Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Většímu menší, pro menší ten větší… aneb O dvou jubilantech a proč bratr utíká a manžel leze. Horká židle Adély Gondíkové

02.09.2023
Většímu menší, pro menší ten větší… aneb O dvou jubilantech a proč bratr utíká a manžel leze. Horká židle Adély Gondíkové

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Adéla Gondíková v Show Jana Krause

„Přijdou hosti a přinesou opravdu žrádlo,“ okomentoval Jan Kraus pět jednohubek a malý dortík, které mu Adéla Gondíková přinesla na oslavu sedmdesátých narozenin. Myslel tím svíčkovou nebo kachnu se zelím. Adéla dbala o moderátorovu zdravou výživu, on jí za to k padesátinám nadělil kytici a obrovský dort, který prý mohou doma s manželem jíst týden. Radostné shledání dvou jubilantů...

Od gurmánských radostí se rozhovor v Show Jana Krause rychle přesunul jinam. Máme za sebou horké léto a dovolené a Adéla Gondíková s manželem Jiřím Langmajerem vyrazila na třítýdenní cestu po Americe. Jaké to bylo?

 

Gondíková KrausAdéla Gondíková se bavila už předem, zatímco Jan Kraus zjevně hned v úvodu znejistěl, cože si to pro něj připravila za záludnost.

Horká dovolená

„Bylo tam strašné vedro,“ vybavilo se Adéle z celého zájezdu úplně nejdřív. „Jestli si myslíte, že tady bylo vedro, tak to vůbec nic není. Tam bylo 55 stupňů.“ Tahle vzpomínka se vztahuje na pobyt v Death Valley – Údolí smrti. „To se prostě vyjde z auta, začnou vás pálit nárty, potom lýtka, pak začnete poskakovat a říkat: ježiš, to je vedro,“ popsala své dojmy. „Představte si, jakože jste v sauně, že do vás někdo fouká fénem, úplně vařícím, a říká: Běž se projít. A vy říkáte: Tak jo, to není problém. Takže pak se dáváte dvě hodiny dohromady v autě v klimatizaci. A pak zase vylezete, abyste měl ty hezký fotky.“ Horko prý bylo po celou dobu dovolené. „Jenom v San Francisku pak zas bylo 16 stupňů. To jsem si šla koupit mikinu, protože mi byla zima,“ líčila Adéla teplotní strasti na dovolené, jako by si z ní ani jiné zážitky neodnesla.

 

Gondíková Kraus 1Pozornost ke Krausovým narozeninám pojala herečka opravdu minimalisticky, na druhou stranu i drobné dárky mohou mít nesmírnou cenu. Což takhle třeba brilianty...

Málo spánku, hodně kilometrů

Ale není to tak. Vzápětí dodala, že dovolená po národních parcích byla bezvadná. Na mapě Spojených států je to sice jen takové malé kolečko, ale najezdili kolem pěti tisíc kilometrů po nádherných místech. Jenže Adéla si vlastně přišla na tu dovolenou stěžovat, a tak hned přidala další trable: „Bylo to bezvadný. První týden nemůžete spát, protože máte problémy s časovým posunem. A protože je to vedro, ve všech pokojích je klimatizace, taková ta velká hranatá bedna. Ta dělá takový kravál, že vůbec neusnete. Takže nespíte v noci vůbec, a ve dne pak spíte v tom autě, místo abyste si prohlížel krásy krajiny. Pak když přijedete domů, tak je to dalších deset dnů, než si zvyknete,“ postěžovala si na nevyspalost. Protože celá její dovolená se tak ze tří týdnů protáhla na měsíc a půl, během nichž skoro nezamhouřila oko.

 

Gondíková Kraus 2Hostitel pojal gratulaci o dvacet let mladší kolegyni velkoryse, vzápětí ale neopomněl sarkasticky porovnat, jak moc na něm šetřila.

Bratr utíká, manžel leze

Na dovolené nebyla Adéla jen s manželem, ale také se svým bratrem Daliborem a jeho ženou. Jan Kraus se domníval, že muži to museli snášet lépe, protože si oba udržují dobrou fyzičku. Zvlášť Dalibor Gondík, který stále běhá. „Tak pozor. Tam teda neběhal, v tom vedru to fakt nešlo,“ upřesnila jeho sestra a dál popsala, co si o Daliborově běhání myslí: „Já bych neřekla, že běhá. On utíká. V podstatě pořád vypadá, jako kdyby něco ukradl.“ Podobně s despektem mluvila i o tom, jak její manžel pořád zdolává horské vrcholy. „Leze, jo. Asi si chce něco dokázat,“ pokývala s ženským nadhledem a Jan Kraus k tomu jen dodal, že někdo, například on, si už nic dokazovat nemusí, takže zůstává v nížinách.

 

Gondíková Kraus 3Nakonec ale zjistil, že i malé může být fajnt, obzvlášť když jich je víc...

Žena mnoha dovedností

Jan Kraus ocenil, že Adéla Gondíková hraje v divadle i v televizi, moderuje akce, pořady v rádiu – a všechno dělá dobře. „To jsem ráda, že si to myslíte. Mně prostě připadá, že chodím do práce,“ prohlásila s tím, že celé je to jen taková skořápka. Ale potěšilo ji, že moderátor ocenil i její rozhovory v rádiu. Ten ovšem tvrdil, že rádio moc neposlouchá, jedině v autě. A úplně mu stačí, když moderátor nemrckuje. Nesnáší totiž přeslazené afektované moderování, to má pocit, že to na něj z rádia lepkavě teče, a po sto kilometrech by z toho měl mokré kalhoty. Adéla si neumí představit, že by takhle afektovaně mluvila třeba s nějakým vědcem nebo lékařem, přiznala ale, že v divadle to má trochu jinak. „Tam trochu mrckuju, to jsem prostě já,“ pokrčila nad sebou rameny. Vzhledem k tomu, že hodně hraje v komediích, trocha té přepjatosti k jevištnímu projevu prostě patří, diváci to mají rádi, shodla se nakonec s Janem Krausem.

Zdroj: TV Prima

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková