Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Konec srpna, konec okurek a prosluněných lásek. Agátě Hanychové nepomohla ani Rozárka. Lásce odzvonilo. O kom se mluví

07.09.2023
Konec srpna, konec okurek a prosluněných lásek. Agátě Hanychové nepomohla ani Rozárka. Lásce odzvonilo. O kom se mluví

Foto: Se svolením Agáta Hanychová

Popisek: Agáta Hanychová jako tvář své módní značky Rebella

Jestli něco Agáta Hanychová umí, pak je to plnit svými životními kotrmelci bulvární média. Míra vkusu balancuje na dobře nabroušeném ostří kuchyňského nože, přesto se najdou lidé, které to pořád baví. A tak dcera Veroniky Žilkové vesele pere své špinavé prádlo veřejně dál. Inu, jaká matka, taká Katka.

Agáta Hanychová se rozešla s Jaromírem Soukupem. Joj, to je tedy zásadní novinka, kvůli které se zboří svět! Podle českých médií to alespoň tak vypadá. Někde mají Harryho a Meghan, někde Paris Hilton, my si vystačíme s Agátou Hanychovou. Svět na pokraji globálního zhroucení se vyznačuje velkou setrvačností oblíbenosti bulvárních tváří. Lidé milují drby od nepaměti a někdo umí svůj banální, a ne zrovna ukázkový život dobře prodat.

Byla doba, kdy se denní zprávy neobešly bez Ivety Bartošové. Ostatně její příběh doznívá i devět let po její smrti a Voyo z něj vytěžilo i na etapy servírovaný seriál, kteří lidé kupodivu hojně sledují. To byl ovšem smutný příběh ženy talentované, leč psychicky nevyrovnané. Parazitovalo na něm mnoho lidí a média to s radostí využívala. Pád do hlubin to byl takový, že slušnému člověku bylo úzko a jen si kladl otázku, proč ho musí sledovat v přímém přenosu (a znovu zpětně v seriálu).

Případ Agáty Hanychové je úplně jiný. Kdyby moderní doba nevynalezla Internet, kde si každý může plácat, co chce, dělat se zajímavý kdejakou ptákovinou a ještě na tom vydělávat peníze, neštěkl by po nejstarší dceři Veroniky Žilkové pes. Maminka, která také neváhá veřejnost zásobovat aférkami ze svého pestrého života, je aspoň výborná herečka. Agáta ovšem není nic, její modelingová dráha byla chudičká, jinak je to prostě rozmazlené dítě, kterému nic nechybí a v maminčině domě najde vždy útočiště a zázemí, ať už se sem vrací po rozvodu, nebo „jen“ po rozchodu a přivede si sebou dětí, kolik chce. Jenže moderní doba je taková, jaká je, a tak se Agáta dnes prezentuje jako influencerka a slušně se tím díky tomu, jak umí prodat sama sebe, živí. 

Influencer znamená ovlivňovač

Znalci češtiny prominou, slovo ovlivňovač naše mateřština nezná, použila jsem ho pouze pro vysvětlení, co si máme pod anglickým výrazem influencer představit. Influence totiž znamená vliv. Být vlivný, to, jak známo, v konzumní společnosti znamená vydělávat prachy. Tak si Agáta vybudovala svou internetovou rodinu, má tisíce sledovatelů a díky tomu jí nejrůznější firmy ochotně podstrkují své zboží, aby ho v rámci své story prezentovala a tím ho pomáhala prodat. A za to jí velice slušně platí. Ano, tak jednoduché to je, musíte na to ovšem mít známé jméno a drzé čelo. A nesmíte si nic dělat z toho, že kromě příznivců máte i početné stádo nepříznivců, kteří vás zahrnují nelichotivými, často i otevřeně hrubými příspěvky. I negativní sledovatel je totiž pro reklamu čárka za oslovenou a ovlivněnou duši.

 

Tři partnerské vztahy, tři děti

Není to ani sto let, co žena, která si pořídí tři děti, každé s jiným partnerem, byla na společenském žebříčku hodně dole. Dnes je to každému jedno, máme přece dobu emancipovaných žen, a pokud taková žena dokáže své děti uživit, aniž by žádala stát o sociální dávky, bude jí část populace ještě tleskat. Zvlášť když to umí prodat jako Agáta Hanychová. Žádné psychické zhroucení, jen trocha povinného smutku za dalším zmařeným vztahem, a jede se dál. A tak tady máme tři sourozence po matce, jednoho má Agáta s hráčem amerického fotbalu, druhého s hercem, třetího s milionářským mediálním magnátem. Není to tak dlouho, co se v nějakém rozhovoru zmínila, že s Jaromírem Soukupem mluvili o dalším dítěti, ale že žádné nebude, protože ona by to už nedala. Jenže co teď, když se bezpochyby brzy objeví další muž na celý život, nebo aspoň na chvíli? Nebude mu zase Agáta chtít porodit potomka? Chudáci děti, chtělo by se říct, ale ony asi nejsou, jen lze předpokládat, že z nich v péči matky a babičky Veroniky vyrostou další rozmazlení mazánci 

21. století. I když muži v této rodině se kupodivu dokážou vzepřít – Agátini nevlastní bratři stojí celkem pevně a schopně na vlastních nohou, takže k obrazu obou velitelských emancipovaných žen nejspíš porostou jen Mia Prachařová a Rozárie Soukupová, Kryšpín Dopita možná před rodinnou péčí také jednoho dne rychle prchne za samostatností.

 

Co na to Jaromír Soukup?

Nic. A není divu. Zatímco Agáta roní krokodýlí slzy na Instagramu a svěřuje se, jak je pro ni bolestivé konstatovat, že jí zase nevyšel jeden vztah a zároveň se prsí, že ona to vždycky nějak zvládne, její opuštěný partner směrem k médiím zatím zarytě mlčí. Asi ví, co dělá, každé prohlášení by v tuto chvíli znamenalo přilévání oleje do ohně rozpoutané ženské války. Navíc má co dělat, aby hasil požáry, které jsou pro něj v tuto chvíli nejspíš zásadnější – jeho mediální impérium se hroutí, dluhy se hromadí a věřitelé buší na dveře. Kdo ví, možná že těch pár stovek masochistických diváků přijde o každodenní kontakt s Jaromírem Soukupem na televizi Barrandov. Že na malou Rozárku bude muset Soukup platit jako mourovatý, to je mu určitě jasné. O pořádné alimenty se opouštěné ženy ze suchdolské vily vždycky uměly postarat. Mimochodem – Agáta se třemi porody postarala o celkem slušné příjmy do rodinného rozpočtu.

 

Co si ale chudák holka počne, až děti alimentům odrostou? Aby nakonec jednou neplakala jako její matka, že z důchodu se nedá přežít. Ale to už bude docela jiný svět a jiná kapitola životního románu Agáty Hanychové. Možná na ni mezitím bulvár úplně zapomene a tahle velmi zvláštní ženská na lidi nebude vykukovat z každého rohu. Každá taková se totiž jednou veřejnosti přejí. Meghan Markle, vévodkyně ze Sussexu, by o tom mohla vyprávět. A abychom nebyli úplně nekriticky kritičtí – třeba se Agáta napočtvrté chytí mužského, který si ji skutečně ochočí. Nebo si pobíračka alimentů a instagramová plačka alespoň najde důstojnější a praktičtější způsob obživy. 

Zdroj: Blesk, Extra, Wikipedie

 

Vložil: Ela Nováková