Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kdo bude nový ředitel ZOO? Odcházení Veroniky Freimanové. VIP skandály a aférky

08.08.2023
Kdo bude nový ředitel ZOO? Odcházení Veroniky Freimanové. VIP skandály a aférky

Foto: Se svolením ČRo

Popisek: Veronika Freimanová si před pár týdny povídala s Alešem Cibulkou na ČRo Dvojce. Své soukromí ale považuje za svaté. „Je to každého věc a my jsme ta šťastná generace, která odrůstá s tím, že na sebe nemusíme všechno říct a dávat na sítě, co vaříme,“ ujistila v Blízkých setkáních. „Jsem ráda, že jsem tak stará, že si tyto věci nesu s sebou.“

Veronika Freimanová je pracovně natolik vytížená, že se chtě nechtě musela rozhodnout, s kterou postavou se rozloučit, aby jí zbyl také čas na odpočinek a rodinu. Léta zkrátka nikomu nestojí a někdy je na čase začít trochu šetřit síly.

Divadlo, filmy, seriály – Veronika Freimanová je žádaná herečka. Není divu, její ženský půvab, temperament a podmanivý hlas mají rádi režiséři stejně jako diváci. Málokdo by šarmantní dámě s bohatými vlasy a dokonalou pletí hádal 67 let. Jenže čas nestojí a herečka navíc prožila smutný rok, kdy ztratila maminku, tchyni a ještě jednoho rodinného příslušníka. A tak se rozhodla trošku profiltrovat svůj pracovní diář. Rozhodně ale neopouští diváky úplně, jen to kupodivu odnesla jedna z nejpopulárnějších rolí.

 

Ve Sněženkách a machrech po 25 letech si zopakovala svou ikonickou roli. Foto se svolením BontonFilm

Ředitelka Roklová zmizí ze seriálu ZOO

Marie Roklová a její péče o zvířata a zaměstnance i bravurní manévrování v souboji se zkorumpovaným starostou patří k velmi sledovaným linkám v seriálu ZOO. Jenže Veronika Freimanová si potřebuje po náročném roce dát trochu do pořádku pocuchané nervy, a tak se dohodla s produkcí, že Marie Roklová bude vidět méně a méně, až mizí úplně. „Život Marie Roklové se kvůli mně opravdu trošku uklidní. Postupně moji roli na mé přání utlumujeme a jsem moc ráda, že mi v televizi vyšli vstříc,“ řekla Aha! herečka s tím, že časem ze seriálu skutečně úplně zmizí. Kdo ji nahradí na ředitelské židli ovšem daleka není ještě známo, protože Prima se na téma odchodu herečky ze seriálu ještě vůbec nevyjádřila.

 

S Ondřejem Pavelkou v ZOO, foto se svolením FTV Prima

Místo ZOO další příběhy nesnesitelného génia

Diváci Primy ale o Veroniku Freimanovou nepřijdou, objeví se totiž v nových dílech seriálu Einstein. „Natočili jsme dalších osm dílů a musím prozradit, že pro mě je druhá série daleko větší legrace než ta první. S Pavlem Zedníčkem a Vojtou Kotkem jsme si to strašně užili,“ netají své nadšení z Případů nesnesitelného génia Veronika. „Doufám, že další série, která se připravuje, bude ještě vtipnější,“ prozradila Aha! herečka o chystané třetí radě oblíbeného primáckého seriálu, který diváky na Primě bavil v letních měsících.

 

S Pavlem Zedníčkem v Einsteinovi, foto se svolením FTV Prima

I herci potřebují oddych

Veronika Freimanová má za sebou bezpočet filmových i televizních rolí. Mnoho diváků si ji vybavuje jako hvězdu seriálu Vyprávěj, v loňském roce měly premiéru dva její filmy – Ženy a život a Princezna zakletá v čase 2. Mnoho let strávila na jevišti se Zdeňkem Žákem v komediích Každý rok ve stejnou dobu a Další roky ve stejnou dobu. Druhá z nich měla letos derniéru a pro oba herce tak skončila jedna dlouhá etapa, kdy jim nesmírně oblíbená představení doslova poznamenávala život, protože hrát milence ve čtyřiceti je jiné, než hrát je stále po šedesátce. Role se tak postupně musely lehce měnit a vyvíjet s tím, jak se měnili jejich představitelé. Veronika Freimanová nyní lehce odpočívá i v divadelní práci, momentálně ji můžete vidět pouze v Divadle Bez zábradlí v představení Kvartet.

 

S Jiřím Lábusem ve filmu Ženy a život, foto se svolením BontonFilm

Zato si letos dopřála zaslouženou dovolenou a hodlá v ní pokračovat: „V červnu se mi podařilo trochu zvolnit a odjela jsem do Řecka, to ještě v Athénách bylo 27 stupňů, a ne tropy,“ prozradila herečka. „Opravdu jsem si to užila. Moře i památky. Člověk se tak zklidní... pevně doufám, že se tam na začátku září vrátím,“ svěřila se herečka Aha! s tím, že Řecko je její oblíbená země. „Je tu krásné moře, lidé, památky i jídlo,“ zavzpomínala.

 

PR snímek pro seriál ZOO, foto se svolením FTV Prima

Dvacátá Letní Letná zve na cirkus, divadlo i akvabely

Letní Letná má za sebou devatenáct let na scéně předních divadelních festivalů, a to nejen v českém, ale i mezinárodním kontextu. Své dvacáté narozeniny chce oslavit společně s návštěvníky, pro které připravuje unikátní projekt Pocta novému cirkusu v podání českých artistů, akvabel a oblíbeného švédského Cirkusu Cirkör. Letenskou variaci na jejich slavné vodní dílo budou moct diváci zhlédnout poprvé v předvečer oficiálního zahájení, 16. srpna, a naposled první festivalový den, 17. srpna. Obě uvedení jsou přístupná zdarma a začínají ve 21 hodin. Vůbec poprvé ožije tak nová vodní nádrž v Letenských sadech, nad kterou vytvoří více než 50 umělců působivou novocirkusovou show.

 

Festival Letní Letná se koná od 17. srpna do 3. září a v jubilejním ročníku zve milovníky nového cirkusu na řadu představení domácích i zahraničních umělců. Na snímku Cirkus Cirkör, foto se svolením Letní Letná

Cestovatelský festival v Londýně lákal do Česka na víno

Již potřetí se Česko zapojilo do londýnského National Geographic Traveller Food Festivalu tradičně zaměřenému na nejlepší jídlo a pití z celého světa a moravská a česká vína byla opět u toho. Festival se konal 15. a 16. července v londýnském Business Design Centru a během těchto dvou dnů jej navštívilo víc než 7 000 návštěvníků.

 

Snímek z londýnského National Geographic Traveller Food Festivalu, foto se svolením Omnimedia

Věřme, že mnoho z nich se nechalo nalákat také k návštěvě některého z českých a moravských vinařství. Hlavním cílem prezentace České republiky na letošním ročníku festivalu bylo představit světovým cestovatelům zajímavé destinace mimo Prahu. Na českém stánku probíhaly pravidelně ochutnávky vybraných vín, vrcholem ale byly dvě řízené degustace s komentovaným vstupem ve „Wine and Spirit Theatre“ s národní someliérkou Klárou Kollárovou, která tak místní publikum seznamovala s našimi typickými odrůdami, tedy Pálavou, Ryzlinkem vlašským a Frankovkou, nesměl chybět ani sekt v kategorii extra brut, protože šumivá vína jsou v Anglii velmi populární. 

Josef Zimovčák přijel do Pardubic bez kola

Zrekonstruovaná budova Automatických mlýnů v Pardubicích, kde od konce června sídlí Gočárova galerie, hostila ve středu 2. srpna netradiční návštěvu. Novou chloubu krajského města přijel obdivovat cyklista Josef Zimovčák a další členové týmu, kteří se podílejí na charitativní akci Na kole dětem.

 

Tým Na kole dětem při návštěvě Gočárovy galerie, foto se svolením Pardubický kraj

„Josef Zimovčák tentokrát nepřijel na vysokém kole, jak ho dobře známe. Společně s ostatními zavítal na Pardubicko kvůli dalšímu ročníku akce Na kole dětem, která podporuje onkologicky nemocné děti. Patnáctý ročník by mohl vést přes náš kraj, a když už tady byli na prohlídce tras, tak jsem je pozval, aby se podívali na nově otevřenou budovu Gočárovy galerie. Josef Zimovčák s týmem obdivovali zejména propojení industriálních prostor a galerie, zakomponování starých strojů a vybavení do stávající budovy či nádherný výhled ze střechy,“ zhodnotil návštěvu náměstek hejtmana Roman Línek. 

Zdroj: Aha!, CSFD, i-divadlo.cz, Omnimedia, Letní Letná, Pardubický kraj

 

Vložil: Ela Nováková