Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Ordinaci dějou se věci. Milovaná Bibi se vrátila a čekal ji šok. A diváky taktéž aneb Záhada dočasné blondýny. VIP skandály a aférky

29.08.2023
V Ordinaci dějou se věci. Milovaná Bibi se vrátila a čekal ji šok. A diváky taktéž aneb Záhada dočasné blondýny. VIP skandály a aférky

Foto: Se svolením TV Nova (stejně jako ostatní fota v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Na promo snímku k právě vysílané řadě Ordinace má Marika výrazně zkrácený blond účes. Ten je dílem kadeřnice celebrit Petry Měchurové, ale vydržel jen na prázdniny. Jak jsme investigativně odhalili (prostě se zeptali na Nově :-)), blondýna z Mariky Šoposké není kvůli Ordinaci, ale jinému projektu. Nicméně změnu barvy vlasů Marika konzultovala s kreativní producentkou Ordinace Simonou Matáskovou (to se musí), která jí vyšla ochotně vstříc, a tak tuto řadu jí budeme vídat jako blondýnu.

Marika Šoposká si dala od natáčení dvouletou mateřskou pauzu, už je ale zase zpátky před kamerami a o staré i nové role nemá nouzi. K tomu na scéně Studia DVA exceluje v představení Holky jako květ.

Marika Šoposká patří k herečkám, které zvládají sice v letu, ale bez potíží, časové nároky povolání i rodinný život. Křehká a půvabná konzervatoristka byla přímo předurčena pro role princezen, ten čas už je ale pryč a ve třiatřiceti letech ji autoři nadílejí nejen romantiku, ale dokonce i role rázných žen. S manželem, zvukařem Petrem Čechákem, má dva syny a jsou spolu už hezkých deset let. Dohromady je kdysi svedly šustící princeznovské šaty, které zvukaři ve sluchátkách trhaly uši. Inu, cesty lásky jsou nevyzpytatelné a pestré.

 

Na dovče: Marika a půl manžela. Foto se svolením Marika Šoposká

Bibi v Ordinaci řeší manželovu nevěru

Jedna ze stálic Ordinace v Růžové zahradě své fanoušky trochu napínala, protože kvůli druhému těhotenství seriál na vlastní žádost opustila. Bibi Márová odcestovala do zahraničí, což jí dávalo možnost se po čase zase vrátit. Od jara je tedy Marika Šoposká zpátky v nekonečném nováckém seriálu, který se ale podle ní v poslední době poněkud změnil. Bibi neprožívá šťastné chvíle, ačkoli v ně po návratu ze zahraničí doufala. Manžela Patrika (Patrik Děrgel) přistihla, jak se líbá s Johankou (Sabina Rojková) a investovala hodně přemýšlení do toho, aby svému muži odpustila. Věřila mu, když jí vylíčil, že se nejedná o lásku, nýbrž pouze o momentální pomatení, ale bohužel brzy zjistila, že Patrik nemluví pravdu. Nechtěně totiž vyslechla rozhovor, v němž se Johanka svěřila Běle (Zlata Adamovská), že se do Patrika zamilovala a úplně stejně je na tom i on.

 

V Ordinaci nás prý čeká divoké, ale zábavné soupeření o Patrika Děrgela... 

Seriálovou situaci hodnotí Marika Šoposká, představitelka Bibi, následovně: „Bibi trochu naivně věřila Patrikovi, že mezi ním a Johankou nic není. Ale potom, co vyslechla rozhovor mezi Bělou a Johankou, si to samozřejmě nenechá líbit a znovu konfrontuje Patrika, aby jí řekl, co se opravdu děje. Myslím, že Ordinace už dávno není jen růžová a pohádková, ale ukazuje divákům situace, které se můžou stát kdykoli komukoli z nás!” No, doufejme, že herečce se v životě nic takového neděje a jen si na nešťastnou lásku hraje. V Ordinaci se budou ostatně řešit dál všechny ty zamotané vztahy a Marika Šoposká jako Bibi toho i v nové sezóně bude součástí.

 

K tomuto snímku Marika poznamenala: „By, by, blond girl.“ Petra Měchurová z ní před pár dny udělala opět hnědovlásku. A tak ji budeme také vídat v další řadě Ordinace, která poběží od ledna 2024. Foto se svolením Marika Šoposká 

Věčně naštvaná policistka řeší odložené případy

Dávno už naštěstí neplatí, že herci z Ordinace by si nemohli zahrát i v jiném velkém projektu. Naopak – jak nám potvrdil PR manažer Ordinace, jednu z divácky nejoblíbenějších postav uvolňují běžně: „My jsme ji neměli dvakrát, když točila StarDance a pak Oktopus,“ sdělil Martin Hradecký s tím, že i její účes scenáristé, jak píšeme výše, zohlednili v ději… Skloubit natáčení sice jistě není jednoduché, ale pro žádané herce a herečky je možnost střihnout si k Ordinaci nějakou žánrově odlišnou roli jistě přitažlivé natolik, že si rádi uspořádají diář, aby všechno stihli.

 

S Miroslavem Krobotem v seriálu Oktopus. Foto ČT / Eva Koňaříková

Mariku Šoposkou tak nyní uvidíme v České televizi v netradičním krimiseriálu Oktopus, v němž spolu s Miroslavem Krobotem budou jako dvojice zcela odlišných kriminalistů řešit případy mnoho let neuzavřené. Kapitánka Markéta Fáberová je zde protipólem poněkud excentrického kapitána Dítěte, jehož velkým koníčkem jsou karetní hazard a staré nerozluštěné záhady. Marika Šoposká v seriálu není žádná romantická křehotinka, ale sebevědomě vystupující policistka. „Ta role byla tak jiná, že jsem si ji chtěla zahrát. Byla jsem ráda, že mi to Honza (režisér Jan Pachl) umožnil… Nikdy jsem nehrála v detektivce, takže mě to i lákalo,“ svěřila se herečka při prezentaci seriálu v České televizi. „Fáberová asociální, autistická a taky věčně naštvaná, za celých třináct dílů se usměju snad jen jednou,“ láká na svou hereckou proměnu diváky.

 

Jako blondýnu ji viděl i letošní MFF Karlovy Vary. Foto se svolením Marika Šoposká 

Holky jako květ

Marika Šoposká natáčí dál i celovečerní filmy, letos ji uvidíme hned ve třech. Dvě slova jako klíč mají po premiéře, Vlny a 40 rolí nás v kinech teprve čekají. Po mateřské se herečka vrátila i na scénu u Studia DVA, kde ji s nadšením přijímají diváci v představení Holky jako květ, kde hraje s Eliškou Balzerovou a Ivou Pazderkovou.

 

V divadle nyní hraje v komedii Holky jako květ, foto Studio DVA

Hra rozplétá příběh žen tří různých generací. Vnučce, její matce a babičce se během jediného roku obrátí život vzhůru nohama. S odzbrojující upřímností, notnou dávkou sebeironie, bez zbytečného sentimentu a s velkou dávkou humoru svěřují své radosti, trápení i svá nejniternější tajemství. Hra Elaine Murphyové je na repertoáru Studia DVA již dva roky a diváci ji stále chválí jako podařenou komedii s notnou dávkou ženského sentimentu, který herečky skvěle zvládají divákům předat.

 

A jedno starší foto, které nám poslouží jako pěkný oslí můstek: Kolegyně, kamarádky a spisovatelky, Berenika Kohoutová a Marika Šoposká při představení své knihy Sedmilhářky. Foto se svolením Marika Šoposká 

Berenika Kohoutová bude v Jedné rodině opuštěná

Diváci se se seriálem Jedna rodina rozloučili před prázdninovou pauzou společnou oslavou vánočních svátků. Nový rok přináší členům Jedné rodiny nové výzvy, kterým budou muset čelit. Vágy (Miroslav Vladyka) s Filipem (Filip Blažek) dostanou neodolatelnou nabídku na práci v cizině – montování větrných elektráren. To znamená těžké rozhodování. Zvládne Norika (Berenika Kohoutová) péči o tři děti, zatímco bude Filip v Německu vydělávat na jejich první společné bydlení? Dojemné loučení na sebe nenechá dlouho čekat. Odjede Filip plnit si své sny, nebo ho Norika nakonec přesvědčí, že tak dlouhé odloučení není dobrý nápad? A jak by zvládla takovou situaci Noričina představitelka? „Myslím si, že to musí být hodně náročné. Já sama jsem zvyklá na velkou podporu svého manžela ve smyslu domácích prací a péče o dítě. V našem případě by bylo pravděpodobnější, že bych za prací odjela já. Což se také občas stává, ale na rozdíl od Filipa je to opravdu maximálně na týden,“ prozradila herečka Berenika Kohoutová.

 

Sara Sandeva, Eva Holubová a Berenika Kohoutová představují podzim s Jednou rodinou. Foto FTV Prima

Jedna rodina si po rozpačitém rozjezdu nakonec během první sezóny diváky získala, a tak se teď mohou těšit na další složité situace při řešení střídavé péče ve třech rodinách, které vše zvládají snad jen díky tomu, že se umí společně zasmát i zamáčknout slzu dojetí. 

Bohdalka je nezmar a dočkala se nové role napsané na míru

Režisér Jiří Strach natáčí v České televizi nový film s názvem Svatá, který s akcentem na roli pro Jiřinu Bohdalovou napsal Marek Epstein. Něžný, citlivý, lidský – tak režisér Jiří Strach popisuje nový příběh scenáristy Epsteina. Jiřině Bohdalové ho věnoval k devadesátým narozeninám. Ta hraje vitální ženu ve vyšším důchodovém věku, která o svém životě v nápravně-výchovném táboře stalinistického Sovětského svazu píše knihy a o hrůzách totalitní moci přednáší na školách. Zaujme i novinářku, která, zdá se, o jejím osudu ví víc než kdokoliv jiný. Snímek zařadí ČT do svého vysílání příští rok.

 

Svatá, foto ČT / Pavla Černá

Jiřina Bohdalová si už před čtyřmi roky zahrála hlavní roli v televizním snímku Klec, kterou také přímo pro ni připravil Marek Epstein a před kamerou ji režijně vedl Jiří Strach. Se stejným tvůrčím tandemem se potkává i tentokrát. „Scénář se mi líbil, protože je hluboký a lidský. A taky proto, že je tam pro herce, jak se říká, maso na kosti. Je tam zkrátka co hrát. Může se to zdát neuvěřitelné, ale mě ta práce pořád ještě baví. Možná mám k té látce blízko i proto, že mi vrátil pocit, který jsem měla, když jsem jezdila za svým tátou do komunistického kriminálu. Táta minulý režim zažil opravdu hodně zblízka. A tenhle film by měl vzniknout už jenom proto, abychom se do té doby nikdy nevrátili,“ přeje si Jiřina Bohdalová. 

Vypijte si kávu POTMĚ, tentokrát v Plzni

Kavárna POTMĚ, vlajkový osvětový projekt Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu, se chystá přivítat další návštěvníky, tentokrát v Plzni na náměstí Republiky. Živý kavárenský ruch a autentické posezení v naprosté tmě u oblíbeného nápoje ve společnosti nevidomých a slabozrakých kavárníků si letos hosté vychutnají od 2. do 10. září. Kavárna bude denně otevřena vždy od 9.00 do 20.00, kromě posledního dne, kdy se kavárna zavře už v odpoledních hodinách.

Svou návštěvou přispějí návštěvníci na pomoc těžce zrakově postiženým dětem i dospělým. Kromě toho si, jako každý rok, odnesou jako vzpomínku na čas strávený potmě i světluščí kelímek s logem. Vyzkoušet si na vlastní kůži to, co prožívají lidé slepí nebo se zbytky zraku, jistě přispěje k pochopení a ochotě pomoci nejen penězi, ale i běžnou pozorností třeba na ulici, v obchodech, zkrátka při obyčejném setkání s člověkem s bílou holí.

 

Ilustrační foto, snímek se svolením Světluška. Vstupné do Kavárny POTMĚ (včetně jednoho nápoje a hrnečku): Dospělý 220 Kč, dítě do 15 let, ZTP 150 Kč, rodinné (2+2) 600 Kč, 2. nápoj 50 Kč.

Zdroj: CSFD, Voyo, Novinky.cz, zeny.iprima.cz, iDnes, i-divadlo.cz, Česká televize, TV Nova, Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu

 

Vložil: Ela Nováková