Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak dohnat Mercuryho (a Gotta) a domácí krvavé drama - zpěvák stoupl králíčkovi na hlavu a... Horká židle Marka Ztraceného

09.12.2023
Jak dohnat Mercuryho (a Gotta) a domácí krvavé drama - zpěvák stoupl králíčkovi na hlavu a... Horká židle Marka Ztraceného

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Zpěvák a skladatel Marek Ztracený v populární talkshow 7 pádů Honzy Dědka

Honza Dědek si pozval do svých Sedmi pádů zpěváka, který má za sebou mimořádně úspěšný rok. Třikrát vyprodal stadion v Edenu a potřetí zvítězil v anketě Český slavík. Teď si dává pauzu, a tak odmítl zazpívat i televizním divákům. Plány má ale Marek Ztracený veliké.

Moderátor na úvod zmínil, že Marek Ztracený jde ve stopách Karla Gotta, už mu chybí jen 39 Slavíků, aby dohnal slavného předchůdce. To ale zpěváka trochu rozhodilo, prý už má toho srovnávání s Gottem plné zuby. Své prohlášení ale hned zmírnil, s Karlem Gottem měl hezký muzikantský vztah, a dokonce pro něj před lety napsal písničku.

 

Marek Ztracený_7 pádů Honzy DědkaMarek prozradil, jak se jeho písnička pro Karla Gotta zrodila v hodně překvapivém prostředí.

Písnička z čistírny pro dětské klávesy

„On tehdy někde řekl, že mu už dlouho nikdo nenapsal hezkou písničku. Tak jsem šel k tátovi, který pracoval v čistírně odpadních vod, protože tam mě nic nerušilo od skládání, a napsal jsem písničku Ta pravá,“ prozradil, jak se potkal s Karlem Gottem. Honza Dědek si prý myslel, že ji mistrovi přezpíval u luxusního klavíru, ale bylo to jinak. „Oni tehdy nebydleli ve vile, protože tam se opravovalo. Pozval mě do náhradního bytu a hned navrhl, že si písničku přezpíváme. Rozhlížel jsem se po pianu a on odběhl, nejspíš k holkám do pokojíčku, a přinesl takové maličké klávesy. Na nich jsem mu pak písničku Ta pravá poprvé přehrál.“

Sny a plány

Po červnových koncertech v Edenu Marek Ztracený ohlásil, že končí s vystupováním, protože se chce věnovat hlavně rodině. Jak dlouho to bude trvat, s tím se nikomu nesvěřuje, ale netají se tím, že s manažerkou už mají načrtnuté nějaké plány. A pak je tu ještě jeden velký sen. Když teď má za sebou 120 000 diváků v Edenu, zatoužil posunout se na mezinárodní úroveň. Chtěl by jednou vyprodat stadion ve Wembley. „Mým přátelům se ten nápad líbí, ale je to zatím opravdu jen sen. Mám ve zvyku pro své přátele posílat limuzíny, aby je dovezly na koncert. Takhle bych pro ně asi musel poslat letadlo. To by se asi dost prodražilo,“ zažertoval o svých plánech, které mají zatím jen nejasné obrysy.

 

Marek Ztracený_7 pádů Honzy DědkaMarkův sen není právě skromný. Vyprodat stadion ve Wembley jako legendární Freddie Mercury se skupinou Queen, jejíž účast na benefici Live Aid v roce 1985 se stala prý nejlepším živým hudebním výkonem všech dob.

Pyšný otec

Je veřejně známo, že Marek má za sebou divokou minulost. O té už se ale nemluví, protože jeho fanoušci teď vzpomínají na velké koncerty, a Honza Dědek připomněl i krásnou svatbu, kterou se odměnil matce svého dnes dvanáctiletého syna za to, že s ním přečkala i časy zlé. Momentálně tedy věnuje většinu svého času rodině a pro syna vymýšlí „pánské dny“. O něčem by se prý maminka ani neměla dozvědět.

Třeba o tom, že k narozeninám dostal malý Marek hodně netradiční dárek, táta ho učil řídit auto. „On si to přál už dávno. Mě taky učil řídit můj táta a bylo mi taky dvanáct,“ popsal hrdý otec, jak vzal syna na louku, a tam mu svěřil volant. „Zvládl to, rozjel se, a jo, taky zabrzdil,“ líčil, jak si se synem užil oslavu narozenin, která by se možná leckomu mohla zdát trochu divoká, ale Marek to tak prý nebere. Ostatně, jeho syn odmalinka trvá na tom, že bude pilotem, takže řízení auta ve dvanácti je asi takový malý základ pro budoucnost.

 

Marek Ztracený_7 pádů Honzy DědkaPo přiznání řidičského kurzu pro dvanáctiletého syna Honza Dědek prohlásil, že je Marek nejspíš otcem snů.

Potíže s křečkem a zašlápnutý králíček

Jako v mnoha domácnostech s dětmi i u Ztracených mají domácí mazlíčky. Zpěvák a skladatel s nimi má ale trochu problémy. „Máme křečka. Měl se dožít rok a půl, teď jsou mu čtyři,“ popsal Marek malého výtržníka, který ho ruší při práci. „Pořád spí, ale jakmile začnu něco zkoušet, neustále šustí.“ Horší historku má ale stodevadesáticentimetrový chlap čerstvě s novým zvířátkem v domě. Je to králíček, který pořád někde hopká.

„Chtěl jsem ho chytit, ale on mi pořád utíkal. Vzal jsem to jako hru a začal se s ním honit, jenže on se mi nějak připletl pod nohy. Pak už to jen chruplo, mám prostě svou váhu,“ popsal hrůzný zážitek. „Stoupl jsem mu na hlavu, měl ji na stranu a tekla mu krev, no, bylo to strašné,“ líčil, jak pospíchal na veterinu, kde králíčka dva dny dávali dohromady. „Naštěstí přežil a už je zase v pořádku,“ s úlevou zavzpomínal na závěr malého domácího dramatu. Pokud teď prožívá jen taková, a ještě s dobrým koncem, má jeho úspěšný rok i úspěšný závěr.

Zdroj: FTV Prima

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková