Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je libo Pohlreichovu polívčičku z Michelinu? Tak zaplať, daňový poplatníku. Komentář Štěpána Chába

komentář 14.07.2023
Je libo Pohlreichovu polívčičku z Michelinu? Tak zaplať, daňový poplatníku. Komentář Štěpána Chába

Foto: Hans Štembera

Popisek: Zdeněk Pohlreich

Kriste pane na nebesích, jak jsem osudu vděčný, že jsem jen pitomý buran z vesnického hnojiště. Vláda ustoupila požadavku „elitních“ kuchařů, aby jim stát zafinancoval výlet do „exkluzivního“ obsahu zbytečné Michelinské brožurky. Zahraniční vydřiduši z Michelinu dostali z našich laskavých kapes 51,3 milionu korun. Co jsme si za to koupili?

Kuchaři, ke kterým se s nataženou rukou nastylizoval i „pravicově“ smýšlející Zdeněk Pohlreich, v otevřeném dopisu vládě, který byl koncipován jako petice, požadovali, aby stát uhradil poplatek agentuře Michelin Guide. Nejdřív se mluvilo o deseti milionech, nakonec se oslík státní kasy oklepal v době šetření a škrtů, finančním škrcení rodin a seniorů, o poznání víc. Michelinským vydřiduchům přeposlal 51,3 milionu. Konstatuji, že ztráta soudnosti začíná být diagnozou celé společnosti.

Velmi humorná byla věta našich kuchařů v otevřeném dopisu vládě: „Michelin Guide zahrnuje především kvalitní a cenově dostupné restaurace v regionech...,“ píše se v něm. No, tak jsem nakouknul do nabídky hospody Degustation Bohéme Bourgeoise, to je jedna ze dvou hospod v ČR, které od michelinských lichvářů dostali hvězdičku. Oběd: jak z mateřské školky nastylizovaný hrášek, brokolice, máta. Cena lidová, jen 1250 korun českých. Stylizace jako z mateřské školky ve smyslu – šokuju pančelku tím, že do chocholu brokolice napíchám osm kuliček hrášku a celé to opentlím listem máty. A říkám si o hvězdičku od podobných nedospělých výtvarníků z Michelinu. Po spolknutí této umělecké jednohubky zkonstatuju, že mám hlad.

A tak upustím žilou a dám si druhý chod. Rybu. Tam se mi nastylizuje a za pomoci ožužlaných pastelek představí siven, rajské jablko, ředkvička, jak stojí v menu. Cena lidová, jen 1350 korun českých. K tomu je doporučená sklenka červeného za stejně lidových 587 korun českých.

Ne, určitě to bude nějaký omyl. Koukněme tedy do knajpy jménem Field, také na Starém Městě, která jako druhá a poslední sluje do prostoru michelinskou hvězdičkou. Rajče, jahody, bazalka, jogurt, sklenka vína. Cena příznivá, pouhé 4000 korun za to, co byste někde v supermarketu zvládli i v této době do dvou stovek. Ale měli byste to bez omalovánek na talíři.

To jsou dvě jediné hospody pro milovníky abstraktního umění i pokrmu s lichvářskou hvězdičkou na futrech. Obě regionálně pouze ve středu Prahy.

Dokud si takové knajpy jely na vlastní triko, byl to jejich program, který mi byl upřímně ukradený. Jejich prospěšnost společnosti byla mizivá, na takový výlet do muzea jednohubek nemá drtivá většina jak místní populace, tak i drtivá většina turistické populace. Jejich existence je jen důkazem jistého úpadku „elit“, které mají na to si v podobné bohapustě prázdné póze libovat. Ale když se podobný soukromý sektor uživí, nechť se živí. Jenže teď si ty dvě hospody řekly o nášup právě u oné drtivé většiny populace, která jejich dekadentní menu jakživo neochutná, protože na takové frajeřinky nemá peníze. A ze státního, tedy z peněženek obyvatel České republiky, se v jejich prospěch do kanálu vylilo přes 50 milionů.

U nás v kraji kolabuje zdravotnictví. Praktičtí lékaři mizí za kopečky nebo pod hlínu. A zubaři? Nemáme, stále nic. Zrovna před týdnem jsem si udělal další kolečko zadrhnuté desky ze zubařských ordinací – máme plno, nebereme, které jsem si vyslechl za ty roky už po sto tisící. A vedle Šmuclera, který blábolí o vesmírné stomatologii, se teď postavil Zdeněk Pohlreich a pumpnul společnost o padesát melounů, aby mohli s „elitou“ dál hrát svoji pokryteckou hru na duševně vyčpělé snobské pozéry.

Tak prrr, samozřejmě chápu a přijímám, že i takový druh luxusu má své místo ve společnosti. Je známkou blahobytu, že se tu uživí takové vitríny okázalého plýtvání. Jen příspěvkem ze státní kasy ve výši 51,3 milionu se to okázalé plýtvání hodilo na daňového poplatníka, který musí pro své děti kupovat kolínka a sypat je cukrem, protože na víc jídla prostě nemá peníze. A tady jsme narazili do zdi, kde už jako společnost ztrácíme soudnost. Pane Pohlreichu, doposud jste byl zajímavý kašpar z televizní obrazovky, teď jste se stal jen další dotační hyenou, která cizopasí na společnosti. Víte, čím byste Michelinům vytřel zrak? Kdybyste jejich lichvářský požadavek okázale ignoroval, otevřel svou vlastní agenturu a jezdil po světě hospodám oblepovat s použitím tisíce sprosťáren futra svými samolepkami s Ano, šéfe. Ti by se nestačili divit.

Jen by mě zajímalo, když už se to tedy zaplatilo z eráru, jestli vydřiduši z Michelinu přijedou i k nám na hnojiště, aby si místní hospody mohly zasoutěžit o michelinskou hvězdičku. Sice tady kuchaři vaří skutečné jídlo a svou infantilitu výtvarného citu z mateřských škol potratili pokročením do dalšího vzdělávacího stupně, ale… platilo se to z eráru. Očekávám tedy, že ten náš místní smažák s hranolky michelinští gurmáni ochutnají. Nebo jsme jen zaplatili dvěma pražským hospodám dobré píár? A možná pěti, deseti dalším, kterým Michelin laskavě za námi uhrazené výpalné dodá hvězdičku, aby se tam našinec nemohl do budoucna najíst. Protože s hvězdičkou roste chuť navýšit ceny na absurdní úroveň.

To už snad bylo lepších těch 100 milionů na tousťák pro Babiše. Z toho je alespoň ten tousťák. I když s příchutí žebroty chudých miliardářů po dotacích.

Dotační šílenství právě prožilo akutní záchvat. Doufám, že smrtelný. I když o tom pochybuju. Tady běhá ještě Pohlreichů, až by jeden brečel. A pro všechny je státní rozpočet bianko šekem na vlastní štěstí.

Celé znění otevřeného dopisu vládě je k dispozici na webu Visit Chef s koncovkou com.

Zdroje: Novinky, Visit Chef, Degustation Bohéme Bourgeoise, Field

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb