Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dvě hodiny vězení Kateřiny Brožové. Může se to stát komukoliv, celebrita má ale své možnosti. O kom se mluví

12.10.2023
Dvě hodiny vězení Kateřiny Brožové. Může se to stát komukoliv, celebrita má ale své možnosti. O kom se mluví

Foto: Se svolením Kateřina Brožová

Popisek: Kateřina Brožová na aktuálním snímku

Vracíte se z práce v době, kdy do zavírací hodiny obchodu zbývá pár minut? Raději nezkoušejte stihnout, co potřebujete vyřídit. Mohlo by se stát, že budete nocovat v obchoďáku. Kateřina Brožová to nechtěně zažila na vlastní kůži.

Pro někoho je uvíznutí v uzavřeném objektu dobrodružství, pro někoho nervák hraničící s infarktem, pro většinu z nás nepříjemnost, kterou budeme po čase dávat k lepšímu jako vtipnou situaci, kterou si s námi zahrál osud, abychom měli kamarádům co vyprávět. Vzpomínám si, jak jsem řadu let před covidem navštívila představení Letních shakespearovských slavností a s ním spojený raut v zahradách Pražského hradu. Pak všichni odcházeli směrem na Malou Stranu, jenže já bydlím v Břevnově, tak jsem to vzala přes Hrad na Pohořelec. Nějak jsem si nevšimla, že se blíží zavírání hradních bran a k té na 1. nádvoří jsem dorazila, když už na mě zíraly jenom těžké mříže. Než jsem se z areálu Hradu dostala, pomalu začínalo vycházet letní slunce. Těch strašidel, co jsem během té noci potkala v temných zákoutích kolem starých paláců, to nikomu s bujnou fantazií nepřeju. Kupodivu jsem tenkrát nebyla ani zatčena, ani označena za teroristku, když jsem konečně narazila na muže z ostrahy, byl na mě vlídný, zasmál se tomu, jak chodím po kočičích hlavách se střevíčky na podpatku v ruce, protože mě ukrutně bolí nohy a propustil mě super tajnou brankou ven. Jo, to byly časy! 

Jak uvíznout v obchoďáku

Kateřina Brožová má dny a večery nabité prací na natáčení a v divadle. Není divu, že na vyřizování běžných záležitostí využívá každou volnou chvilku. V sobotu odehrála představení a cestou domů se stavila v Čestlicích u obchodního domu s nábytkem, kde si ve 3. patře potřebovala něco vyzvednout. Potíž byla v tom, že na to měla sotva půlhodinku, protože obchod ve 20.00 zavírá. Asi se to někdy stalo každému. Z reproduktorů se ozve upozornění, že obchodní dům za patnáct - deset – pět minut zavírá, najednou si připadáte jak ve filmu Matrix, protože všichni se otočí a zamíří jedním směrem, k východu. Já tedy v takovou chvíli propadám stresu a v hlavě se mi honí, kde vlastně ten východ je a že to určitě nestihnu. Kateřina Brožová asi stresu nepodléhá, a tak mířila k východu svým typickým klidným elegantním krokem. Jenže než tam došla, světla v sále zhasla a dveře byly hermeticky zavřené. Nikde nikdo. Ještě že máme mobilní telefony! Ne, nebyla to scénka z komedie ani z hororu, herečka měla baterku v telefonu nabitou, a tak začala volat o záchranu.

 

Kam se obrátit?

První nápad je asi volat na linku 158, tam by přece měli umět vyřešit každou krizovou situaci. Uměli. Začala pohádka o kohoutkovi a slepičce. Poradili Kateřině, ať zavolá na městskou policii. Odtamtud ji odkázali na služebnu v Říčanech. Tam jí řekli, že to není jejich obvod. Když už kohoutkovi pomalu docházel dech, naštěstí se vzpamatoval někdo na lince 158 a pro jistotu herečce zavolal zpátky. Když zjistili, že nikde neuspěla, poslali hlídku, ta vypátrala správce a přiměla ho, aby přijel a odemkl dveře. Svobodu ale Kateřina Brožová nedostala zadarmo, dokonce ji prohledali, jestli v obchodním domě něco neukradla. Známá tvář jí tentokrát nebyla nic platná. 

Co zjistil Blesk?

Kdyby se to nestalo známé herečce, nejspíš by celá kauza skončila zápisem policejní hlídky a kdo ví, možná by zákazník ještě dostal nějaké napomenutí. Jenže Kateřina Brožová je tvář sledovaná médii, a tak se všeho chopil Blesk a řádně vše rozmázl. Jak je možné, že personál obchodního domu nezkontroloval, jestli všichni zákazníci odešli? Proč se alarm, detekující pohyb v uzavřených prostorách, ozval až po řadě minut? A když už se ozval, proč nepřijel nikdo z bezpečnostní služby, u které alarm mimořádnou událost ohlásil? Moc odpovědí se novináři nedočkali, dva dny se s nimi nikdo nechtěl bavit. Až poté dostal Blesk oficiální vyjádření: „Celou záležitost komunikujeme přímo s paní Brožovou, které jsme se za vzniklou situaci již během neděle omluvili. Včera měli s paní Brožovou osobní setkání vedoucí pracovníci naší společnosti, kteří jí celou situaci vysvětlili a znovu se jí omluvili. Obchodní dům je vybaven elektronickým zabezpečovacím systémem, z kterého je patrné, že obchodní dům byl uzamčen ve 20:15 hod. Čidla detekovala pohyb paní Brožové a spustila alarm ve 20:17 hod. Na tento poplach nereagovala externí společnost, která má v takovém případě dojet na místo a zjistit příčinu. Z tohoto pochybení jsme již vyvodili odpovídající důsledky. K podobné situaci dosud na žádném z našich obchodních domů nedošlo,“ napsal Blesku jednatel společnosti Petr Laurich. 

To je ale poprask!

Najednou je tu hned několik omluv a vyvození důsledků pro externí společnost, zajišťující ochranu. Jak by to vypadalo, kdyby nešlo o celebritu? „Sranda to nebyla, když si domyslíte důsledky. Kdyby tam zůstal třeba starší člověk. Nebo kdyby tam, nedejbože, ve stejný večer vlezl zloděj a já se s ním potkala,“ hrozila se Kateřina Brožová. Dodala bych, že by to mohl být klaustrofobik, člověk se slabším srdcem, psychicky labilní žena, která snadno omdlí. Zkrátka každý, pro koho by taková krizovka mohla znamenat ohrožení zdraví. Z toho by se ochranka obchodního domu asi vymotávala těžko. A co ten, kdo by u sebe neměl mobilní telefon?  Tomu by asi nezbylo, než ulehnout v oddělení postelí a snažit se využít situace k vyzkoušení pohodlnosti matrací. Možná by pak ráno mohl personálu tvrdit, že si myslel, že matrace si může vyzkoušet přímo v obchoďáku. Slevu by ale asi nedostal.

Zdroj: Blesk

 

Vložil: Ela Nováková