Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Herečka, která nehraje, nemusí být ještě mrtvá. Jitka Čvančarová o sobě umí dát vědět. O kom se mluví

20.07.2023
Herečka, která nehraje, nemusí být ještě mrtvá. Jitka Čvančarová o sobě umí dát vědět. O kom se mluví

Foto: KVIFF

Popisek: Jitka Čvančarová na červeném koberci při zahájení letošního MFF Karlovy Vary

Herecká kariéra Jitky Čvančarové se pohybuje jako houpačka. Jednou je nahoře, jde z role do role a všude se o ní píše, pak se to zhoupne dolů a není po ní vidu ani slechu. Tedy vždy až do karlovarského filmového festivalu, kde si jí vždy lze všimnout kvůli tomu, co si oblékne.

Letošní sezóna je pro Jitku Čvančarovou tak trochu ve znamení dozvuku ošklivé zlomeniny kotníku, kvůli které musela odříct roli v druhé řadě Kukaček a nejspíš i další práci. Filmy i seriály přicházejí k divákům několik měsíců po natáčení, takže teď tady máme novinky, ve kterých se herečka objevit nemohla, protože ležela a posléze rehabilitovala. Není to ale jen tím. Před časem se svěřila v Show Jana Krause s tím, že se do nových projektů moc nehrne: „Já jsem se tak hezky zastavila – ono to má hlubší důvody. A musím říct, že jsem malinko, no možná víc než malinko, frustrovaná ze své profese, z nějaké povrchnosti, z častého amatérismu. Tak mám před sebou takový prázdný, nepopsaný list a uvidím, kam mě život zavane,“ svěřila se.

 

Mateřství nepatří na veřejnost

Když se Jitka Čvančarová provdala za tanečníka Petra Čadka, byla to nějaký čas zpráva pro titulní strany bulváru. Stejně tak, když se narodila dnes jedenáctiletá dcera Elena Emilie a posléze dnes čtyřletý syn Theodor Christian, manželé Čadkovi se radostí z nich neopomněli pochlubit. Tím to ale skončilo. Jitka Čvančarová sice o dětech občas promluví, krásně popsala třeba chvíle, kdy malá dcerka prožívala smutné loučení s babičkou, kterou Jitka dochovávala doma do poslední chvil jejího života. Jinak ale ona i její muž trvají na tom, že děti patří do rodiny a nemají být součástí veřejného života jejich slavných rodičů. Elenu ani Theodora tak nedovolují fotografovat a rodinné fotografie zásadně nedávají na sociální sítě, ani je nevodí do společnosti. To prý za celou rodinu obstarává Jitka Čvančarová sama.

 

Procházky v rodinném soukromí

Letos třeba podpořila akci Česky pěšky, protože je zastánkyní zdravého pohybu v přírodě. „My s dětmi chodíme často na procházky, chodíme moc rádi, protože je rodina pohromadě a je to takové hezké. Akorát se musíte přizpůsobit tempu toho nejmenšího, který je občas nejrychlejší,“ s úsměvem popsala temperament nejmladšího člena rodiny. „Musíte to pro ně vymýšlet tak, aby to pro ně bylo zajímavé, ale oni nějak z podstaty mají rádi být venku, chodit, povídat si a být spolu venku v přírodě,“ řekla k akci Česky pěšky Blesku. Hned ale opět dodala, že tyhle procházky jsou jejich rodinná záležitost. „Tak, a to je maximum, co o své rodině dokáži veřejně říct, naše soukromí si dál necháme pro nás,“ dodala. 

Rázná, přímočará, ale ve skutečnosti uzavřená

Útlum herecké práce mimo jiné zdůvodňuje tím, že nechce přicházet o rodinné večery. Proto také nyní prakticky nehraje v divadlech, i když byla doba, kdy i na jevištích šla z role do role. Jitka Čvančarová se občas objeví v některé televizní talk show nebo poskytne rozhovor novinám a časopisům. Vždy vystupuje velmi upřímně a někdy až nečekaně přímočaře a rázně odpovídá na dotazy. Dokáže si získat pozornost a někdy až šokovat i svými společenskými róbami. Je to ale jen okamžitý záblesk, rychlý průlet médii. Jinak si svá ženská tajemství a rodinný život nechává pro sebe. Možná i proto je její manželství uchráněno přílišné pozornosti a neláká bulvár k plížení se okolo Čvančarové a Čadka.

 

Legendární karlovarské róby

V roce 2021 vzbudila Jitka Čvančarová velký rozruch toaletou, kterou vynesla na červený koberec. Byly to obří jasné modré šaty se širokou sukní a dlouhou vlečkou, nahými rameny, bohatě nabírané na pažích i na prsou. Tyhle šaty si vzal do úst snad každý, kdo v nich herečku ve Varech viděl. Byly až příliš nápadné a Jitka Čvančarová při svých 172 cm a ne zrovna útlé postavě s bujným poprsím v nich působila vedle Petra Čadka jako obryně po boku skřítka. Přes všechny výtky módních policistů si je ale herečka zjevně oblíbila a přišla v nich pak znovu na udílení Českých lvů. Všichni čekali, v čem přijede do Varů 2022, ale přišlo zklamání – manželé Čadkovi měli moc práce a na festival nepřijeli vůbec. A tak jsme se další nápadné róby dočkali až letos. Přesně v duchu letošní sezóny, v níž svět ovládla očekávaná premiéra filmu růžové Barbie, vyslyšela Jitka Čvančarová prosbu módní návrhářky Petry Balvínové, která hedvábnou magentovou róbu chystala právě pro to, aby ji světu předvedla tato dáma. Nutno říct, že tentokrát se to povedlo mnohem lépe než před dvěma lety. Šaty se stojáčkem z volně splývavého šifonového hedvábí víc skrývaly, než odhalovaly a pětačtyřicetiletá herečka v nich sice značně přitahovala pozornost, působila ale důstojně a elegantně. K šatům měla i nádherné šperky a doplňky za statisíce, ty ale italská firma Gismondy herečce pouze zapůjčila. Udělala dobře, Jitka Čvančarová dělala ve Varech letos čest české návrhářce i italské značce. Jak je vidět, i herečka, která momentálně moc nehraje, může ve společnosti zářit. A třeba se nějakých těch pěkných rolí od ní zase časem dočkáme. 

Zdroj: Blesk, iDnes, Extra.cz

 

Vložil: Ela Nováková