Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Levná jídla nemusí být blafy a jak jeho budoucnost málem vzala velká voda. Horká židle Ládi Hrušky

23.12.2023
Levná jídla nemusí být blafy a jak jeho budoucnost málem vzala velká voda. Horká židle Ládi Hrušky

Foto: Se svolením Stream

Popisek: Někdejší potravinový inspektor Láďa Hruška v talk show René Kekelyho Face to Face

Vydal nejprodávanější kuchařku posledních třiceti let, deset let uvádí stále populární pořad Vychytávky Ládi Hrušky. Nečekaně si teď splní i svůj dávný sen o divadelním herectví. Naskakuje do komediálního představení Krasavci na chmelu. Za koho, o tom si nepřeje moc mluvit. Láďa Hruška se v rozhovoru na Face to Face trochu pochlubil a trochu zamýšlel nad života během.

René Kekely pozval moderátora sledovaných hobby pořadů a autora kuchařek i knih pro děti, aby posluchačům představil jeho pestrý životní příběh v kostce. Tedy kariérní život, protože o tom soukromém vychytávkový expert moc rád nemluví. I když se vlastně s tím pracovním hodně prolíná.

Láďa Hruška začínal jako učitel chemie a biologie na základní škole a obory si vybral dobrovolně. „Mě nikdy nikdo k ničemu nenutil. Ani já sám sebe. Takže když jsem neměl rád zeměpis, bylo mi jedno, že mi vyznamenání kazí čtyřka ze zemáku,“ vyprávěl o svých prvních životních krocích, které ho přivedly k učení. Když ho posloucháte, může vás napadnout, že je vlastně škoda, že se takový svérázný chlapík nevěnuje dětem. On by se ale už do školství vrátit nechtěl, protože od svých známých ví, jak moc se poměry ve školách změnily. Že třeba napomenout dítě už učitel skoro nemůže a děti si dělají, co chtějí. Mnoho jeho bývalých kolegů už tak trochu rezignovalo.

On ovšem nemusel, protože jeho cesta ze školství byla nečekaně rychlá. Už během studií psal pro regionální tisk, takže když Český rozhlas hledal regionálního reportéra, rozhodl se, že to zkusí. „Přestože ten místopis a orientace v terénu nebyly moje parketa, poslal jsem životopis,“ připomněl se smíchem. Do toho ale přišly povodně a jeho životopis tak trochu uplaval. Našli ho až při vysoušení v Karlíně a v rozhlase se to zdálo tak kuriózní, že ho pozvali na pohovor. A z učitele se stal investigativní novinář.

 

Láďa Hruška_potravinový inspektor

Televizní diváky na sebe upozornil před více než deseti lety jako přísný potravinový inspektor; foto archiv TV Nova

První potravinový inspektor

Na televizní obrazovce se objevil jako první potravinový inspektor. Dnes vzpomíná, jak se skrytou kamerou objížděl se štábem malé obchody i supermarkety a poukazoval na prodej prošlého nebo zkaženého zboží, s trochou rozpaků. A do ciziny nakupovat nejezdí. „Já se pořád snažím podporovat naše prodejce, protože si myslím, že je to potřeba,“ připomněl. Jeden velký konflikt, který se mu přihodil při natáčení v Kolíně, mu ale přinesl velkou popularitu i zkušenost. „Tenkrát mi lidi radostně psali, že díky tomu pořadu jim postavili nový supermarket. Taky jsem si uvědomil, že prodavačky nemůžou za to, že se prodává nekvalitní zboží, že mají nařízeno prodávat, dokud to jde,“ popsal své zážitky z pořadu, který se snažil dělat jak investigativní, tak zábavný, což byla kombinace, která mu přinesla úspěch i výsměch.

Nevařil blafy, ale levná jídla

Když se vrhnul na pořad o levném domácím vaření, způsobil poprask. „Vaříš blafy jako kuřecí kůžičky,“ pokřikovali na něj lidé, když šel třeba domů z natáčení kolem hospody. „Někdy jsem se jim to snažil vysvětlit. Že třeba ty kuřecí kůže jsou v některých zemích delikatesa a prodávají se jako chipsy. A že se snažím vařit i jídla, která se vařila dřív běžně. Kdo by neměl rád krupicové nočky z pařené mouky, přelité jahodami a máslem jako od babičky!“ Končívalo to debatou a usmířením třeba u malého pivečka. Ale diváků, kteří měli levné vaření Ládi Hrušky rádi, bavili se u něj a zkoušeli podle pořadu vařit, bylo víc, než těch hejtrů. Ale v nejlepším se má přestat.

 

Láďa Hruška_kůžičky

Nejplamenější diváckou diskuzi kdysi vyvolaly jeho delikatesy z kuřecích kůžiček; foto TV Nova

Jak se vyhnout kritice kolegů

René Kekely zmínil, jak se o Láďovi mezi kolegy říkalo, že si o sobě moc myslí. „Měl jsem hodně práce, neměl jsem čas s lidmi z práce někde posedávat a chodit na pivo. Místo toho jsem šel z práce domů, googlil a hledal nápady na další recept. Tak možná o mně říkali, že jsem namyšlený. Jasně, že jsem měl kolikrát chuť s tím praštit. Člověk by se měl v práci bavit, neměl by si ji nechat znepříjemňovat. Odchod jsem si naplánoval sám, nadělil jsem si ho k narozeninám. Splnil jsem si svou metu, vydal jsem kuchařku, což byl můj dluh vůči divákům, kteří si ji přáli. Cítil jsem, že moje mise je naplněna, že jsem splnil svůj úkol. Odešel jsem spokojený,“ vzpomínal, jak se po čase rád levného vaření zbavil, i když dnes by na ně asi zase byla doba.

Ze sólisty k týmu jedna rodina

Když začal natáčet Vychytávky Ládi Hrušky, byla to už jiná práce. Není na ni sám, má malý tým spolupracovníků, kde si všichni dobře rozumí. „Ono to na obrazovce vypadá velkoryse, ve skutečnosti ale třeba studio, kde se vaří nebo kutí, je maličké a podmínky jsou skromné. My nejsme zvyklí si vyskakovat, když je potřeba, před dalším záběrem jdu s kameramanem umýt hrnce, každý dělá, co je zrovna potřeba. Nejvíc nás semkl covid, byli jsme jeden z mála pořadů, které se pořád natáčely. Odstěhovali jsme se na stateček naší scenáristky, a tam jsme točili a vyjížděli jen do nejbližšího okolí,“ vzpomínal, jak tahle doba definitivně dala týmu jakousi rodinnou pohodu. „Někteří kolegové nám trochu závidí, když vidí, v jaké náladě pořad už deset let připravujeme. Nedivím se, já také nemám rád, když na mě někdo křičí a znepříjemňuje mi práci,“ dodal s tím, že má smlouvu na příští rok, takže Vychytávky na obrazovkách zase budou.

 

Vychytávky Ládi Hrušky

S přechodem ke konkurenci se zrodily populární Vychytávky Ládi Hrušky; foto FTV Prima

Na fachmanskou práci jsou tu jiní

Přitom se ale Láďa drží svého: „Já si na kutila hraju,“ odpověděl na otázku, co si sám umí udělat. „Ano, drobné práce si doma udělat umím, ale už s příklepovkou bych měl problém a třeba flexa mi nesmí do studia, té se vyloženě bojím. To jsou věci, které umí Pepa Libický, to je opravdový fachman. Ale je dobře, že ty pořady jsou každý jiný, já nechci žádnému kolegovi lézt do zelí, děláme si každý to své.“

Role v divadle, to je bizár!

Láďa Hruška vydává každé dva roky kuchařku, každé dva roky dětskou knížku. „Držím se hesla třikrát a dost,“ vysvětlil, proč jeho knihy vycházejí v malých třídílných sériích. Při psaní odpočívá od natáčení, když chce opravdu relaxovat, dlouho spí a chodí na dlouhé procházky. „Je to prý zdravé, ale mně to hlavně pomáhá vyčistit si hlavu. Jdu a jdu a najednou se mi v hlavě začne líhnout nějaký nápad, to pak vím, že je čas jít domů a začít na něm pracovat.“

„Ono všechno, co mi pracovní život přihrál, byl bizár. Jako učitel jsem se najednou stal reportérem, jako reportér kuchařem, a tak dál,“ zavzpomínal, jak mu nové příležitosti vždycky připadaly trochu absurdní. A teď se stává divadelním hercem. „To je teprve bizár!“ rozohnil se nad novou kapitolou. „Víte, já jsem kdysi chtěl být hercem. O tom jsem asi ještě nikdy nemluvil, byl to jen sen, který se nesplnil. Teď mi zazvonil telefon a volal mi produkční, že jim ze zájezdového představení vypadl Milan Peroutka a že bych za něj mohl hrát já. Řekl jsem, že je to dobrý vtip, a telefon položil. Zavolal znovu a vysvětlil, že to vtip není, že dali v divadle hlavy dohromady a vyšlo jim, že bych se jim do toho představení hodil. Dost jsem se divil. Ono se to jmenuje Krasavci na chmelu a mě kvůli zjevu šikanovali už ve škole,“ upřímně se zasmál nad vzpomínkou, jak ho nabídka zaskočila.

 

Krasavci na chmelu

Oblíbený i kritizovaný reportér míří do nové branže, na jevišti vystřídá Milana Peroutku v crazy komedii Václava Upíra Krejčího a Martina Novotného Krasavci na chmelu aneb Chlapy(i) jsou jen pro legraci; foto Vip Art Company

Zaskakování nemá rád

Nakonec roli přijal, a když zjistil, že bude hrát inspektora české potravinářské kontroly, pochopil, že tohle se naučí snadno. Nepřeje si ale, aby se říkalo, že zaskakuje za Milana Peroutku. „Protože není pravda, že nikdo není nenahraditelný, ani dobrá prodavačka za kasou. Takže jsem řekl, že to beru jako roli pro sebe, a i když nejsem ani herec ani tak pohledný jako Milan Peroutka, je to pro mě prostě úkol,“ líčil, že na jednu stranu se na živé divadlo hodně těší hlavně kvůli interakci s diváky.

Na druhou stranu se ale třese strachy, protože je to něco úplně nového. Čeká ho největší scéna s Jarkou Stránskou, což je pro něj velký zážitek. „Pro mě to je skvělá herečka a pořád ta holka z Discopříběhu, co tam holí nohy, najednou s ní mám být na jevišti!“ Jarka Stránská má ale mimo jiné ráda smích a humor, takže už při prvním setkání si ti dva porozuměli. Krasavci na chmelu jsou představení, s kterým soubor jezdí po celé republice už dlouho. S příchodem Ládi Hrušky dostane zase jinou podobu, takže si ho možná dopřejí znovu i ti diváci, kteří ho už viděli a dobře se u něj bavili.

V mediálním světě kamarády nehledejte

René Kekelyho zajímalo i to, jestli si ve světě showbyznysu našel nějaké přátele. „Za prvé to, co dělám, není v pravém slova smyslu showbyznys. Nejsem zpěvák, herec, mluvím, jak mi zobák narostl,“ ohradil se kutilský moderátor. „Za druhé, těžko hledat v rybníčku showbyznysu přátelství. Ten život je hodně zrychlený, takže na upřímné vztahy vlastně není čas. Mám pár dobrých známých, ale přátelství na život a na smrt mám tam, kde jsem vyrostl, mezi spolužáky z Městce Králové. Na ty si udělám čas vždycky, když se nám to podaří sladit. Tam je ta důvěra a spolehlivost vztahů, prověřených časem.“

Na závěr nezapomněl Láďa Hruška na vzkaz všem: „Poklidné Vánoce a hodně zdravíčka do Nového roku.“

Zdroj: Face to Face

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková