Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

(Nejen) novoroční magické rituálky. Záhady života

31.12.2023
(Nejen) novoroční magické rituálky. Záhady života

Foto: Ilustrační foto Pixabay

Popisek: Najděte si svůj strom života

Také máte téměř každý rok po silvestru pocit, že novoroční zvyky a tradice, jejichž následky v podobě vybuchlých petard a rozbitých lahví od alkoholu vídáme v ulicích ještě několik týdnů poté, nejsou to pravé, a už vůbec ne pohlazení po duši?

Během ohňostrojů totiž daleko víc než na hezké věci myslím na extrémně traumatizované ptactvo, které se bezhlavým úprkem natrvalo připravuje o bezpečná nocoviště a jehož panický let často končívá tragicky. Není sice v mé moci tuto hlasitou, celosvětově oblíbenou tradici změnit, ale pochopitelně si mohu udělat vlastní, daleko příjemnější. Ideálně takovou, která bude mít duchovní přesah, který v tzv. silvestru marně postrádám.

Vhodný čas pro rozjímání

Už pár let si v tomto období připomínám dobře míněnou radu člověka, zabývajícího se magií a křesťanskou mystikou, který mě upozornil na jednu důležitou věc. Během vánočních svátků i během silvestra celá planeta Země pulsuje obrovským množstvím energie. Takže pokud si člověk v této sváteční době udělá čas na vnitřní zklidnění a začne podle svého uvážení s touto mocnou pulsující energií skrze procítění záměrně pracovat, může dosáhnout velkých zázraků. Tak proč to nezkusit také? Máme pro vás pár nápadů, jak můžete poslední den v tomto roce prožít jinak a také potěšit svou spirituální stránku.

Co nás čeká a nemine?

Je celkem logické, že se s končícím rokem automaticky ohlížíme a sčítáme všechny své hříchy, zisky i bolestné ztráty v uplynulém roce. Ale zároveň je dobré si připomenout, že se jedná o magické období, v kterém je možné si na nepopsaný list papíru něco přičarovat. Naši předci věřili, že je to možné, tak proč se o to také alespoň nepokusit?

A pokud to z nějakého důvodu nestihnete, nevadí. O Hromnicích, 2. února, se budou zapalovat svíčky jako symbol navracejícího se světla. Hromnice představují vhodnou dobu pro velkou energetickou očistu domova vykuřovadly a rituální koupel. Nejoblíbenějším rituálním úkonem, který patří k Hromnicím, je vymetení zimy, veškeré bídy a negativity ven z domu starým koštětem!

Vděčnost za budoucnost aktivuje zákon přitažlivosti

Americký neurolog Dr. Joe Dispenza ve svých pozoruhodných knihách tvrdí, že díky vděčnosti za události, které se teprve stanou, můžeme dokázat naprogramovat svou podvědomou mysl natolik, že aktivujeme zákon přitažlivosti a tu danou skutečnost si opravdu do svého života přivedeme. Tak proč si nezpříjemnit nový rok právě něčím takovým?

Najděte svůj strom přání

Vezměte si tužku a papír a nejlépe v posledním dnu v roce sepište všechna svá přání pro rok 2024. Pak papír spalte a popel si uschovejte až do doby, kdy budete mít čas s hrstí semen a oříšků jít do lesa. Z bezpečnostních důvodů raději nepalte papír v přírodě. Při procházce pak hledejte strom, který s vámi bude energeticky souznít a bude souhlasit s tím, že vaše přání podpoří.

Důvěřujte své intuici a nechte se jí vést. Vnímejte proudění energie mezi vámi a konkrétním stromem, a pokud cítíte, že s vámi nechce spolupracovat, vyhledejte jiný. Pak v blízkosti příjemně působícího stromu rozsypejte semínka a oříšky jako obětinu lesním bytostem. Pokud to dokážete, zkuste stromu zazpívat nebo mu zabroukat nějakou krásnou melodii a představujte si, že vše, po čem toužíte, už máte. Požádejte strom o odstranění všeho, co vás v životě blokuje, a také o splnění všech vašich přání. Jejich energie se stále váže k popelu, rozsypejte jej ke stromu. Až přijde čas loučení, můžete jednu větvičku stromu ovázat pentličkou a vracet se k němu na znamení přátelství po celý příští rok.

Bobulka vína přináší hojnost

Až budou na silvestra hodiny odbíjet půlnoc, snězte bobuli hroznového vína a s veškerou pokorou prociťte vděčnost za vše, čeho si vážíte, že máte, nebo už brzy budete mít. Hrozny už odpradávna znamenají hojnost a štěstí.

Krásný vstup do roku 2024 vám přeje časopis Záhady života!

Převzato z časopisu Záhady života

 

Záhady života

Vložil: Redaktor KL