Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Podivné ticho se zahnízdilo ve světě. Komentář Štěpána Chába

komentář 17.07.2023
Podivné ticho se zahnízdilo ve světě. Komentář Štěpána Chába

Foto: Hans Štembera

Popisek: MUDr. Jan Hnízdil

Česká lékařská komora se za covidu zcela a bez výhrad ponořila do argumentačního vakua očkovací a lockdownové důkazní nouze. Obhajovala tezi o očkování jako o tečce, nehnula brvou, když se i s pomocí soutěží o chytré telefony a tenisky nabádalo k očkování v obchodních domech nebo na nádražích, odmítala protiargumenty, varování, odmítala diskusi. MUDr. Jan Hnízdil, za covidu přední opoziční hlas, nyní s Českou lékařskou komorou účtuje. A je ticho, protože covidová kocovina je nepříjemná.

„S politováním konstatuji, že ČLK během covidismu porušovala základní principy lékařské profese a mravnosti, potlačovala kritické názory, oponenty dehonestovala, zneužívala povinného členství k prosazování vlastních názorů a mocenských cílů, šířením iracionálního strachu se podílela na rozvratu zdravotnictví i celé společnosti. Za toto profesionální a etické selhání odmítá nést zodpovědnost,“ napsal Jan Hnízdil, který komoru vyzval ke zhodnocení jednostranné politiky za covidu a její sebekritice. Nedočkal se ani odpovědi. Na to konto Jan Hnízdil oznámil, že k roku 2024 s Českou lékařskou komorou končí, přestane platit členské příspěvky, čímž dosáhne toho, že bude vyloučen z řad komorou uznávaných lékařů, a přechází na pozici s označením léčitel. Protože, předpokládám, s nyní mlčenlivými ideology nechce nic mít.

Jaké bylo marné doufání, že po konci covidové absurdity začne společnost hodnotit svou dočasnou ztrátu příčetnosti, dojde jak k revizi, tak k vyvozování odpovědnosti. Že v hlavním vysílacím čase v České televizi zazní pochyby, jestli bylo z medicínského hlediska úplně košer, že se lidé, i s vidinou možné výhry tenisek, šli očkovat do supermarketu nebo na vlakové nádraží s tím, že nikoho valně nezajímal jejich zdravotní stav a jestli je pro ně experimentální vakcína vhodná. Nikdo se příliš neptal na to, jestli byla drakonická covidová opatření v pořádku. Kam šly peníze z veřejného rozpočtu? Však Nejvyšší kontrolní úřad zkonstatoval, že na covid šel jen zlomek peněz. Nikdo nijak nevíří otázku podivné SMS smlouvy mezi hlavou Pfizeru a hlavou Evropské komise, která je stále ještě utajená a… radši se nikdo neptejte, to byste se pak moc dozvěděli. A to není ve veřejném zájmu. Těch otázek mělo padat velké množství. Mělo padat i velké množství hlav. Nepadalo nic.

A hlavně - mělo se pátrat, kde se staly chyby, abychom se jich napříště (a ono to napříště bude, to se vsaďte) vyvarovali. Nic se neřešilo, nic se neřeší, takže příště budeme opakovat stejné chyby, stále a pořád - ve stručnosti, novodobá historie naší zemičky.

Jaký je současný stav? Jen ti, kteří si stojí za tím, že otázky by měly padat a odpovědi by měly být pod rentgenem, jsou dál vláčeni pod nálepkami dezolátů. Covidová absurdita tak pokračuje vesele dál. Ale, upřímně, i mě by zajímaly odpovědi. Jelikož předstíráme, že žijeme v otevřené, transparentní a svobodné společnosti, vášnivá diskuse by měla být samozřejmostí. Místo ní tu máme ticho.

Humorná je v tom role Andreje Babiše, který se teď staví do pozice konzervativní opozice, ač jeho rukou a rozhodnutím jsme si prošli nejabsurdnějším obdobím naší třicetileté historie „na svobodě“. Ty uvozovky jsou zcela na místě, protože je očividná snaha covidu jako tématu se vyhýbat. Svobodná diskuse je potlačená záměrným nezájmem. Protože na některé otázky jsou odpovědi příliš nebezpečné. Však se v tom točila celá ta naše „elita“, zleva doprava, shora dolů. Všichni přiložili ruku k dílu.

Je dobře, že jsou tu lidé, kteří z principu odmítají participovat na systému, který se ve své hrubosti dostal až k popírání vlastních hodnot. A takový systém si nezaslouží úctu, ani zaplacení členských příspěvků. Pan doktor Hnízdil dal pohlavek léčitelům z České lékařské komory. Slovo léčitel v tomto případě použito v jeho pejorativním smyslu.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb