně se jí totiž podařilo vymanit se ze spárů ezošmejdky Julie a najít trochu rovnováhu. Teď se snaží pomáhat i dalším klientkám potvory Julie, ale je to nelehký boj. Sára Korbelová říká, že se za několik let s Kristýnou už natolik sžila, že jí rozumí a ví, jak by se zachovala nebo co by řekla, takže si troufne i zasahovat do scénáře. Zároveň si ale od postavy udržuje odstup, protože ona zkrátka není Kristýna. „V případě Kristýny bych řekla, že paradoxně to, jak dlouho ji hraju a jak dobře ji znám, mi umožňuje relativně snadno oblékat a svlékat její kabát. Mám možná menší problém oddělit se od jejích problémů, než kdybych je měla všechny naráz ztvárnit u úplně nové postavy,“ zamýšlí se mladá herečka nad svým dlouhým pobytem v Ulici, kde mimo jiné její postava měla období, kdy prožívala panické ataky. Ty má za sebou i Sára, prožila si je někdy v patnácti až šestnácti letech. Přijala ale pomoc odborníků a oporu rodiny, takže se potíží, které nejspíš vznikly z toho, že na sebe naložila příliš mnoho práce a zodpovědnosti na svůj věk, úplně zbavila.

 

S Jitkou Schneiderovou v Ulici, foto TV Nova

Každá role přináší nové zkušenosti

Sára Korbelová má v poslední době za sebou řadu úspěšných rolí, trošku jí ale vynesly nálepku problematické dospívající holky. Kruté drama točící se kolem internetové šikany #martyisdead i komediální Mužketýři a Sex O´clock, a konec konců i Kristýna v Ulici patří sice do různých kategorií od mainstreamu až po art, holky, které Sára Korbelová hraje, jsou každá jinak potrefená, ale pořád jsou to nedospělé emocionálně nezralé bytosti. Herečka se ale zaškatulkování nebojí. „Mně se líbí každá taková příležitost – vše je svým specifickým způsobem podnětné,“ vyjádřila to v rozhovoru pro Kinobox. „Jediné důležité je zhlédnout se v konkrétní roli, vše ostatní už je jen prostředek, jak jí dát život. Hlavně pak nezůstat v jednom boxu, nenechat se zaškatulkovat. Princezna v pohádce je samozřejmě něco hodně jiného než třeba role lesby ve studentském filmu, oboje mám za sebou a v obojím vidím smysl.“

 

Ulice jí proslavila, foto TV Nova

Čas na divadlo je důležitý

Sára Korbelová neprošla žádnou hereckou školou, její touhu po hraní formovalo od malička Divadlo na Vinohradech. Pronikla na jeho prkna, když sem následovala svého mladšího bratra. Bylo jí čtrnáct a z dětských rolí tady vyrostla nejen do rolí mladých, ale již dospělých žen, ale také do pozice, kdy své dětské následovníky učí, jak zvládnout představení. Nejde jen o to, aby se děti naučily dodržovat pohyb po jevišti a nezapomenout repliky. Někdy to je prostě celkový dohled, protože dítě – herec nesmí třeba zapomenout, že na jevišti se mu nebude smět chtít na záchod. Role koučky dětských herců ale Sáře nebrání v tom, aby si sama neužívala role v nových představeních. Zvládá to spolu s natáčením sice někdy extrémně hekticky, ale protože tvrdí, že právě v divadle se vyžívá, určitě ho nebude chtít opustit. Pro někoho je praxe na jevišti mezi zkušenými herci lepší než všechny herecké školy. Uvidíme, jestli se Sára Korbelová dostane i k větším divadelním rolím, v nichž se projeví, jak velký talent se v ní skrývá. Co by si mladá herečka hodně přála? Ráda tančí, a tak jejím snem je účast ve StarDance. Kdo ví, třeba už v příštím roce?

 

V talk show 7 pádů Honzy Dědka sedí uprostřed všech těch celebrit, se svolením TV Prima

Dědeček ovlivnil všechna vnoučata

Sára Korbelová je vnučkou slavného filmového kaskadéra Karla Engela, na kterého vzpomíná s láskou a jen ji mrzí, že se nedožil jejích prvních rolí. Nejen na Sáru, ale i na její dva mladší bratry, přeskočily nejspíš dědečkovy geny, takže všichni tři od malička toužili po hraní a všem třem se podařilo na castinzích se prodrat před kamery. Mladší Oliver Vyskočil dokonce sestru předběhl do Divadla na Vinohradech, vídali jsme ho ve Slunečné i v Půlnoční zpovědi a momentálně má velmi zapamatovatelnou roli v úspěšném komediálním seriálu Jedna rodina. Patnáctiletý Eliáš Vyskočil si zase stejně jako jeho sestra zahrál v Ulici, ale víc vzpomíná třeba na film Léto patří rebelům, kde hrál po boku Pavla Nového. Bratři ale nejsou zatím tak jednoznačně rozhodnutí pro herectví jako Sára, pořád jsou ještě ve věku dětských rolí. Eliáš se hodně věnuje i hře na klavír, takže kdo ví – možná z něj bude spíš muzikant.

 

A ještě jednou princezna...

Jak se dělá televize na Kavčích Horách?

Děti měly vánoční prázdniny a mnoho dospělých pár dnů dovolené mezi svátky. Mohli tak navštívit Kavčí Hory a budovy České televize. Tam byly připraveny hned dvě výstavy – Telka 70 a Příběh pořadu. „Výstavu Telka slaví 70 jsme připravovali tak, aby v ní každý mohl zavzpomínat na svůj oblíbený pořad, a také se něco zajímavého dozvěděl. Interaktivně také nabídneme pohled na práci různých specifických televizních profesí, jako například maskérek a kostymérek, naučíme diváky dabovat či animovat a ověříme jejich znalosti s pořadem Videostop,“ říká vedoucí projektu Petra Dostálová.

 

Výstava Telka slaví 70

Druhou z expozic, kterou bylo možné si prohlédnout na Kavčích horách, je Příběh pořadu. Výpravná výstava představila bezmála padesát televizních profesí, na které bylo možné se seznámit s tvorbou námětů a scénářů, podívat se, jak vypadá ruchové studio a prohlédnout si i kostýmy a rekvizity z oblíbené vánoční pohádky Krakonošovo tajemství. Naučnou stezkou pro děti i dospělé provázela postavička Maxipsa Fíka namluvená legendárním Josefem Dvořákem. 

Ostrý řízek z VyVolených moderátorem na Hitrádiu North Music

Na Martina Hranáče z druhé řady VyVolených se nedá jen tak zapomenout. Kulturního chování v něm mnoho nebylo, zato exhibicionismu až na půdu. Ukočírovat chování téhle neřízené střely, které bylo jedno, jestli ho lidé mají za blázna, za homosexuála nebo prostě za nevychovaného fracka, dalo dramaturgii dost zabrat. I když na druhou stranu nevyužít potenciálu jeho ochoty vymyslet každý den nějakou šílenost nebylo možné, to by Prima byla sama proti sobě. Přisprostlý přerostlý puberťák od té doby dospěl, jeho schopnost dělat show na hraně vkusu se ale nevytratila. Dokonce ani když dělal číšníka v Berlíně, nelenil a využil možností sociálních sítí. Stal se z něj influencer a jeho videa mají skoro 300 000 fanoušků. Nevyužít takového potenciálu by bylo škoda, usoudili na Hitrádiu North Music a najali Martina Hranáče jako nového moderátora.

 

 

„Martin se s ničím nemaže a když to dají dohromady s naší odpolední moderátorkou Káťou Haplovou, je výsledkem vysílání bez servítků. Vzhledem k tomu, že se říká, že sever Čech je drsný, tak věřím, že i severočeské Hitrádio North Music vysílání na hraně ustojí,“ říká Kamil Bílský, který má Hitrádio North Music na starosti. No, není to pro každého, ale kdo má humor na hraně rád, Hranáče poslouchat asi bude. 

Milan Peroutka má první filmovou písničku a novoroční předsevzetí

Filmová komedie režiséra Tomáše Dianišky s názvem Lítá v tom dostala svou oficiální píseň. Skladbu Štěstí tekutý nazpíval Milan Peroutka a zazní v závěrečných titulcích filmu. Hudbu složil talentovaný muzikant Michal Šupák, jenž vytvořil hudbu k celému filmu. Píseň a film do kin doprovází také videoklip s novými záběry z filmu. Klip ukazuje Kryštofa Hádka vzhůru nohama, začátek striptýzového vystoupení Kristíny Svarinské a také konečnou podobu filmu, který režisér Tomáš Dianiška ozvláštnil výraznou a hravou animací.

 

Pro zpěváka Milana Peroutku jde o první filmovou píseň v kariéře a možnost nazpívat oficiální song pro filmovou komedii přijal s nadšením a bez váhání. „Jak bych nebyl nadšenej, moje první filmová písnička v životě a taková pohodovka! Když jsem šel ze studia, nemohl jsem tu nakažlivou melodii vypustit z hlavy,“ líčí Milan Peroutka. „Klip vznikal přímo při natáčení ve studiu. Všechno se to událo velmi rychle, ale někdy se to v životě tak sejde, že jde něco naprosto jednoduše, samozřejmě a hladce,“ dodává zpěvák.

Komedie Lítá v tom už je v kinech a Milan Peroutka využil píseň a konec roku k předsevzetí do toho nového. „Předsevzal jsem si, že se chci v nadcházejícím roce věnovat zpívání o něco více. A hned jsem na tom začal pracovat, vedle písně ke komedii Lítá v tom jsme vydali duet Čas zastavit čas s Aničkou Slováčkovou a s mou kapelou Perutě i taneční song Plán inspirovaný hudbou z osmdesátých let. Zkrátka už v tom zase létám!” dodává Peroutka. 

Zdroj: Česká televize, Nova, Prima, Blesk, Kinobox, iDnes, Extra.cz, Media Marketing Services, Bontonfilm

 

Vložil: Ela Nováková