Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak se hraje s neurotickým psem a proč se zpěvák a herec cítí jako expert na tango? Horká židle Richarda Krajča

14.10.2023
Jak se hraje s neurotickým psem a proč se zpěvák a herec cítí jako expert na tango? Horká židle Richarda Krajča

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Richarda Krajča doprovodil na červenou pohovku Jana Krause i Gump. Jen v prvním filmu ale hrají čtyřnohého hrdinu čtyři pejsci. Kromě Gumpa, kterého adoptoval Filip Rožek, autor knihy Gump – Pes, který naučil lidi žít, ještě útulkáři Marvel, Lupín a Max, jež během natáčení také našli nový domov.

Gump – Pes který naučil lidi žít si jako každý dojemný film se zvířátkem našel cestu ke statisícům diváků, a tudíž si brzy vysloužil i pokračování. V něm je psíkovi hlavním partnerem muzikant a herec Richard Krajčo. Jeho popularita v současné době roste i účastí v soutěži StarDance.

Když je někdo aktuální hvězda, má místo na červené pohovce Jana Krause prakticky jisté. Richard Krajčo se ale musel smířit s tím, že do pořadu nepůjde sám, ale se psem z filmu Gump – jsme dvojka, protože co si budeme povídat, právě ten hyperaktivní psík láká lidi na film do kina víc než kterýkoliv herec.

Jak je to s popularitou psů a jejich páníčků, to Richard Krajčo dobře ví, sám má doma tři chlupáče. Jenže znalost psů mu při spolupráci s Gumpem nebyla moc platná, protože i když má psí herec samozřejmě perfektní odborný výcvik pro filmování, není úplně snadné s ním navázat kontakt. Je to malý neurotik a nedůvěřivec, a dokonce pár lidí ze štábu i herců během natáčení kousl. Hlavně když už se mu nechtělo pracovat.

 

Richard Krajčo_Gump_SJK 1

Krausova červená pohovka Gumpa zjevně nezaujala, nejraději by zamířil někam jinam

Když kamera honí Gumpa

„Je to prostě profesionální herec. Má ten výkon první půlhodinku, a pak už ho to s**e,“ ulevil si Richard Krajčo jadrně na adresu čtyřnohého hereckého partnera s tím, že byl asi jediný, koho během natáčení nepokousal. To jeho herecký kolega Štěpán Kozub prý takové štěstí neměl. „My jsme se spolu sžili a musím říct, že nám dvěma to spolu docela šlo.“

Na natáčení spolu strávili zhruba měsíc a Richard film charakterizuje jako takové improvizované pásmo. „Je to něco jako hoňme kamerou Gumpa, něco snad zachytíme, a ty tam do toho něco říkej,“ popsal s ironickou nadsázkou průběh natáčení pokračování divácky velice úspěšného filmu Gump – Pes, který naučil lidi žít. Film je těsně před dokončením, padla poslední klapka a Richard Krajčo se mohl naplno začít věnovat přípravě na tančení ve StarDance.

 

Richard Krajčo_Gump_SJK 2

Zatímco se pánové skvěle bavili na jeho účet, Gump si zjevně myslel o Richardových historkách své. Jestli mu sérii pomluv poté v zákulisí „po psovsku“ spočítal, není bohužel známo.

Dva roky škrtal v diáři akce

Účast ve StarDance znamená pro vytíženého herce a muzikanta na prvním místě upravit pracovní program, aby stihl alespoň něco v divadle a na koncertních pódiích a zároveň několik měsíců pilně trénoval taneční kroky. Vzhledem k tomu, že loni StarDance odpadla kvůli předchozím potížím s covidem, měl Richard na úpravu svého diáře dva roky, takže se mu podařilo nedostat se do stresu z toho, že něco nestíhá. Také se postupně ladil na to, že začne tančit. Úplně lehké to ale nebylo.

Hlava a tělo nechtějí spolupracovat

„Prvních čtrnáct dnů jsem byl nadšený, že jsem to vzal, že to bude prima, pak jsem měl asi měsíc brutální depresi, že jsem to vzal, protože jsem zjistil, že moje hlava nějak nespolupracuje s tělem, Že to, co mi říká taneční partnerka, hlava chápe, ale tělo to nechce dělat,“ svěřil se se svými pocity. „Ale teď máme čtrnáct dní do začátku a už je to dobré. Už je mi to jedno, jak to bude vypadat,“ podotkl spokojeně a prozradil, že jeho favoritem je tango. „Tam to můžete spíš zahrát, než zatančit.“ Jestli jeho oblíbený tanec uvidíme, to se ukáže až jestli projde soutěží až k datu, kdy se tango bude tančit, ale už teď je jasné, že taneční kreace Richarda Krajča budou svérázné a netradiční.

 

Richard Krajčo_SJK

Na taneční parket vkročí Richard Krajčo pod dohledem kamer poprvé už dnes večer. Sebevědomí mu prozatím nechybí, tak uvidíme...

I kopyto si může hodit kopýtkem

Společenskému tanci tak úplně nepropadl, ale profesionální tanečníky obdivuje. Tanec jako umělecká disciplína mu vůbec připadá krásný a velice se mu líbí. „Má to kouzlo. Když se díváte na ty tanečníky, tak je to božský pohled. Když to tedy umí. Vy si sice připadáte pořád jako kopyto, ale oni to umí nádherně.“ Nedá se říct, že by v oboru tance byl začátečník, i jeho vystoupení na pódiu s kapelou mají samozřejmě svou choreografii. Společenský tanec je ale na rozdíl od svobodného projevu s mikrofonem v ruce mnohem víc svazující a žádá si přesnost, kroky i pohyby těla a hlavy, prováděné podle daných pravidel. Richard Krajčo to všechno nacvičil, teď nám to předvede, ale protože jako každý umělec žije nejen současností, ale také plány do budoucna, v tuto chvíli se netají tím, že už se těší, jak si zase zahraje naplno v divadle i na koncertech.

Zdroj: Prima TV

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková