Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pane Válku, a od válu kdy? Komentář Štěpána Chába

komentář 31.08.2023
Pane Válku, a od válu kdy? Komentář Štěpána Chába

Foto: Se svolením Vlastimila Válka

Popisek: Vlastimil Válek a Dominik Hašek

Ministr pro chudáky zdravotníky a ještě větší chudáky pacienty Vlastimil Válek učinil na svém facebookovém profilu místopřísežné prohlášení. Týkalo se brankáře Dominika Haška, který to dal v Naganu, fakt díky, ale od té doby se pohybuje od krachu ke krachu (až to dopracoval ke slibované kandidatuře na senátora za TOP 09, tedy k dalšímu krachu, doufejme). Vlastimil Válek, penicilinový král, vysekl Haškovi poklonu až k podlaze a zakřepčil nad jeho odvahou.

„Setkání s legendou. Představovat Dominika Haška a jeho úspěchy by bylo nošení sov do Atén. Proto chci ocenit ještě něco jiného, a to je jeho nezlomný postoj vůči ruské invazi na Ukrajinu. Nebojí se jasně odsoudit ty, kteří i nadále jezdí hrát do Ruska, i hokejové funkcionáře, kteří před neospravedlnitelnou ruskou agresí a spáchanými válečnými zločiny zavírají oči. Za své názory často nesklízí potlesk, přesto neustupuje ani o píď. A před tím smekám!“ napsal po setkání s Dominikem Haškem ministr zdravotnictví, to jest ten, který dříve informoval, abychom se smířili s tím, že některé léky už prostě nebudou.

 

Dominik Hašek je rozený vůdce odboje. Chudera malá, proti systému jde, bojuje jako lev. Všechna média a drtivá většina politiků plácají ta samá, do ideologie zabalená klišé, jako Dominik Hašek. Za opačný názor se tu už i soudně trestá a šikanuje. Ale Hašek, na rozdíl od nich, do toho jde s odvahou. Sice jde vypočítavě přesně tam, kam právě vane vítr a dává možnost, že ho odvane k příjemnému platu a minimu práce do Senátu (minimu práce? Práce senátora může být i náročná, ovšem pochybuju, že pro líheň z TOP 09, kde stačí házet do novinářské houštiny něco málo dokonale prázdných floskulí a je vyděláno), ale nevadí. Zaslouží si potlesk.

Snad podobný, jako pětibojař David Svoboda, který, dezolát jeden, chvíli samostatně uvažoval a v přímém přenosu v ČT mu z huby nemyté vypadlo, že by se za válku na Ukrajině rozhodně neměli trestat ruští a běloruští sportovci zákazem účasti na olympiádě, že si to myslí i hlava Mezinárodního olympijského výboru. To bylo potlesku. Ministryně pro nákupy předraženého vojenského vybavení Jana Černochová si Svobodu povolala na kobereček, zatleskala mu na tváře a poslala ho na převýchovu do Libavé. I ta ministryně je statečná jako nikdo v této republice. David Svoboda, pětibojař, svůj šestý boj s naším reálným socialismem co do politické a společenské agresivity, prohrál. No, prohrál. Třeba ještě nedohrál a prohrají jiní.

A tak si tu žijeme. Na hnoji naprosté bezzubosti při zavádění tak korektní linky, že snad i mýtický Soros se musí červenat nad takovým svazáctvím a příslušností k davu. Každý rozumný člověk musí vidět, že si Dominik Hašek jde pro plat a prestiž senátora, to je jeho jediný politický program. Žádný jiný nemá. On nemá moudrost senátora, je bývalý sportovec, který klouže po povrchu a nemá pro republiku význam jinde, než před brankou na kluzišti. Tam byla jeho hodnota. Tam byl na mistrovské úrovni. Ale je to vhodná kvalifikace pro vrcholnou politiku? Vždyť to je jen papoušek. Tlampač. Kdybychom měli vládu z jiného pólu, vykřikuje teď Hašek, že i on hrál za ruskou KHL. A že je na to hrdý. A ukazoval by fotografie a toužil po podrbání za ouškem. A usiloval o plat senátora zase tudy. Komika naší politiky. A Válek tomu dělá marketingové krytí. Fascinující. Pane Válku, penicilin nemáte, táhněte i s Haškem od válu.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb