Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Matka může být až příliš obtížný vzor pro hledání nevěsty. Vincent Navrátil nemůže najít druhou Žilkovou. O kom se mluví

10.08.2023
Matka může být až příliš obtížný vzor pro hledání nevěsty. Vincent Navrátil nemůže najít druhou Žilkovou. O kom se mluví

Foto: Se svolením Vincent Navrátil (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Vincent Navrátil letos v létě se svou momentální přítelkyní

Syn herečky Veroniky Žilkové a stavebního inženýra Marka Navrátila Vincent Navrátil zdědil po každém z rodičů něco. Po mamince vlohy pro herectví a po tatínkovi schopnost postavit a zařídit si krásné bydlení. Dům postavil, strom zasadil, jak to ale bude se synem, těžko říct. Vincenta sice obletují nejrůznější krásky, jenže on hledá ženu, jako je jeho matka. A to rozhodně nebude snadné.

Veronika Žilková je nejen hojně obsazovaná výborná herečka, ale také velmi temperamentní a rozhodná žena. Byla třikrát vdaná, vychovala při náročné profesi čtyři vlastní a dvě osvojené děti. Statečně prožívá životní eskapády své nejstarší dcery Agáty Hanychové a nijak nestojí stranou ani nyní, když Agáta porodila dítě mediálnímu magnátovi Jaroslavu Soukupovi. Nejmladší dceru Kordulu Stropnickou vyvádí do společnosti a podporuje v tom, aby se nechala dobře zajistit alimenty od tatínka. Také své syny vede životem pevnou mateřskou rukou a oni to respektují. Jen Vincent si někdy posteskne, že mít takovou matku není úplně jednoduché.

 

Nový, autentický a naprosto otevřený podcast s názvem BOD ZLOMU, okomentoval tento snímek Vincent Navrátil. 

Herec, scenárista a režisér je najednou bez partnerky

Vincent Navrátil absolvoval Pražskou konzervatoř a brzy zahájil slibnou hereckou kariéru v divadle i před kamerou. Jeho ambice jsou ale větší. Hraje rád, ale zároveň se pustil do psaní scénářů a režírování. To, že je mu teprve šestadvacet, mu nijak nebrání v tom, aby vedl i starší herce. Právě chystá nový projekt, o něm ale zatím nesmí mluvit. „S Novou spolupracuji, ale prozradit nic nemůžu, bylo mi to zakázáno. Bude to režie i herectví. V něčem budu jen hrát, říkal jsem si, že by bylo fajn, abych nemusel jen všechno řešit a mohl si někde zablbnout,“ svěřil se Super.cz s tím, že mu vyhovuje kombinovat herectví s režií. Protože vyrostl mezi matčinými kolegy a kolegyněmi, nemá problém komunikovat s nimi jako rovný s rovným, jsou to pro něj strýčkové a tetičky, se kterými má nyní možnost pracovat. Občas se ovšem projeví trochu tvrdohlavá povaha, kterou spolu s talentem pro divadlo a film nejspíš také zdědil po mamince. „Snažím se nebýt tvrdohlavý, samozřejmě jako mladý ambiciózní člověk mám trošku tendenci být tvrdohlavý a dělat si věci po svém. Ale myslím si, že už jsem trošku zpokorněl a uvědomuji si, že se mám ještě hodně co učit,“ řekl v rozhovoru pro Super.cz. V práci se pomalu pokoře učí a možná se i snaží trochu distancovat od toho, co by mu maminka zorganizovala. Horší je to v soukromí.

 

Holky nestřídá, ale marně hledá tu pravou

Syn velké hvězdy, přitažlivý mladý muž, který pečuje o svou fyzičku i duševní rozvoj. Zdálo by se, že mu ženy leží u nohou a může je střídat jako ponožky. To ale rozhodně nedělá. Dva roky chodil s herečkou Sabinou Rojkovou, ale nevyšlo jim to. Pak to vypadalo na osudovou lásku s embryoložkou Anetou Kňávovou, i tu už představil rodině, ale zase to nedopadlo. A tak teď Vincent žije sám a čeká, jestli se někde objeví ta pravá. „Hledám ji, hledám ji, až o ni zakopnu, tak ji najdu. Doufám, že ji najdu,“ okomentoval svůj stav věčně svobodného mládence Vincent v rozhovoru pro Blesk. „Přítelkyni nemám. Prošel jsem si dvěma, třemi vztahy, ve kterých jsem se naučil spoustu věcí o sobě. A když do nějakého vztahu půjdu, nechci dělat chyby, ze kterých jsem se už poučil. Až do něčeho půjdu, chci být stoprocentně připravený a vědět, co přesně chci,“ řekl Vincent pro eXtra.cz a zároveň dodal, že nikdy neoslovil ženu v baru nebo na ulici. Není to z toho důvodu, že by byl stydlivý, ale proto, že doba je jiná a lidé nejsou zvyklí na oslovení na ulici, ale seznamují se na sociálních sítích. Takže to, že na Českém slavíku ho letos sbalila krásná Aneta Kadeřábková, bylo jaksi mimo běžný stav. Však to také netrvalo dlouho, Vincent prostě usoudil, že Aneta je sice skvělá holka, ale pořád to není to, co si on představuje jako partnerství pro život.  

 

S maminkou

Vysoké nároky podle mateřského vzoru

Vincent není žádný mamánek, z dědictví po otci si sám zrekonstruoval a zařídil krásný domek, ve kterém bydlí, a od maminky si rozhodně nenechává vyšlapávat profesní cestičku. Přesto je pro něj Veronika Žilková velký vzor. „Máma byla vlastně hlava rodiny! Uživila šest dětí, do toho dokázala mít kariéru a je osobnost! Tak já chci od ženy to stejný,“ má mladý muž jasno.  „Chci, aby byla moje partnerka plnohodnotná ve všem. Tím pádem prostě na ni mám vysoký nároky, ale stejně takový nároky mám na sebe,“ v rozhovoru pro Blesk říká herec, který si uvědomuje, že to nebude mít s hledáním jednoduché. A my musíme uznat, že mu tohle hledání nijak nezávidíme. Najít ženu tak suverénní a samostatnou a zároveň s velkým mateřským srdcem, to opravdu není snadné. Otázka je, jestli by Vincent neměl někde v nárocích trochu slevit, přece jen žádné z maminčiných manželství nevydrželo, a tak, i když je bezpochyby pečlivá a zodpovědná matka, muži to s ní asi úplně jednoduché nemají. A Vincent by si jistě přál ženu, se kterou mu to bude klapat v dobrých i ve zlých časech. 

Zdroj: Blesk, Super.cz, Extra.cz

 

Vložil: Ela Nováková