Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ne každý si je svou orientací jistý už od mládí. Milan Peroutka se rozhodl pro muže. O kom se mluví

06.07.2023
Ne každý si je svou orientací jistý už od mládí. Milan Peroutka se rozhodl pro muže. O kom se mluví

Foto: Se svolením Milan Peroutka / foto Patrick Neumann

Popisek: Milan Peroutka je krásnej kluk. Jenže holky, kterým se líbí, mají smůlu...

Zatímco heterosexuálních sňatků ubývá, moderní páry se do svatby moc nehrnou, LGBT komunita za právo na plnohodnotný sňatek bojuje a zatím radostně uzavírá alespoň registrovaná partnerství. Čím lesklejší celebrita, tím větší je kolem toho halas. Sňatek Milana Peroutky a Dominika Roubínka se tak pozornosti nevyhnul.

Parlament České republiky by se měl starat o zákony řešící současný stav národního hospodářství, zatím ovšem plynou dlouhé hodiny dohadování na téma sňatků stejnopohlavních párů. Ve světě, ke je pomalu výhodnější být „jiný“, než spadnout do většinové kategorie zdravý heterosexuál, to působí až komicky, když se poslanci dohadují o tom, jestli si páry budou smět říkat manželé (manželky), nebo ne.

Mluví se o toleranci, ale nejpřesněji to pojmenoval můj kamarád, když řekl, že tolerantní svět vůči homosexuálům bude, až se o tom nebude mluvit vůbec a prostě jeden druhého necháme na pokoji. Tradiční manželství je dnes stejně něco, co má sice své právní zakotvení, ve skutečnosti ale díky množství rozvodů a druhých, třetích a dalších sňatků mravní a společenskou hodnotu dávno ztratilo. Svatba se stává mnohdy pouhou slavnostní chvilkou pro rodinu a kamarády. Snad jen věřící páry, které před sňatkem absolvují ohlášky a během nich se u zkušených párů učí, co všechno společný život obnáší, vstupují do manželství jakž takž seznámeny s tím, co tento závazek znamená pro jejich další život. Škoda, že taková přípravná školení neexistují i pro nevěřící, možná by to bylo prospěšné. V tuto chvíli je totiž úplně jedno, jestli se berou heterosexuálové nebo homosexuálové, rozvod je jen další právní úkon, sice ne zrovna příjemný, ale považovaný za něco běžného, normálního. Pryč je doba, kdy na děti z rozvedených rodin bylo pohlíženo skrz prsty, dnes je jich totiž – ke škodě celé společnosti – většina.

Stejnopohlavní páry přesto patří k tomu, co se neustále řeší – mezi poslanci i v bulváru. Jsou celebrity z LGBT komunity, které se svou orientací netají a radostně představují světu své partnery, milence i manžele. Pak jsou ovšem i takoví, kteří si svou sexuální orientaci uvědomí až v dospělém věku a s přiznáním veřejnosti mají trochu problém. Jistě to pořád není úplná brnkačka, tradiční společnost totiž často vžene mladého muže či ženu do toho, že si pořídí první vztah s opačným pohlavím, a když se pak příroda přihlásí o své, obtížně se jim vysvětluje, proč to bylo tak, ale ve skutečnosti to mají jinak. Dobré by bylo začít na to obecně pohlížet tak, jak to dělají rozumní rodiče: Nezáleží na tom, s kým budeš žít, ale na tom, jak spolu budete žít, zda budete spolu umět zvládat dobré i zlé časy, zda spolu budete šťastní po dlouhá léta. 

Milan Peroutka byl opatrný

Médii prolétly zprávy o tom, že herec, moderátor a zpěvák Milan Peroutka uzavřel registrované partnerství s Dominikem Roubínkem. Podle fotografií to byla sice tajná událost pro veřejnost, ale hojně navštívená nejrůznějšími známými tvářemi. Přitom třiatřicetiletý Milan Peroutka byl se zveřejněním svého vztahu hodně opatrný. Na to, že se zamiloval do muže, zlehka připravoval veřejnost už od začátku roku, kdy přiznával, že je zamilovaný, ale do koho konkrétně, vyjevit nechtěl. Když pravda vyšla najevo, na sociálních sítích dostal co proto, protože do té doby býval vídán hlavně s krásnými kolegyněmi herečkami a několik let kdysi chodil s Míšou Tomešovou, tehdy ještě Doubravovou. Příznivci Milana Peroutky si tedy museli zvyknout, že životním partnerem mu bude o osm let mladší Dominik. Pro zpěváka samotného ale určitě bylo důležitější to, co tomu říkají jeho nejbližší: „Moje maminka je nadšená,“ uvedl Milan Peroutka v únoru pro Extra.cz. „Jako každá správná máma, rodina nebo kamarádi jsou samozřejmě rádi, hlavně když je ten člověk šťastnej, takže musím zaklepat, že to tak je, a jsem teď opravdu šťastnej.“

 

Šťastný registrovaný pár, foto se svolením Milan Peroutka

Pejska už mají, teď ještě dítě

Milan Peroutka má dva sourozence, starší sestru a mladšího bratra, maminka se tedy asi nemusí bát, že by neměla žádná vnoučata. To totiž bývá nejčastější smutek u rodičů, kterým děti oznámí, že je opačné pohlaví nezajímá. Navíc možná, že náš právní řád konečně povolí i adopci stejnopohlavním párům - vždyť co si budeme povídat, pro každé dítě je lepší, když má zázemí v milující rodině, než když vyrůstá v sociálních zařízeních.

 

Tohle je Bohoušek. Foto se svolením Milan Peroutka

Milan Peroutka o tom promluvil (jako vždy poněkud mlhavě a opatrně) už na jaře v pořadu Showtime. „U mě je teď všechno dobrý, včetně soukromí. Mám dokonce přírůstek do rodiny – francouzského buldočka Bohouška – a dál chci rodinu také rozšiřovat. Plánuji to,“ svěřil se už na jaře Peroutka. Partnera tedy teď má oficiálního a třeba i dítěte se dočkají. Zázemí na to mají, Dominik Roubínek pochází ze zámožné rodiny a partneři se netají tím, že si rádi užijí nějaký ten luxus. Tak držme palce, ať jim vztah vydrží, ať si pevně stojí po boku v dobrém i ve zlém a jejich rodina se pohodově rozšiřuje nejen o pejsky. 

Zdroj: Blesk, TV Prima, Extra

 

Vložil: Ela Nováková