Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Slavomam, nebo zlatý důl? Agáta Hanychová prezentuje svůj život jako telenovelu a libuje si v dramatu. O kom se mluví

05.10.2023
Slavomam, nebo zlatý důl? Agáta Hanychová prezentuje svůj život jako telenovelu a libuje si v dramatu. O kom se mluví

Foto: Se svolením Agáty Hanychové

Popisek: Agáta Hanychová, fotka z Instagramu stará dvě hodiny

Dnešní svět je divný. Dívky bez ostychu zveřejňují obnažené fotografie, mladí muži se světu svěřují se svými depresemi. Co bylo před dvaceti lety nemyslitelné, stalo se skutečností. Hájit si soukromí je spíš výjimečné. Není divu, že doba vyprodukovala celebritu typu Agáty Hanychové.

Dřív vycházely barevné časopisy, specializující se na život královen a princezen. Zvláště ženy tento typ informací milovaly, kochaly se fotografiemi šlechtičen v krásných róbách, záviděly jim drahocenné rodinné šperky, hltaly nové zprávy o tom, kdo s kým chodí, kdo poslušně uzavírá dynastický sňatek a kdo se naopak dopustil mesaliance. Na druhé straně téže řeky stál Hollywood (u nás pak Barrandov) a jeho hvězdy se svými milostnými aférkami i společenskými skandály. Abyste se na stránky takového časopisu dostali, museli jste se buď narodit ve správné posteli, nebo být skutečnou hvězdou filmového plátna, to jest významnou herečkou či hercem ve velkofilmech.

Dnes se celebritou tohoto typu může stát kdokoliv, kdo se rozhodne, že prodá svůj život sociálním sítím, zejména Instagramu. A tak doba zrodila Agátu Hanychovou. 

Bulvár už nestačí

Nejstarší dcera Veroniky Žilkové se v poklidu poflakovala a žila z rodinného majetku, nenápadně odmaturovala na Střední škole umění a managementu a posléze vystudovala obor tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě. Jejím světem měl být modeling, ve dvaceti se stala 2. vicemiss České republiky, prezentuje se jako fotografka a módní návrhářka, motá se kolem nejrůznějších charitativních akcí. To všechno by byl pro dceru známé herečky z dobře situované rodiny celkem běžný životní styl, když už se nerozhodla vydat v hereckých stopách své matky.

 

Fotka z Instagramu stará dva týdny. Mejdan.

Jenže od samého začátku nasadila Agáta Hanychová vysoko laťku skandální sebeprezentaci a zásobovala bulvár svými úlety, byla focena s vysoko zdviženou skleničkou vodky, neobešel se bez ní jediný bujarý večírek. Do toho stihla porodit tři děti, každé jinému tatínkovi, což opět radostně sdělovala veřejnosti, nejprve vždy nadšeně zamilovaná, jednou dokonce vdaná, pak postupně ochládající, až její vztahy dospěly ke krachu. Co bylo v roce 2011 při narození syna Kryšpína ještě „jen“ zdrojem zábavy pro čtenáře bulvárního tisku, to se s eskalací sociálních sítí stávalo každodenním chlebem těch, kdo spolu s Agátou propadli Facebooku a Instagramu. Rozvod a majetkové vypořádání s Jakubem Prachařem byly tak už nejen sledovány, ale také prezentovány samotnou Agátou jako veřejná záležitost. Natož pak vznik vztahu s mediálním magnátem Jaromírem Soukupem. Velká láska, těhotenství, porod malé Rozárky, a nakonec náhlý rozchod – to vše předkládá Agáta na svém Instagramu s velmi osobními a intimními komentáři, jimiž komunikuje se svou početnou instagramovou bublinou. 

Posedlost, nebo závislost?

Skoro by se chtělo říct, že Agáta Hanychová je Instagramem posedlá, nebo že je na sebeprezentaci závislá (ano, tento druh závislosti existuje, propadají jí často lidé žijící v izolaci, neschopní jiné komunikace než prostřednictvím sociálních sítí). Jenže v případě Agáty Hanychové jde nejspíš hlavně o dobře využitou možnost, jak si vydělat peníze. Agáta totiž není rozhodně žádná hloupoučká pipka, své posty má promyšlené, píše je gramotně a její vyzývavý styl má grády. Střídá pravidelně láskyplnou polohu milující matky s drsnou přímočarou kritikou svých partnerů i celého dle jejího názoru netolerantního světa. Ženy jejího typu bývají zlatokopky, jenže Agáta se vymyká i této kategorii, alimenty ani od jednoho z tatínků jejích dětí nešplhají do závratných výšin. Na to si ale ona celkem nestěžuje, své čtenáře nekrmí zlatem, ale hlubinou své duše. A tak závislí se na sledování jejího Instagramu stávají sledovatelé, ti, kteří Agátin bulvární a poněkud vulgární styl milují a fandí jí, ale i ti, kdo se ukájejí tím, že jí píšou negativní vzkazy. Zkuste jim říct, že by měli Agátu přestat sledovat, protože tím jen ztrácejí čas. Vysvětlí vám, že je to přece skvělá zábava, že tím komunikují se spoustou lidí, že mají s Agátou společné přátele a bez nich by jejich život nebyl tak skvělý. Přitom ani Agátu samotnou ani ty její přátele nikdy neviděli a neuvidí, neusednou s nimi ke společnému stolu, nepopovídají si, nezjistí, kdo jaký doopravdy je a zda si s ním rozumí.

 

Falešné hry

Agáta už nasadila novou linku svého nekonečného seriálu. Dobře totiž ví, že musí přicházet s převratnými novinkami, jinak začne své sledovatele nudit. A tak už víme, že se po jedenácti letech dala znovu dohromady s otcem svého prvního syna Miroslavem Dopitou. Kdysi vyprala jejich společné špinavé prádlo tím, že si postěžovala, že partner propadl internetové seznamce a je jí nevěrný s dívkami takto objevenými. Dopita se mezitím oženil a nyní se rozvedl, pořád je to ale kus pěkného chlapa, takže kdo ví, jestli pořád prostřednictvím seznamky nerandí. V tuto chvíli to ale Agátě nevadí, protože příběh o tom, jak se k sobě vrátili a syn Kryšpín je šťastný, to je slušná porce emocí pro Agátin Instagram.

 

Když se nad celým životem naší bulvární celebrity zamyslíte, nejspíš vás napadne, že polovina z toho, co zveřejňuje, je vymyšlená čistě pro zvýšení sledovanosti. Ale kdo ví, možná je Agáta natolik drsná, že svůj život skutečně modeluje tak, aby připomínal telenovelu a tím stále lákal ty, kdo takové příběhy milují. V tom případě bychom jí mohli doporučit, ať se začne živit psaním scénářů pro televizní seriály. Jenže to by asi bylo pro ni moc práce...

 

Vložil: Ela Nováková