Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ke čtyřicetinám dostal málem bičem. Jen tak se něčeho nelekne, ale tentokrát měl Jakub Prachař nahnáno. VIP skandály a aférky

03.10.2023
Ke čtyřicetinám dostal málem bičem. Jen tak se něčeho nelekne, ale tentokrát měl Jakub Prachař nahnáno. VIP skandály a aférky

Foto: Total Film (stejně jako snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Jakub Prachař ve filmu Buď chlap!

Show Česko-Slovensko má talent přináší mnohá překvapení. Jeden z porotců a našich nejobsazovanějších komediálních herců Jakub Prachař oslavil během natáčení čtyřicáté narozeniny a dostal hodně netradiční dárek.

Ne každé dítě z herecké rodiny se po hlavě vrhne do světa divadla a filmu, Jakub Prachař tak ale mládí prožil. Na konzervatoř sice nešel, zato už ve třinácti letech účinkoval v divadle Komedie v představení Maska. Poté dostal nabídku od Jana Hřebejka zahrát si skauta v jedné ze tří povídek pro televizní cyklus Bakaláři a další filmovou zkušenost mu přinesla role rozmazleného továrnického synka Romana ve snímku Milenci a vrazi v režii Viktora Polesného. Po maturitě na gymnáziu zkoušel studovat katedru alternativního a loutkového herectví na DAMU, byl už ale tak pracovně vytížený, že studium po dvou letech vzdal. Zahrál si v Ulici, v Bazénu a v Horákových a najednou ho bylo všude plno, jeho poněkud frackovská póza a suchý humor se na diváky valil ze všech stran. Jemu samotnému ale víc učarovala muzika, stal se členem kapely Nightwork, hrál na kytaru a zpíval a začal skládat vlastní písničky.

 

Na premiéře

To ale neznamená, že by přestal hrát, navíc se z něj stal i populární moderátor. Nedávno oslavil čtyřicátiny a jeho filmografie obsahuje víc než padesát filmových a televizních rolí, což je tolik, co jiní neposbírají za celý život. Poletuje od divadla k divadlu, zahrál si i na velkých scénách Národního a Vinohradského, nejlépe mu ale vyhovuje alternativa, takže v poslední době ho můžeme vidět hlavně v divadle La Fabrika, kde mimo jiné i režíroval velmi úspěšné „tenisové“ představení Feder-Nadal, které je na repertoáru už jedenáctou sezónu. Aby toho nebylo dost, je často zván do zábavných pořadů. Vídáme ho jako soupeře Vojty Kotka v Máme rádi Česko a letos opět usedl v porotě soutěže Česko-Slovensko má talent.

 

S Dianou Mórovou v Česko Slovensko má talent, foto FTV Prima

Porotce a oslavenec se chvěl před výpraskem

Soutěžící Branislav Kohút se do Talentu přihlásil, aby předvedl v našich krajích ne moc známé umění práce s bičem. Kovbojské umění předvedl do rytmu písně Není nutno, doplnil hereckými etudami, a nakonec gratulací ke čtyřicátým narozeninám Jakuba Prachaře. Toho si pozval na jeviště, aby trochu srazil jeho sebevědomí. „Takže mi chcete dát čtyřicet přes záda,“ usmíval se Jakub a odvážně kráčel na jeviště. Rukama si ale zakrýval obličej a jistě si přál, aby to co nejdříve skončilo. A nebyl sám. Bleskové svištění biče kolem postupně stále více se krčícího porotce s ním prožíval i zbytek poroty. „Vydrž to!“ povzbuzoval ho Marián Čekovský. Vydržel, ale takovou oslavu na scéně si nejspíš nepředstavoval.

 


Jak imponovat ženě

Nedávno měla v kinech premiéru komedie Buď chlap!, ve které Jakub Prachař hraje muže, jehož vyvolená ho odmítá, protože jí v poměrně dospělém věku připadá jako nezralý slaboch. A tak se vydá na túru, aby pokořil horu a sám sebe. Je to jedna z dalších rolí Jakuba Prachaře, v níž předvádí svůj sarkastický humor. Netřeba si říkat, že ty role jsou často hodně podobné a Jakubovi nebudeme připisovat velké herectví, spíš opakování stejného typu fracka, který postupně sice dospěl v muže, ale ke svému poněkud puberťáckému stylu toho mnoho nepřidal. Český divák ovšem tento typ komedií spotřebovává ochotně, a tak je Jakub Prachař stále žádaný.

 

S Terezou Ramba ve filmu Buď chlap!

Někdo má jeho styl rád, někdo ne, ale fanynek má pořád dost. Jestli umí zaimponovat ženě: „Imponovat ženě je na začátku vztahu důležité. Je to tak i ve zvířecí říši. Samec musí ukázat nejčervenější prdel z celé tlupy. Samice si řekne, že to není špatné, a on se pak musí poprat s druhým samcem, který ji má jinak červenou. Jeden z nich zvítězí, samice řekne, že je to výborné, pak spolu chvilku jsou, ale samice zjistí, že jí vadí jeho červená prdel a soused má možná červenější. Takhle nějak to bývá s mým imponováním. Ale věřím, že momentálně mám nejčervenější prdel ze všech,“ říká k tomu se svým typickým nadhledem v rozhovoru pro Novinky.cz a dává tak najevo nejen svou suverenitu, ale i to, že věří v to, že dokáže ženu okouzlovat ve vztahu dlouhodobě. 

Dvojka na zabití plane láskou

Ostatně letitý vztah měl s Agátou Hanychovou, s níž nakonec skončil v chomoutu a dnes je otcem pětileté dcery, kterou miluje a o níž se stará, ač vztah skončil dramatickým rozvodem. Agátu po jeho boku nahradila Sára Sandeva, se kterou se dal dohromady při natáčení seriálu Dvojka na zabití. Seriál se nyní dočká druhé řady a oba herci se na společné natáčení těší.

 

Snímek z první série Dvojky na zabití, Sára Sandeva a Jakub Prachař. Foto FTV Prima

Jakub Prachař svou milou mezitím doprovodil na Staroměstskou radnici. Nekonala se sice svatba, zato událost pro mladou herečku velmi důležitá – získala totiž definitivně občanství České republiky. Jakub v dokonale padnoucím obleku se při té příležitosti choval mimořádně seriózně a tvářil se vážně, čímž dal najevo, že jeho věčné šaškování není jedinou polohou jeho života. Že mají ale oba smysl pro humor, projevili třeba tím, že si na jaře vystřelili z lidí tím, že naznačili, že Sára čeká miminko. Bulvár spekuloval, kolegové gratulovali, nakonec se ale ukázalo, že šlo jen o vtipnou fotografii. Pár je prostě častým zásobovatelem bulvárních plátků, jejich vztah to ale zdá se nijak neruší, oba se tím baví.

 

 

Elán koncertuje na památku Vaša Patejdla

Stačilo dva a půl měsíce a jedna z nejpopulárnější československých hudebních skupin Elán vyprodala dvě největší haly v bývalém Československu. Oba koncerty jsou přitom až na podzim příštího roku. Kapela kolem frontmana Joža Ráže se však z úspěchu příliš neradovala, protože ji zasáhla smutná zpráva o odchodu spoluhráče, kamaráda a zakladatele kapely Vaša Patejdla. Na jeho počest se Elán do obou hal vrátí ještě jednou s programem nazvaným Pre Vaša.

 

Nejprve vystoupí v sobotu 21. září 2024 v O2 areně v Praze, o týden později 28. září 2024 koncert zopakuje i v TIPOS aréně - Zimním stadióně Ondreja Nepelu v Bratislavě. 

Václav Neckář slaví 80. narozeniny novou písní a albem

Václav Neckář, jedna z nejvýznamnějších postav české populární hudby, oslaví 23. října osmdesáté narozeniny. K oslavám tohoto význačného jubilea vychází komplet Osmdesát - Největší hity 1965–2023, který nabídne fanouškům průřez hudební kariérou této legendy, ale i jednu zcela novou píseň. Novinka nese název „Snílek“ a vzniklo v tandemu Jaromír Švejdík a Dušan Neuwerth, kteří stojí i za populární „Půlnoční“. Kulaté životní jubileum zastihuje obdivuhodného Václava Neckáře na koncertních pódiích i v nahrávacích studiích.

 

Snímek z natáčení alba, foto Supraphon

Přes všechny nástrahy osudu si udržel pěveckou vitalitu, kapelu Bacily pod vedením bratra Jana a úžasný repertoár, který vznikal od poloviny šedesátých let. Nová kompilace nabízí osmdesát nahrávek rozdělených do čtyř cédéček a promyšlených kapitol: Start životního maratonu, Na vlastní pěst (hlavně) s Bacily, Osmdesátky jako zkouška z dospělosti a Spěchání do nového milénia. 

Pivní seriál se vrací na Primu

Druhá série seriálu Hořký svět právě vzniká pod taktovkou televize Prima. Osmidílné pokračování opět diváky zavede do rodinného pivovaru Sázava, kde se konečně daří a na jeho chodu je znát, že se do vaření piva zapojily ženy. Obzvláště když se na jeho prahu objeví ztracená matka a manželka Jana – v podání herečky Jany Nagyové, dávné princezny Arabely.

 

Jana Nagyová dnes, foto FTV Prima

„Nabídka na natáčení seriálu Hořký svět pro mě byla velké překvapení a radost. Seriál jsem tady netočila čtyřicet let. Arabela vznikala v roce 1980, pak ještě nějaké inscenace, televize… Ale seriál žádný. Pivo mám ráda, budu velmi angažovaná úspěšná manažerka, která zároveň bojuje se svým zdravotním stavem. Je to velmi zajímavá role,“ rozpovídala se během natáčení Jana Nagyová. Jejím seriálovým manželem bude Bolek Polívka a její dcerou Barbora Černá.

Zdroj: Novinky.cz, CSFD, Wikipedie, zeny.iprima.cz, Blesk, i-divadlo.cz, Aha!, Brainzone, Supraphon, Prima TV

 

Vložil: Ela Nováková