Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

„Vášeň proudí!“ Emma Smetana dostala lano do seriálu Primy. Bude to konečně sukces? VIP skandály a aférky

18.07.2023
„Vášeň proudí!“ Emma Smetana dostala lano do seriálu Primy. Bude to konečně sukces? VIP skandály a aférky

Foto: FTV Prima (stejně jako v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Eliška a Damián: Emma Smetana a Robert Urban

Věčná stěžovatelka a kritička, která se ve zlém rozešla s Novou, se v posledních letech věnuje hlavně zpívání a svým dcerám. Teď se z ní stává hvězda nového Prima seriálu, věřme, že se to obejde bez problémů.

Prima TV promuje ve velkém stylu nový romantický seriál Eliška a Damián, který diváci uvidí od podzimu. Upoutávka je sice plná polibků, rokokových kostýmů a zasněných pohledů, jinak se ale moc nepovedla. Hlavní hvězdě Emmě Smetana rozprostřené na pohovce chybí už jen se trochu svléknout, abychom si připadali jako v reklamě na ochranné erotické pomůcky a její propagační věta zní tak kostrbatě, že musí tahat za uši i toho, kdo z češtiny propadal. Ale budiž, někdy se promo povede a seriál nestojí za nic, třeba to tentokrát bude obráceně. Pro Emmu Smetana je to každopádně velká příležitost předvést, jestli má v sobě skrytou také herečku. Zatím totiž hrála pár epizodních rolí ve filmech a seriálech, jinak ji vídáme hlavně ve videoklipech k jejím písničkám.

 

Videoklip si posluchači zamilovali

Znělkou seriálu Eliška a Damián je videoklip, který natočila Emma Smetana s Richardem Müllerem. Posluchači žhavou hudební novinku Emmy Smetana a Richarda Müllera od Jordana Haje přirovnávají k „pohlazení po duši“. Song s romantickým podkresem se skutečně příjemně poslouchá. Celkově vyjadřuje děj připravovaného seriálu Eliška a Damián a určitě naláká diváky víc než výše zmíněné promo. „Před 15 lety jsem napsal písničku V přesýpacích hodinách, byla taková vybrnkaná na kytaru a měla tenhle text. Emma tvrdí, že jsem ji na tu písničku sbalil, ale já myslím, že se ten večer stalo strašně moc věcí, že tam bylo i něco víc okouzlujícího než jen písnička o rozchodu,“ uvedl Haj pro ShowTime ke zrodu poetického duetu, který se ovšem nyní jmenuje Tahle jedna vteřina.

 

 Romantika ve stylu Cizinky, jen naopak

Milovnice dobrodružství

Emma Smetana si natáčení užívá, je to pro ni něco nového a takové výzvy má ráda. „Nad přijetím role Elišky jsem moc dlouho neváhala, protože dostat hlavní roli v takovém velkém projektu je obrovská výzva. Mě navíc v životě baví zkoušet nové věci a chovám se občas dobrodružně a riskantně. Role jako tato se zkrátka neodmítá – já jsem moc ráda, že budu moci hrát takovou moderní princeznu, to dlužím svým dcerám,“ řekla v pořadu ShowTime. Emma Smetana prošla v životě nejrůznějšími profesemi, v poslední době ovšem hlavně zpívá, nahrává a vystupuje se svým manželem Jordanem Hajem. Jak moc pro ni bude úspěšný přechod do profese seriálové herečky, to posoudí diváci na podzim. Její herecký partner Robert Urban ji zatím chválí.

 

Povinný PR snímek ústřední dvojice

Mezi Českem a Francií

Emma Smetana vyrůstala částečně v Čechách a částečně ve Francii, kde její otec, hudební producent, pracoval. Emma tak získala nejen dvojí občanství – české a francouzské, ale dvojjazyčnou výchovu a vzdělání. Na jazyky je talent, kromě češtiny a francouzštiny mluví plynně německy a anglicky, částečně španělsky a hebrejsky. Talent na jazyky se jí hodil pro studium, které si vybrala – vystudovala politologii v Paříží a v Berlíně. Během vysokoškolských studií psala krátké novinky o kultuře do francouzského levicového deníku Osvobození (Libération). Chvíli pracovala na Úřadu vlády, pak odešla jako stážistka do aparátu Evropského parlamentu v Bruselu.

 

Po padáku z Novy se Emma hodně věnuje hudbě, zda s úspěchem, to je těžko říci. Žádná Vondráčková se z ní dosud nestala. Foto se svolením Emma Smetana

Vleklý spor s Novou

Do povědomí televizních diváků se zapsala jako problematická moderátorka zpravodajství TV Nova. Svou kariéru v českých sdělovacích prostředcích zahájila v rubrice předpovědi počasí na Nově. Později přešla do redakce zpravodajství, kde se dostala do dlouhodobých konfliktů s kolegy a nadřízenými. Televizní stanice jí nakonec dala výpověď k 31. květnu 2016. Smetana zažalovala Novu o ušlou mzdu za období po výpovědi a v médiích začala vznášet obvinění vůči svému bývalému zaměstnavateli z neobjektivního zpravodajství, nepřípustného zasahování do novinářské práce, podvodného jednání vůči své osobě a podobně. TV Nova odmítla její tvrzení jako „nepravdivá a scestná“ a její žalobu po dvou letech justičních tahanic definitivně zamítl Nejvyšší soud ČR v září 2018. To už ale Smetana pracovala jako moderátorka v internetové televizi DVTV, kde vede rozhovory v češtině, francouzštině, němčině i angličtině. Diváci Novy jí ale spor se zpravodajstvím dodnes neodpustili, za moderátorskou práci se velké popularity nedočkala.

 

Nenápadný půvab celebrit - letos ve Varech. Foto se svolením Emma Smetana

Hudební prostředí zná jako své boty

Dodnes vzpomíná na svého tatínka, který svého času dělal manažera nesmírně úspěšné, ovšem velmi svérázné romské zpěvačce Věře Bílé. Po smrti této umělkyně si neodpustila ostrá slova kritiky: „Věra byla podstatnou součástí mého dětství a dospívání. Tatínek ji dostal do desítek zemí, do těch nejprestižnějších sálů včetně Hollywood Bowlu, kde Beatles nahráli svou jedinou živou desku,“ pokračovala Smetana se slovy, že lepšího manažera, než byl její zesnulý otec, v Česku nikdo neměl. „Jenže bohužel - tohle nezměrné úsilí opakovaně naráželo na zničující krátkozrakost, hloupost, nespolehlivost a lenost. Věra odmítla mnoho nabídek, které se neodmítají, protože někde jinde zrovna číhaly rychlejší peníze. Které pak všechny naházela do automatů,“ napsala Smetana na sociální síť místo nekrologu za Věru Bílou a vysloužila si za to ostrá slova kritiky od čtenářů za nepatřičné hulvátství. Přestože politologické vzdělání by jí mělo pomáhat s usměrněním toho, co pouští na veřejnost, občas si prostě nevidí do pusy.

 

Emma je velmi krásná, to jí nelze upřít. Foto se svolením Emma Smetana

Partnerství bez hranic

To ale neznamená, že v hudebním prostředí si nedokázala najít své místo. Od 19 let žije s Jordanem Hajem, hudebníkem česko-izraelského původu. Emma od šesti let hraje na klavír, v roce 2012 založila kapelu nesoucí její jméno, ve které zpívá a hraje na klavír a kytaru. V březnu 2016 vydala debutové hudební album, na kterém písní No Fire zahájila společnou práci s Jordanem Hajem. Rok po vydání této své desky uskutečnila spolu s doprovodnou skupinou úspěšné turné po českých nádražích s uměleckým názvem „Mezi vlaky“. S Jordanem Hajem ji pojí nejen úspěšná hudební kariéra, ale také dvě dcery. Jejich šestnáctileté partnerství je tedy obdivuhodně pevné, a přestože oba říkají, že občas je to partnerství explozivní, jak už to u umělců bývá, je mnohem víc toho, co je spojuje, než toho, co je rozděluje.  Rádi se navíc blýsknou nějakým drobným skandálkem, jako když se letos během MFF v Karlových Varech spolu nechali nafotit nazí na posteli pro magazín Esquire.

 

S hudebním i životním partnerem. Foto se svolením Emma Smetana

Letní slavnosti staré hudby v Praze

Milovníci klasické hudby mají v těchto dnech jedinečnou možnost navštívit některý z koncertů v pražských palácích, klášterech a kostelech v rámci festivalu Letní slavnosti staré hudby. Právě dnes, 18. července se koná zahajovací koncert v kostelu Panny Marie a slovenských patronů, na kterém zazní například díla italských mistrů Claudia Monteverdiho a Giovanniho Antonia Rigattiho společně s díly nejvýznamnějšího předbachovského německého skladatele Heinricha Schütze či německých autorů Michaela Praetoria a Christopha Bernharda v podání německého vokálního souboru Ensemble Polyharmonique. Festival pokračuje až do 8. srpna.

 

Ensemble Polyharmonique, foto Christian Palm

Skočná polka z Texasu

Od 14. do 17. září se mohou milovníci nejen dechovky těšit na mimořádný zážitek, který na třech místech v Pardubickém a jednom místě ve Středočeském kraji obstará originální americká polková kapela s názvem Czech and Then Some. Jak již název napovídá, jedná se o sestavu složenou z potomků českých přistěhovalců do amerického Texasu, kteří do nového světa zamířili především v průběhu druhé poloviny 19. století. Muzikanti se společně se studenty Konzervatoře Pardubice představí v Kutné Hoře, Dolní Čermné, Přelouči a Pardubicích.

 

Kapela Czech and Then Some vznikla již v roce 1997. Většina členů kapely jsou potomci českých přistěhovalců do Spojených států primárně ve druhé polovině 19. století. Foto se svolením SMART Communication

Také prostřednictvím hudby se dlouhodobě snaží udržovat české tradice v Texasu. Kapela vystupuje na celé řadě velkých festivalů, mezi které patří National Polka Festival v Ennis či Westfest ve městě West. Kapela spolupracuje také s Velvyslanectvím České republiky ve Washingtonu, kde opakovaně vystupovala. 

Oslavy znovuotevření Velké synagogy v Plzni pokračují

Plzeňská Velká synagoga patří mezi tři největší synagogy v Evropě a pět největších na světě. V loňském roce byla po náročné rekonstrukci interiéru znovu zpřístupněna návštěvníkům. Na začátku září uplyne 130 let od jejího otevření veřejnosti. Pro tuto příležitost připravilo Turistické informační centrum Visit Plzeň pamětní bankovku ze série Euro Souvenir. V prodeji bude od soboty 5. srpna.

 

Foto se svolením Plzeň - Turismus

Zdroj: Wikipedie, CSFD, Prima TV, Denik.cz, Lidovky.cz, Extra.cz, iDnes, SMART Communication s.r.o., TZ Pardubický kraj, Plzeň - Turismus

 

Vložil: Ela Nováková