Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Masarykova reinkarnace Danuše Nerudová. Velký státník, který, aby složil vládu, složí i mandát, novou hymnu, složí i kupu uhlí. Komentář Štěpána Chába

komentář 13.09.2023
Masarykova reinkarnace Danuše Nerudová. Velký státník, který, aby složil vládu, složí i mandát, novou hymnu, složí i kupu uhlí. Komentář Štěpána Chába

Foto: Se svolením Danuše Nerudové

Popisek: Lídři kandidátky STAN do Evropského parlamentu. Nalevo Jan Farský, eurofederalista, napravo Danuše Nerudová

Mladá, pohledná, ambiciózní, Ferda mravenec naší doby, podomní prodejce doktorátů z Mendelovy univerzity v Brně, ta, která netuší, kolik je pohlaví, ta, která u testů nahlíží do taháku, aby byla ta nejlepší, protože ona je nejlepší, a na dotaz, co to jako paní profesorko mělo být, tvrdí, že nic, že má odpovědi v hlavě, a když se jí na ně někdo zeptá, ona ty odpovědi neví. Prostě neví. Protože je to Danuše Nerudová. Marketingová pastička, která svou ambiciózní touhou po politickém postu huntuje i ten nevelký zbytek hodnoty politiky jako řemesla.

V co se změnila naše politika, když je možné, že se Danuše Nerudová ocitne v čele kandidátky nemarginální politické strany, která má velkou pravděpodobnost svou kandidátku na kýžený post prosadit? A jak chápeme Evropskou unii, když máme potřebu do ní vysílat prakticky jen nezkušené, ale zanícené ideology? Prodává v politice líbivá tvářička jako u nějaké firmy na make-up? Ctíme ještě vůbec hodnotu politiky? Nepřejmenujeme Volby do Evropského parlamentu na Miss Evropského parlamentu, kde se bude víc hodnotit prdýlka a stehýnko, než politická i lidská vyzrálost člověka? A udělá Danuše promenádu v plavkách? A kdyby jí to zajistilo post v EP, tak ji jinak než v plavkách neuvidíme?

Pro server Respekt Danuše Nerudová přiznala, že je připravena, až bude zvolena do Evropského parlamentu, přispěchat republice na pomoc a sestavit vládu. Protože pro to ji nejspíš prozřetelnost stvořila. Aby zachránila naši zem před námi samotnými. Něco jako blaničtí rytíři v sukních. Až bude zemi nejhůř, Danuše přijede. Co na tom, že by sestavovala vládu bez mandátu, co na tom, že u nás fungují principy demokracie. Sebestřednost a zbožštění vlastního ega, to pro politickou funkci stačí. Danuše by se pro nás nevděčníky obětovala. Až tady všichni budou bezradně bloumat, ona sestoupí z Bruselu a zaplaví nás svou moudrostí. Nesmíří se ani s ničím menším, než je eurokomisařka. Masařka Jourová brzy půjde od válu, kdo jiný by ji měl zastoupit, než právě Danuše, to naše synonymum pro sáňky v létě. A prý by to i genderově sedělo. Danuše je podle posledního sčítání lidu, bytů a praček žena, a je potřeba na základě genderových kvót dosadit na sesličku právě ji. Kvalifikace ženy stačí, fanatismus je příjemný bonus.

Její kandidaturu předseda STAN a Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei Vít Rakušan ocenil slovy: „Může nám pomoct vybudovat přesvědčivou, sebevědomou evropskou kandidátku lidí, kteří mají ambici spoluurčovat budoucnost Evropy, ne si přihrávat malou domů nebo si z EU udělat strašáka pro sbírání falešně národoveckých bodů.“ Poslechl jsem si podcast proevropského serveru Euractiv s Filipem Lukášem, konzultantem v oblasti digitální politiky EU. Ten řekl, že byl až překvapený, jak moc se v mocenských strukturách EU kope za vlastní zemi a za národní zájmy. Ona malá domů Gruppenführera Rakušana je běžná politika zemí EU. Tak se totiž prosazují všechny země. Jen u nás je prosazování zájmů České republiky sprostá nadávka. Českou republiku nejlépe rozpustit v beztvaré mase evropských mocenských struktur. Pro to je beztvará, ale mladá a pohledná Danuše perfektní.

I Danuše je nekritická eurofederalistka jako Brno. „Dělat propast mezi evropskou a národní politikou je velká chyba a role dítěte, které hází hlínou a šoupe nohama, Česku opravdu nesluší. Tento narativ je potřeba změnit a posunout se zase o krok dál.“ A děti? Na ty Nerudová cílí především. Chce chytit mladé a neklidné na své oddojené mládí i pohlednost. „Zároveň je na čase otevřít EU i mladým lidem. Ano, teď se obracím speciálně na vás. Vy jste naší nadějí a já chci pomoci dostat váš hlas do Evropy. Otevřít ji novým nápadům, vaší energii i tématům. Záleží mi na vás a jste mi velkou inspirací. Přeji si, abyste Evropu vnímali jako šanci ke splnění vašich snů,“ napsala na svůj Facebook. A to i poté, co v pořadu Standa Show netušila, vážně netušila, kolik je na světě pohlaví. Dvě, tři, čtyři? Neví, Danuše neví. Má v tom bordel.

I ministryní by uměla být. „Kdybych byla ministryně financí, nabídla bych českým i zahraničním investorům takové podmínky, že by u nás znovu chtěli investovat. Žádné dotace na toastový chleba, ale peníze do firem s přidanou hodnotou, moderních technologií, umělé inteligence, továren na čipy či autobaterie i start-upů,“ rozjela kouzelný kolovrátek prázdných frází a mámivého marketingu Danuše na svém Facebooku. Nejde ji nemilovat.

Pro iDnes Danuše zase pravila, že Green Deal a uprchlické vlny jsou pro nás příležitostí. Problémy nevidí, vidí jen zápal. Soudružsky upřímný. My si tu pětiletku imperialismem rozvracet nedáme, dí z trůnu své egomaniakální osobnosti. Po prohraných volbách na post hlavy státu jí 31. ledna přišel s kyticí poděkovat Ivan Bartoš, hlava pirátské kocábky. Nepoděkoval jí za to, že prohrála, ale za její nasazení a za témata, která v kampani zvedla. No, svůj k svému.

Třeba jen prodej doktorandských titulů na Mendelově univerzitě, který se děl, když Danuše univerzitě dělala pomyšlení z vedoucího místečka. Kdybychom žili v právním státě, usiluje teď Danuše o palandu u okýnka v kriminálu, nikoliv o post v EP. Ale nežijeme v právním státě. Žijeme v České republice, kde se měří metrem vždy každému jinak. Prostě naše justice. Ruská ruleta, která by nás měla všechny budit v noci hrůzou. Nebudí, už jsme si zvykli.

Milí voliči STANu, volte Farského, je to sice řádně postižený eurofederalista, ale alespoň politik, který má politické jednání zažrané pod kůží. Na druhém místě kandidátky uvidíte mladou a pohlednou Danuši Nerudovou. A tady uplatněte princip voleb do českého parlamentu, kdy jste moudře vykřížkovali Piráty až téměř mimo parlament. Udělejte to i Danuši. Ona do politiky prostě nepatří. Je to jen ambiciózní, ale jinak úplně prázdná osoba. Taková ta osoba, která má pocit, že jí toho svět opravdu hodně dluží, aniž by světu kdykoliv předala jakoukoliv hodnotu.

Ostatně to samé můžeme zkonstatovat u vládní TOP 09, která slibuje, že do boje o senátorské křeslo vyšle rozumově nesmělého Dominika Haška. Další mediální tvářička, která do politiky leze jen pro tu touhu po penězích a moci a prodat se chystá svým dokonale nepolitickým fanatismem neschopným diskuse a kompromisu. Jen mě zaráží, že Domča nebude usilovat o post v Evropském parlamentu. Je to lépe placené, nese větší prestiž i budoucnost zahrabat se v tamních strukturách na doživotí. Zkrátka klub pro elitu.

Zdroje: iDnes, Respekt, Novinky, FB Danuše Nerudové

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb