Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

To je dobře, že má Rakušan na Babiše číslo. Dozimetr zase brní v rukou a politická radioaktivita stoupá. Komentář Štěpána Chába

komentář 26.09.2023
To je dobře, že má Rakušan na Babiše číslo. Dozimetr zase brní v rukou a politická radioaktivita stoupá. Komentář Štěpána Chába

Foto: Se svolením Víta Rakušana

Popisek: Ministr Rakušan, opět se mu do oka ženou slzy

Za šifrovaný telefon a kontakt na hlavu STANařského podsvětí Michala Redla složil Petr Gazdík svou vysněnou funkci ministra školství. Stanislav Polčák se na chvíli stáhl z veřejného dění a hnutí STAN vyměnilo prakticky celé své vedení. Jen hlava hydry Vít Rakušan zůstala. Nyní se na něj obrátila znovu pozornost. I ministr pro vnitro totiž požíval výhod šifrovaného telefonu. Ne toho vládního, ale toho dozimetrického.

Petru Gazdíkovi předseda Dozimetru prý důrazně doporučil, aby šifrovaný telefon rozkopal a vyhodil z okna. Pak musel ovšem pohovořit o vlastním šifrovaném telefonu, který při peskování Gazdíka před médii i veřejností zamlčel. „V době, kdy jsme jednali o podobě vlády, jsme nepotřebovali, aby detaily těch jednání znala neblaze proslulá bezpečnostní divize Agrofertu. Tohle měl být jeden ze způsobů, jak komunikaci vyjednávacího týmu lépe zabezpečit,“ zaharašil Rakušan do veřejného prostoru prostoduché zdůvodnění. Bezpečnostní divize Agrofertu. To už zní skoro jako tanková divize SS. Tak Agrofert se stal stínovou tajnou bezpečnostní službou. BISka by měla zbystřit a svou žárlivost přetavit jako zocelený dělník do činů. Zavřít tu verbež s Vodňanskými kuřaty a výrobou hnojiv.

Po přečtení Rakušanova vysvětlení mě hned napadla taková asi pitomá otázka. Naštěstí ji za mě posléze vyslovil advokát Petr Němec. Tak jej jen s úctou ocituji: „Na vysvětlování Rakušana mne zaráží jedna věc. Pokud Rakušan naznačuje, že snad byli odposloucháváni ,bezpečnostní divizí Agrofertu' a že to jsou jejich metody, tak se ptám, proč to neřeší policie? Koho všeho z konkurentů v politice či byznyse nechává Agrofert odposlouchávat?“ ptá se Petr Němec. K jeho otázce se nesměle připojuju.

Protože pokud si z naší republiky a její bezpečnosti udělala soukromá společnost vlastní pískoviště, kde nezáleží na autoritě nikoho, ani hlavy Ministerstva vnitra, jsme v ještě horším průšvihu, než jsme doufali. A je podivné, že ministr vnitra i po dvou letech vládnutí jen jako myška do prostoru vyšle tak závažné obvinění, aniž by v této věci angažoval tu nejostřejší jednotku policie, kterou tu máme. Soukromá společnost přece nemůže, ze zásady nemůže, odposlouchávat vládní činitele.

A tak je otázka na ministra Rakušana zcela oprávněná. Tvrdí, že jej odposlouchávala tanková divize SS… totiž bezpečnostní divize Agrofertu. Pokud to tvrdí ministr, navíc ministr vnitra, musí to být pravda. A já tu pravdu chci potvrzenou nezávislým vyšetřováním policie. Všichni by ji měli chtít, protože závažnost Rakušanova tvrzení je až dechberoucí. Opravdu se z Agrofertu stal kmotrovský uzel Babišovy stínové tajné služby? Pokud ano, mělo by se to všechno odhalit a vypráskat. Abychom měli jistotu, že žijeme v demokratickém a právním státě. Jenže slova pronesl Rakušan, bojovník proti dezinformacím a hlava hnutí, které se oddalo tunelování veřejného rozpočtu, jež jde v médiích i v policejních složkách najít pod označením kauza Dozimetr. Ten Rakušan, který ještě nedávno tvrdil, že žádný šifrovaný telefon neměl a o žádných podezřelých čachrech ve svém hnutí Dozimetr nevěděl, ač se mu sprostí podezřelí houpali v nejbližším okolí a nosili mu konspirační telefony. 

Pokud jsou ovšem Rakušanova slova jen takové hloupé plácnutí do vody, takové to mediální přetahování se s opozicí, tak v tom případě se Rakušan, bojovník proti dezinformacím, dopustil takového přehmatu, po kterém bychom ho měli do několika málo hodin vidět předávat svou rezignaci do rukou nejdříve primabaleríny v premiérském křesle, do několika málo dalších minut pak do rukou rozvědčíka na Hradě. Protože to pohrdání českou státností je v Rakušanových slovech snad až odporné. Pokud to je jen plácnutí do vody. Tak, pane dosavadní ministře Rakušane, dokažte své tvrzení, a pravdu... Ale jo, to známe, na světě je pravdy... na dvacet let kriminálu. Žádná nebude, mlžit se bude. 

Jinak jsem rád, že má ministr vnitra číslo na Andreje Babiše. To Rakušan ukázal ve videu na sociální síti X, kde vysvětloval, jako nějaký Horst Fuchs z teleshoppingu, výhody šifrovaného telefonu. Následně zavolal Babišovi a hovořil s ním. Snad to ten náš mouřenín na vnitru nepředstíral, to by bylo trapné přihřívání si polívčičky na Babišově věhlasu. Však před posledními krajskými volbami lokální politici na billboardech hlásili, že mají číslo na Babiše, a tedy mají číslo na toho, kdo ví, jak věci zařídit. Rakušan je takový lokální, je dobře, že má na Babiše číslo.

Zdroje: Seznam Zprávy, iDnes, sociální síť ministra vnitra

 

Vložil: Štěpán Cháb