Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jaký je vztah s cizincem? Herečka Hana Vagnerová by mohla vyprávět. O kom se mluví

21.09.2023
Jaký je vztah s cizincem? Herečka Hana Vagnerová by mohla vyprávět. O kom se mluví

Foto: Se svolením Hana Vagnerová / Marco Melphi Photo

Popisek: Hana Vagnerová

Pro široký úsměv se jí přezdívá česká Julia Roberts. Proč ale hledat přezdívky, když stačí říct, že i ve čtyřiceti je jednou z nejatraktivnějších českých hereček. Krásná, vtipná, inteligentní, náročná – taková holka těžko hledá partnera nejen v Čechách.

Letos se Hana Vagnerová objevila na festivalu v Karlových Varech opět s Petrou Nesvačilovou. Ta je sice maminkou a žije s otcem své dcery, se svobodnou kamarádkou ráda vyrazila na dámskou festivalovou jízdu. Hana Vagnerová má přítele z Francie a na festival ho zřejmě pozvat netoužila. Ona je vůbec hodně samostatná, pořád se někde toulá po světě, a přestože muži v jejím životě byli, s žádným to nedospělo ke svatbě.

 

Letošní červený koberec ve Varech, foto KVIFF

Zásnuby ano, svatba ne

Přitom se rozhodně nedá říct, že by krásná herečka byla přelétavá. Jejím prvním partnerem byl srbský režisér Marko Simić, který jí pomohl při léčbě anorexie a strávil s ní několik let. Sedm let pak žila se slovenským kameramanem Martinem Žiaranem. Tři roky byli zasnoubení a všichni se ptali, kdy bude svatba. Jenže herečka na to s oblibou odpovídala, že se jí líbí být zasnoubená, ale představa svatby ji děsí. „Mně se líbí být zasnoubená. Abych řekla pravdu, jsem strašně produkčně neschopná, nebaví mě cokoli zařizovat. Když jsem viděla kamarádku, která se vdávala do tří měsíců od zasnoubení a všechno zařizovala sama, nechápala jsem, jak to dokázala. Nadšeně mi líčila, jak ji baví vše vymýšlet, vyhledat na internetu, obvolat a zorganizovat. Tak z toho já mám husí kůži," neskrývá, že ji představa organizace děsí, vyjádřila se před devíti lety pro Šíp. Tehdy tvrdila, že její partner na to má stejný názor. Nakonec se rozešli, těžko říct, jestli to nebylo proto, že herečka si to se svatbou prostě rozmýšlela moc dlouho, i když už tehdy mluvila o tom, že by možná uvažovala i o dítěti. Inu, říká se tomu někdy předržené vztahy – když je vše pořád zdánlivě v pořádku, ale společný život se nikam neposouvá, najednou to vybouchne, zamilovanost je dávno pryč a vztahu je konec.   

S Čechem nikdy nežila

Hana Vagnerová patří k herečkám, kterým malý český rybník nestačí. Mluví několika jazyky, což ji umožňuje pošilhávat i po zahraničních produkcích. Po rozchodu s Martinem Žiarancem odjela do Ameriky a žila tam několik let. Nabídka rolí ale přece jen chodí nejvíc z Česka, a tak se hvězda seriálů Vyprávěj, Expozitura nebo Lajna a filmů Matky, Za vším hledej ženu, kontroverzní Hranice lásky nebo naposledy dramatu Nikdo mě nemá rád, vrátila zase do Prahy. Brzy po návratu ale překvapila fanoušky tím, že už zase není single a tentokrát má přítele z Francie. Když se o tom rozpovídala v 7 pádech Honzy Dědka (na snímku dole, Hana nejvíce vlevo), sama sebe trochu překvapila tím, že vlastně českého partnera nikdy neměla. Že by ji čeští kluci nudili? Baví ji konverzace s partnerem, jehož mateřštinou není čeština? Nebo je to jen náhoda? V každém případě by mohla být rádkyní všem, kdo zahoří láskou k cizinci nebo cizince. Protože to zdaleka ne vždycky je jednoduché. 

 

Vztah na dálku

Vztahy Hany Vagnerové se srbským režisérem i slovenským kameramanem se odehrávaly převážně v Čechách. I tak ale jistě zažila, co to znamená sblížit se s partnerovou rodinou, která má jiné kořeny i zvyky. Nyní to má ještě složitější. Její současný partner Nicolas Escavi je napůl Francouz a napůl Španěl, z předchozího vztahu má dvě dcery a trvale žije ve Francii. Fakt, že je to zase cizinec, bere Vagnerová tak trochu s humorem. „To vůbec nemá žádný konkrétní důvod. Čeští kluci jsou skvělí, jen to tak vyšlo, že jsem opravdu s žádným nechodila. Přišlo mi to spíš úsměvné, když jsem si to uvědomila,“ prozradila před časem v rozhovoru pro Deník. S Nicolasem se seznámila na cestě po Francii v partě společných přátel. A protože ona nemluví francouzsky, domlouvají se spolu španělsky. „Pro něj je to druhý jazyk, pro mě čtvrtý,“ líčí herečka úskalí konverzace. V období zamilovanosti se na nějaké to ztracení v překladu tolik nehledí. Jenže dřív nebo později přijdou chvíle, kdy v partnerské komunikaci záleží na každém slovíčku. Vzhledem k tomu, že Hana s Nicolasem se vídá občas, když on má čas přijet do Čech nebo ona do Francie, jsou nejspíš i po dvou letech ještě ve fázi zamilovanosti. A tak herečka neřeší ani jeho dvě děti, ani poněkud neukotvený a dobrodružný způsob života svého milého. Rádi spolu cestují, rádi se setkávají a v době odloučení se na sebe těší. Přesto vztah na dálku není jednoduchý. „Je to tak, ale na druhou stranu, když máte vztah na dálku, tak těch důvodů, proč se rozejít je víc, protože ten vztah prochází velkýma zkouškama. Může to dopadnout tak, že se lidi kvůli jemnému nedorozumění rozejdou. Doufám, že i to, že náš vztah vydržel, znamená, že se máme moc rádi a jsme připravení ty překážky překonávat,“ svěřila se Blesku v těchto dnech Hana Vagnerová. 

Svatba opět není na pořadu dne

„Ani pro jednoho z nás není svatba takovým gólem. Svatba je krásná věc, ale jak víme všichni, tak to nic nezaručuje, a to, aby vztah fungoval s prstýnkem, ani jedním dnem nezpečetí. Jsme ve fázi, kdy ten vztah prohlubujeme a pracujeme na něm,“ netají se kráska v rozhovoru pro Blesk. Na společné mimino se zatím necítí, i když herečce už biologické hodiny nejspíš tikají. „Myslím, že je to velmi osobní, a tak to necháme ve hvězdách,“ říká. Třeba herečka prostě dospěla do věku, kdy se ráda cítí milovaná, ale chlapa doma mít prostě nepotřebuje. Kdo ví? Každopádně jí přejeme s Francouzem hodně štěstí, i když čeští muži mu asi moc nefandí. 

Zdroj: Blesk, Žena.cz, NašeHvězdy.cz, Šíp, instory.cz, CSFD

 

Vložil: Ela Nováková