Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

TV jí dává jen jednu roli, křehkou, naivní, lehce hysterickou bloncku jak přes kopírák. Jenže - má Sabina Laurinová na víc? VIP skandály a aférky

05.12.2023
TV jí dává jen jednu roli, křehkou, naivní, lehce hysterickou bloncku jak přes kopírák. Jenže - má Sabina Laurinová na víc? VIP skandály a aférky

Foto: FTV Prima (stejně jako v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Sabina Laurinová v seriálu ZOO

Zatímco v Modrém kódu a Sestřičkách prožívala jen dramatickou lásku k depresivnímu doktoru Hofbauerovi, v ZOO je Sabina Laurinová mnohem víc sama sebou. Jako Alice Novotná, smutná vdova po dědici velkých skláren, má dceru a syna. A mateřské starosti i radosti má herečka díky svým dvěma dcerám v malíčku.

Sabina Laurinová opustila před časem po šestnácti letech stálé angažmá v Městských divadlech pražských, divadlo jí ale stále přináší nejvíc pracovní radosti a říká, že si tam chodí dobíjet baterky. Není divu, tam se zbavuje nálepky seriálové herečky, na kterou si příliš nepotrpí. Ale co naplat, diváci ji mají v posledních letech spojenou hlavně s nekonečnými seriály. Ze sestřičky Mary se sice už vzpamatovala a lidé se jí přestali ptát, jak si poradit s různými neduhy, teď ji ale zase litují, že je smutná vdova, která se bojí nové lásky.

 

ZOO: Trable se synem

Osvěžující megera v Půlnoční zpovědi

Před časem se Sabina Laurinová blýskla po boku Martina Zounara v roli úspěšné obchodnice se šperky, která se snaží svého podpantofláckého muže přimět k sexu v seriálu Půlnoční zpověď. Navštěvuje s ním psycholožku a velmi drsně se dožaduje toho, aby paní doktorka s tím lenochem něco udělala, protože ona je stále při chuti a manžel raději peče bábovky. Rozkošná byla herečka ve scéně, kdy se vzpomínkou na mládí pokoušela oživit v manželovi touhy. Retro účes ve stylu afro, který v osmdesátých letech nosila snad každá mladá žena, jí moc slušel.

 

V Půlnoční zpovědi

Předvedla v roli Renáty Hruškové, že umí být líbezně hezká i v jednapadesáti, zároveň ale dovede zahrát i ráznou ženu, která si ani neuvědomuje, že se z ní stala velitelka a netolerantní megera. Tyhle manželské etudy předvádí Sabina Laurinová často na jevišti v hořkých vztahových komediích, v televizních seriálech ji víc vídáme jako ukníkanou stárnoucí bolestínku.

Vrásky si pěstuje, protože jí sluší

Sabina Laurinová si vějířky vrásek kolem očí vyhlazovat nenechává, přirozenou, i když stárnoucí krásu má raději. Taková je i její Alice Novotná v ZOO. Na rozdíl od herečky, která si chrání svůj poklidný život s partnerem a dcerami, to má její hrdinka divoké. Manžel zahynul kdesi v Thajsku, dcera se vymkla rodinné sklářské tradici a dělá raději ošetřovatelku v ZOO a syn je nezvladatelný puberťák. Právě s ním má teď Alice hodně starostí. Herečka dobře ví, jaké je to pro matku čekat, až se dospívající děti vrátí v noci domů, sama tak prožila nejednu bezesnou noc. A tak své mateřské zkušenosti v seriálu může dobře uplatnit. Jenže Sabině Laurinové dospělou a dospívající dceru nikdo moc nechce věřit. Se svým trochu ukňouraným hlasem a věčně lehce afektovaným hraním na úzkostlivou matku prostě nevypadá.

 

V seriálu ZOO

Přesto říká: „Myslím, že Alice je přesně prototyp maminky, která řeší různé kauzy se svými dětmi a musí na to jít jak po dobrém, tak i po zlém. Můžu opravdu vycházet ze svého života a ze svých maminkovských radostí a starostí. Každá máma vám potvrdí, že strach o děti je ten nejhorší pocit na světě. Je to ten nejhorší stav, který může matka zažít. Hrůza nezná hranic,“ přiznává se herečka, která svého seriálového syna moc dobře zná. „S Vojtou se znám hodně dlouho z Modrého kódu, kde jsme spolu točili. Byl moc šikovný a vnímavý kluk, teď je z něj muž, který už mě přerostl. Jako Alice mám o něj strach, a to ještě netuším, do čeho se vůbec namočil. Všechno zatím vypadá nevinně. Víc ale prozradit nesmím. Možná jen to, že si jako máma ještě užiju a srdce mi bude bít na poplach hned několikrát.“ 

Láska kvete v každém věku?

Věří herečka na lásku v pozdějším věku? Prý ano. I když hraje vdovu, která se tak trochu bojí každého nového kroku v životě. „Alici se Márty líbí moc, má zamotanou hlavu. Dekorum z toho, že je vdova, už padlo, ze začátku si nebyla jistá v kramflecích, ale nové lásce se neubránila. Rozumím jí, dostala nový životní impuls,“ komentuje svou současnou dějovou linku v ZOO, v níž se objevuje vedle poněkud záhadného muže v podání Martina Preisse. Role Alice je z těch, které herečka bez potíží předvádí dlouhé roky – žena křehká, trochu naivní, hezká, ale svou lehce hysterickou pózou také trochu protivná. Přejme Sabině Laurinové, aby se dočkala také jiné role, v níž se projeví její herecká a životní zralost.

 

Obří kytice k narozeninám

Sabina je „pětiletková smolařka“ 

Jak shrnul Blesk, herečka zatím nenašla trvalý vztah a ani s jedním z otců svých dvou dcer nevydržela. V jednapadesáti je stále svobodná... Prvním známým mužem v Sabinině životě byl herec Michal Dlouhý, který ji po sedmi letech vyměnil za Lucku Vondráčkovou. S rockerem Pepou Vojtkem měla svou první dceru Valentýnu, jenže ten jí utekl za Libuškou Hůlkovou. Pak se ne scéně objevil stomatolog Karel Kameník, s nímž má druhou dceru Maju, dnes patnáctiletou. Po pěti letech se ale scénář opakoval – místo svatby zase rozchod. „Dá se říct, že moje vztahy jsou takové pětiletky,“ konstatovala s odstupem několika let hořce představitelka Troškovy princezny Eufrozíny. Ani poslední známý partner Petr se zrovna nevycajchnoval - zatímco žil se Sabinou, potají se měl vídat se svou bývalou přítelkyní a přivést ji do jiného stavu, což Sabina logicky nerozchodila…

 

Vanda Hybnerová a Sabina Laurinová v komedii Prachy!!! v divadle Palace, foto Roman Albrecht

Vémola řeší místo Lely tygra

Karlos Vémola, známý bojovník MMA, je osobnost značně kontroverzní, to má ovšem bulvár rád. Když už všechny přestaly bavit peripetie jeho vztahu s plastickými operacemi obalenou a notně obhroublou Lelou, přichází s novou aférou. Nelegálně si totiž pořídil bílého tygra. Nemá k němu dokumenty a chová ho, dle expertů, v nevhodných podmínkách, a tak došlo na to, že mu zvíře má být z nařízení úřadů odebráno a umístěno v německém záchranném centru TierArt, kde se mu má dostat náležité tygří výchovy a prostoru pro život. Mít doma takového mazlíčka totiž z pohledu chovatelů šelem a Unie českých a slovenských zoologických zahrad poškozuje přirozený vývoj velké kočky. Karlos se brání jako lev, prohlašuje, že jeho tygřice je ochočený mazlíček a ostatní tygři v útulku ji zabijí. Je mu to ale málo platné, a tak svou lásku bude muset nejspíš zase obrátit k jiným zvířatům, jichž má požehnaně - od veverek a mývalů po klokana a lvici.

 

S lvicí Elsou

Český lev zařve hlasem Marka Ebena

Začátkem března příštího roku budou po jednatřicáté rozdány sošky Českých lvů za nejlepší české filmové počiny roku 2023. Slavnostní večer bude moderovat Marek Eben, který v těchto dnech zažívá adrenalinové chvilky při moderování StarDance. Někteří diváci ho stále milují, jiní tvrdí, že už ho bylo dost. Každopádně zatím se nenašel nikdo stejně ukázněný, vtipný i noblesní, kdo by se velkých přímých přenosů zhostil jako on.

 

Marek Eben, foto ČT

Na České lvy se těší: „Český lev není žádný vegetarián, možná i proto je tento večer vždycky takové maso. S tím holt musí každý, kdo se na něm podílí, počítat. Budeme k tomu všichni přistupovat se vší zodpovědností a budeme se snažit, aby to bylo jedlé,“ říká se svým typickým humorem. Upřímně řečeno, všechny tyhle přenosy z předávání cen jsou obvykle velká ušlechtilá nuda – vyhlášení ceny, děkovná řeč, trocha moderátorského snaživého vtipkování. Jak si s tím poradí Marek Eben, který je zvyklý i na uvádění večerů na festivalu v Karlových Varech, se uvidí. Urážlivé to jistě nebude, ale udělat z toho zábavný večer je tvrdý moderátorsky oříšek. 

Malý princ přijede do Prahy s velkou scénickou show

Kdo by nemiloval něžné vyprávění o Malém princi, ztraceném v poušti a hovořícím s mentorskou květinou i mazanou liškou? V produkci Broadway Entertainment Group se z kouzelné knížky stalo velkolepé divadelní představení ve stylu moderního cirkusu, které již objelo půl světa. 27. - 31. března 2024 doputuje představení do Prahy a diváci v Kongresovém centru budou mít možnost vidět plejádu úchvatných postav a barevných kostýmů, večer plný tance, hudby, projekcí a akrobacie, jak píší tvůrci, kteří dodávají, že představení si získalo publikum i kritiky v Paříži, Sydney, Dubaji i na Broadwayi.

 

Malý princ ve stylu nového cirkusu, foto Thelittleprinctour

„Jsme moc rádi, že pokračujeme zrovna v Praze. Na své cestě Malý princ sdílí poselství lidskosti s mnoha různými lidmi a kulturami, se kterými se setkává. S pokorou přinášíme jeho příběh o přátelství, osamělosti, lásce, péči o druhé a o naši planetu,” říká o představení režisérka Anne Tournié. 

Zdroj: Prima TV, iDnes, i-divadlo.cz, Zoologická zahrada a botanický park Ostrava, SMART Communication, thelittleprinctour.eu, Blesk

 

Vložil: Ela Nováková