Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bejby nebude sedět v koutě. Nejmladší účastnici StarDance ale zvedačky také nejdou a trému má némlich tak. VIP skandály a aférky

17.10.2023
Bejby nebude sedět v koutě. Nejmladší účastnici StarDance ale zvedačky také nejdou a trému má némlich tak. VIP skandály a aférky

Foto: Se svolením Česká televize (stejně jako snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Darija Pavlovičová ve StarDance

Darija Pavlovičová neprožila první soutěžní večer StarDance zrovna ideálně. Zdeněk Chlopčík popletl její věk a ona sama se přiznala, že je pořád ve stresu. Na jejím tanci to bylo vidět.

Postavičku má drobnou a křehkou, pro tanec jako stvořenou. Zatímco řada jejích spolužaček z Pražské konzervatoře se v duchu moderních divadelních trendů, které kombinují divadlo a cirkus, pilně učí akrobacii a zkouší si cirkusové umění, Daria se raději při studiu věnovala činohernímu herectví. Akrobacie jí nijak neučarovala.

 

PR snímek Dariji Pavlovičové ve StarDance XII

Bojí se pádů

Její taneční partner Dominik Vodička si zprvu pochvaloval, že Darija je štíhlá a lehká, což je ideální pro zvedačky, s nimiž si tedy bude moci v choreografii vyhrát. Jenže mladá herečka mu udělala čáru přes rozpočet. Bojí se totiž pádů. „Chceme do choreografie zařadit víc zvedaček, ale je to problém, protože se bojím. Nebojím se výšek, ale bojím se padat. Bojím se, že si hrozně ublížím. To mám zafixované už od školy, kde jsme měli akrobacii a nebyly to nejpříjemnější hodiny, co jsem zažila. Mám z toho prostě strach. Ale Dominik se mě snaží odblokovat a myslím si, že na to jde dobře. Chce to ale čas, kterého zase tolik není,“ přiznala pro Čtidoma Darja Pavlovičová, která se obává, zda se stihne připravit tak, jak bude potřeba.

 

Selfie s tanečním partnerem Dominikem Vodičkou, na kterého pěje jen chválu.

Stres se projevil na prvním tanci

Zdeněk Chlopčík to sice při hodnocení páru trochu popletl, když herečku označil za sedmnáctiletou, přesto je Darija nejmladší účastnicí StarDance, je jí krásných jednadvacet let. Přesto se porota shodla na tom, že čača, kterou si vylosovala jako svůj první tanec, postrádala mladistvou energii. Čača je vitální, rozverný tanec, jenže Darija to zkrátka nedokázala na parketu pořádně rozbalit. Za všechno nejspíš může stres. „Nečekala jsem, že to bude tak náročné, že to bude vyžadovat tolik úsilí. Doufám ale, že budeme diváky bavit, ale nemyslím si, že by v tom hrál zásadní roli právě věk,“ zhodnotila pro Čtidoma nakonec herečka svoje pocity a plány s narážkou na časté zmínky o jejím trochu výjimečném postavení nejmladší účastnice StarDance v historii.

 

První čača měla své mušky.

Ona sama v tom ostatně nevidí žádnou velkou výhodu. „Mám oproti starším asi hodně energie, ale jinak si nemyslím, že by v tom byl nějaký rozdíl. Já věřím, že diváci budou schopni najít si u každého něco, co je bude bavit, to je nezávislé na věku.“ Možná herečka čekala, že soutěž bude fyzicky náročná, ale nejspíš si nepředstavovala, že celý ten náročný kolotoč tréninků a soutěžních večerů představuje i nápor na nervy a stres. Třeba jí ale zkušený Dominik Vodička dokáže strachu zbavit, a ještě nám spolu ukážou, že mládí není pro taneční soutěž žádnou překážkou. Něžně půvabná princezna z pohádky O léčivé vodě by mohla krásně plout po parketu v nějakém klasickém tanci, možná jí sedne lépe než latina.

 

Herečka v civilu, foto se svolením Darija Pavlovičová

Milovnice vážné hudby se cítí na dramatické role

Darija Pavlovičová zaujala diváky nejen jako krásná princezna Voda, ale také jako Bára z vysoce oceňovaného seriálu Kukačky. To byla role vážné dívky, která v komplikované situaci dvou rodin s vyměněnými dětmi řeší své vlastní problémy s láskou, rodinou i studiem.

 

V první řadě Kukaček

Jinak, mnohem veseleji, se projevila v seriálu Dobré zprávy, kde bojovala o firmu na výrobu knedlíků a o srdce bratra své nejlepší kamarádky. Ve Zločinech Velké Prahy si zase prošla zatěžkávací zkouškou každé mladé herečky, když absolvovala před kamerou intimní scény s hereckým partnerem Denisem Šafaříkem. Darija o sobě říká, že má ráda vážnou hudbu a vážné filmy. Nejvíc se tedy vidí v rolích, které v sobě nesou vážnou až dramatickou linku. Její nádherná hříva kudrnatých vlasů a mírně naivní výraz obrovských očí jí ale zatím předurčují spíše pro typ, kterému se říká naivka. Určitě se od ní ale dočkáme zajímavého hereckého růstu.

 

A v pohádce O léčivé vodě (s Mariánem Mitašem)

Milovaná Bohdalka vzpomíná s láskou na Křemílka a Vochomůrku

Jiřina Bohdalová sbírá jednu cenu za druhou, a i ve svých 92 letech pilně pracuje. Vzdala se sice již ze zdravotních důvodů hraní v divadle, stále ale natáčí a pilně se zúčastňuje různých společenských akcí. Na Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana v Ostrově obdržela cenu Zlatá buřinka Oty Hofmana. Stalo se tak hned v úvodu 55. ročníku festivalu, v neděli 8. 10. 2023 na slavnostním zahájení.

 

Jiřina Bohdalová na Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana, foto Smart Communication

Herečku, oceněnou za zvláštní přínos v oblasti dětského filmu, přišly pozdravit na náměstí Míru před ostrovský kulturní dům stovky lidí. Jiřina Bohdalová před zaplněným náměstím zavzpomínala na postavy z Večerníčku Pohádky z mechu a kapradí, které namluvila. „Jela jsem nedávno autem a pustila jsem si Křemílka a Vochomůrku. A řekla jsem si, že jsem to dělala dobře. Jsem na to pyšná,“ řekla za jásotu přihlížejících. 

Legendární King Crimson připravili pro Česko maraton hudby

Členové jedné z nejvlivnějších kapel rockové historie, britských King Crimson, představí 29. listopadu v brněnském Sono Centru a 30. listopadu v Divadle Archa v Praze projekt The Crimson Marathon vytvořený exkluzivně pro český festival Prague Music Performance.

King Crimson, foto KM Agency

King Crimson vznikli v roce 1968 a v 70. letech patřili k nejinspirativnějším představitelům progresivního rocku, jejich vliv však neslábl ani v dalších desetiletích. Novátorský přístup, který ve své tvorbě vždy důsledně uplatňovali, inspiroval nespočet světových hudebních ikon včetně Talking Heads, Davida Bowieho nebo Nicka Cavea. Cílem projektu The Crimson Marathon, který vznikl se souhlasem zakladatele skupiny Roberta Frippa, je představit jednotlivé členy King Crimson v jejich vlastních projektech i prostřednictvím tvorby samotné skupiny. Na podzimním maratonu hudby spjaté s kapelou, kterou Jimi Hendrix označil za nejlepší na světě, zahrají skupiny tu:NER, StickMen a David Cross Band. 

František Kotleta nás postraší v kinech

Do kin se chystá hororový film Krvavý Johann natočený na motivy dosud nevydaných děl Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, extrémně úspěšné dvojice tuzemských autorů fantasy. Film plný krve a černého záhrobního humoru oživuje Goethovu postavu Johanna Fausta, jenž se vrací z temnoty do současné Prahy. Role v neobvyklém žánru si nenechali ujít Marek Holý, Martina Babišová, Jan Dolanský, Lenka Vlasáková, Jana Bernášková, Roman Zach, Jiří Ployhar, Petr Rychlý, Ester Kočičková nebo Brittany Bardot.

 

„Krvavý Johann je mix hororu, fantasy, komedie a pocta béčkovým hororům z 80. let. Klasika potkává brak ve své nejsyrovější podobě,“ říká režisér Jakub Krumpoch. Tvůrci představují první záběry, samotný film pak ukážou divákům už během speciálních halloweenských předpremiér na konci října. Do kin vstoupí Krvavý Johann 11. ledna 2024. 

Zdroj: ČT, Čtidoma, ČSFD, Blesk, KM Agency, SMART Communication, Bontonfilm

 

Vložil: Ela Nováková