Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Popletená sestřička z Ordinace, elegantní šéfka módy ze Zlaté labutě i holka s milým úsměvem. Jak to ta Kusnjerová dělá? VIP skandály a aférky

27.06.2023
Popletená sestřička z Ordinace, elegantní šéfka módy ze Zlaté labutě i holka s milým úsměvem. Jak to ta Kusnjerová dělá? VIP skandály a aférky

Foto: Se svolením TV Nova (stejně jako ostatní fota v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Nyní hraje vedoucí oddělení módy v populárním seriálu Zlatá Labuť

Hana Kusnjerová hrála v mnoha seriálech i filmech, nejznámější je ale pro diváky Ordinace v Růžové zahradě, kde hraje nešikovnou smolařku s velkými brýlemi, sestřičku Ladu. Když se objevila ve Zlaté labuti, málokdo ji poznal.

Osmatřicetiletá herečka Hana Kusnjerová nepatří k vrcholnýmh hvězdám seriálů, zato je stálicí, kterou si režiséři rádi vybírají do vedlejších výrazných rolí. Natáčení Ordinace přerušila kvůli mateřské dovolené, pak ji ale ochotně vzali zpět. Letos se objevila také v kriminálce Poslední oběť, nejvíc ale momentálně upoutala jako vedoucí oddělení módy Valerie Horká ve Zlaté labuti. Tenhle výpravný retro seriál postupně nahrazuje divákům Novy právě Ordinaci a rozhodně neskončí jednou sezónou, protože jeho oblíbenost roste. Hanu Kusnjerovou tedy budeme v dramatické roli matky, která po letech hledá cestu ke své již dospělé dceři, určitě vídat i dál.

 

Krásných prvorepublikových kostýmů si bohužel neužije...

O dvanáct let mladší sestřička Lada

Když se v roce 2015 objevila v Ordinaci mladinká sestřička Lada, bylo její představitelce o dvanáct let víc než její postavě. Nikdo si toho ale nevšiml, protože drobná herečka s mladistvě zářící pletí a očima si klidně mohla dovolit hrát čerstvou absolventku zdravotní školy. Lada se na čas stala pro diváky zdrojem pobavení, její eskapády, při nichž zmotala, co mohla a nešťastně to žehlila ještě většími zmatky, vyvolávaly smích i dojetí. Herečka s ní sice mnoho společného neměla, role ale byla z počátku i pro ni zábavná.

 

Lada v Ordinaci

„Chvílemi je tedy i na mě příliš nešťastná a nemotorná, ale co. Přijde mi zajímavé, jak se projevuje sebevědomí a vnitřní krása navenek. Ladě se ho nedostává a v tom je celý její problém. Nevěří si a není ještě dospělá. Nerozumí moc „dospělému“ světu, ale třeba začne. Jsem ráda, že ta postava má hodně poloh, je ztřeštěná, hodná, naivní, hloupá a někdy tak mimo, že jí absolutně nic nedochází. A to je geniální na hraní,“ řekla tehdy v rozhovoru na PraKultura.cz. Když se ale Hana Kusnjerová do Ordinace vrátila po mateřské dovolené, tolik prostoru už nedostala. Zbylo na ni hlavně podávání desek na recepci. 

Elegantní dáma ve Zlaté labuti

A tak když přišla nabídka na roli ve Zlaté labuti, herečku nejdřív napadlo, že zase bude podávat balíčky přes pult. Když se s rolí blíže seznámila, zjistila, že je nejen rozsahem mnohem větší, než čekala, ale také že její postava je tentokrát o šest let starší než ona. Poskočila tedy věkově o celých osmnáct let, což samozřejmě znamenalo velkou proměnu. Žádné mladé třeštidlo, ale usedlá dáma, která má za sebou kus nešťastného života. Herečce ovšem tahle role mimořádně padne na tělo a osudový příběh setkání s dospělou dcerou, které se kdysi po rozvodu musela vzdát, diváky zaujal možná víc, než poněkud zdlouhavé milostné bloudění hlavní postavy, prodavačky Báry.

 

S Danou Morávkovou v seriálu Četníci z Luhačovic, foto Česká televize

Navíc Hana Kusnjerová má svět módy ráda, takže by si ho s chutí užívala, kdyby... Její Valerie Horká se objevuje hlavně v uniformě prodavačky, takže elegantních šatů si herečka moc neužije. V rozhovoru na Nově si trochu posteskla, že má ve svém šatníku tři smutná ramínka, zatímco třeba Daniela Kolářová, která se na scéně mihne jen občas, je vybavena velkými modely včetně kožichů. Ještě ke všemu herečka bojovala s materiálem s vlnou, ze kterého jsou kostýmy prodavaček ušité, a tak si musela nechat ušít uniformu novou, z jiného materiálu. To ale nic nemění na tom, že její štíhlá postava se do dobových šatů ze 40. let minulého století úžasně hodí. A protože Valerii Horkou budeme vídat častěji i v civilu, určitě do její šatny nějaké elegantní modely přibydou. 

Z baletky produkční

Hana Kusnjerová je dcerou operního zpěváka a baletky. Její dětství bylo tedy spojené s divadlem, a hlavně s tancem. Chodila do baletní přípravky Národního divadla, zpívala v Kühnově dětském sboru, hrála na klavír. Brzy ale sama přišla na to, že i když tanec miluje, nemá pro balet dispozice. A tak se rozhodla pro hudebně-dramatické oddělení Pražské konzervatoře. Maturita se jí ale zdála být málo, a tak šla studovat ještě na DAMU. Tady si ale nevybrala herectví, ale produkci, i když o sobě říká, že není zrovna studijní typ. „Začala jsem s ní koketovat už na konzervatoři. Spolupracovala jsem se spolužáky, kteří byli často nezodpovědní a nedochvilní. A mě už nebavilo se na ně spoléhat, to ani nešlo. Snažila jsem se o větší propojení a komunikaci mezi studenty s profesory, začala vyjednávat, abychom mohli hrát častěji naše studentská představení a hledala pro to prostory. Zjistila jsem, že mě neskutečně baví dostávat věci do pohybu. Pomáháte tím věcem fungovat a dávat jim vítr do plachet. Je to takový počáteční bod organizační linky, na jejímž konci často bývá právě herec,“ vysvětlila v rozhovoru na PraKultura.cz v době, kdy po šesti letech konečně zakončila bakalářské studium. To už ale hrála na nejrůznějších scénách a zrovna naskočila do Ordinace v Růžové zahradě. Přesto si své produkční schopnosti vyzkoušela a nejvíc vzpomíná na dobu, kdy se spolužačkami z DAMU organizovaly festival nezávislé módy CODE: MODE.

 

Seriály s sebou nesou i podpisové akce

Herectví zvítězilo

Hana toho stíhala hodně, pak ale přišla chvíle, kdy se musela rozhodnout, kterou cestu si vybere. Po studiích hrála například v Divadle Komedie, Strašnickém divadle, Divadle Bolka Polívky, Divadelní společnosti Háta a na dalších scénách. Před kamerami se poprvé představila v roce 2002 jako Marcela ve filmu Únos domů, přišly další filmy a seriály. Začala se také hodně věnovat dabingu. Jejím hlasem mluvila královna Viktorie, ale hlavně Alžběta II. v seriálu Koruna. „Třeba královnu Viktorii jsem namlouvala trochu vyšším hlasem, než je moje přirozená barva, protože byla mladá a mohla jsem ji zahrát trochu uštěpačně. Královna Alžběta má zase velmi specifickou dikci a oficiální projevy vedla většinou do teček. Ty mi dávaly občas zabrat, hlavně kvůli dlouhým sekvencím a poměrně intenzivnímu vyčerpání. Dceři bylo tou dobou něco přes rok. Já jsem dost pracovala, rekonstruovala byt, držela diety kvůli alergiím dcery, kterou jsem tehdy kojila, a do toho jsem spala v průměru tři a půl hodiny denně. I přesto se z toho vylouplo něco mimořádného, z čeho mám radost doteď,“ vzpomíná na své královny v rozhovoru na Zena.aktualne.cz.

 

V druhé řadě seriálu Polda, foto se svolením FTV Prima

Panické ataky jsou boj o život

Stane se, že se život nepěkně zamotá, stalo se to i Haně Kusnjerové. Brzy po narození dcery Elišky se rozešla s jejím otcem, zůstala na všechno sama, stěhovala se, dcerka měla zdravotní problémy. Na maminku, vážící při 160 cm výšky 48 kilo, toho bylo moc fyzicky i psychicky. Objevily se u ní panické ataky, kvůli kterým špatně spala a ztrácela půdu pod nohama. Otevřeně o tom mluví hlavně proto, že tohle se může stát každému a je třeba se svěřit odborné péči, jinak jde o život. Haně Kusnjerové pomohla kombinace klasické medicíny, čínské medicíny, meditací, cvičení. Na pomoc povolala i léčitele, který jí pomohl vyčistit nový byt od špatných energií. Dnes je herečka spokojenou maminkou čtyřleté Elišky a život si zpestřuje třeba cestováním.

 

V civilu je malá, drobná, štíhlounká

Malé auto by jí nestačilo

Když zjistila, že při svém pracovním tempu kombinovaném s mateřstvím se bez auta neobejde, rozhodla se hned pro opravdu velký vůz. Pořídila si dodávku, do které si nechala vestavět obytné zařízení. Stále ho vylepšuje. Základem je pohodlná rozkládací postel pro ni a pro dceru, složí se sem ale i vařič a kempové zařízení. Takhle cestuje hlavně po Čechách, navštěvuje přátele na chatách a chalupách, kde může bez problémů přespávat ve vlastním. A těší se, že až Eliška povyroste, vydají se spolu i na delší cesty.

 

Sama má obytňák, reklamu ale točila pro Škodovku. Foto se svolením Hana Kusnierová

Návrat Kazmy

Po více než půlroční odmlce se na scénu vrací provokatér Kamil Bartošek, známý jako Kazma. Internetový fenomén, jehož videa mají miliony zhlédnutí a vyvolávají kontroverzní přijetí, uvede do kin celovečerní film. Dlouho připravovaný projekt, na kterém Kazma a jeho tým pracovali v nejpřísnějším utajení čtyři roky, se 17. srpna 2023 dočká svého velkého odhalení v českých kinech. Dosud svůj největší projekt pod hlavičkou ONEMANSHOW se Kazma historicky poprvé rozhodl ukázat celé republice přímo na stříbrném plátně kin.

 

Velký srandista a mystifikátor, foto Piaristi

Jeho slavné kousky a skandály trhaly na internetu miliónové rekordy v počtu zhlédnutí a ohromovaly diváky svou drzostí. Mezi jeho nejslavnější akce patří nabourání se do pořadu Prostřeno, nastrčení falešného Jima Carreyho na galavečer Českých lvů nebo infiltrace na stadion finále MS v Rusku uvnitř kufru jednoho z výstavních vozů. Teď přichází Kazma se svou legendární ONEMANSHOW v plnohodnotném celovečerním formátu a podle svých slov se chystá zbourat česká kina. 

Bývalá Miss Lucie Šlégr se ukryje za mikrofon

Možná je to trochu škoda, protože Lucie Šlégr je stále velmi půvabná. Rozhodla se ale pro práci, při které ji nebudeme vídat, ale jen slýchat. Začíná novou kariéru za mikrofonem Hitrádia. „Nikdy by mě nenapadlo, že budu jednou číst zprávy v rádiu. Na ten nápad mě přivedla kamarádka a moderátorka Hitrádia North Music Lea Gyöngyösi. Té jsem si jednou postěžovala, že nevím, co budu dělat až mi skončí rodičovská a ona mě poslala na konkurz do rádia. Když jsem pak konkurz vyhrála, byl to doslova sen. Na druhou stranu ale přišla také obava, jestli zvládnu každodenní pracovní povinnosti skloubit s těmi rodinnými. To ostatně řešil i můj manžel,“ přiznává trojnásobná maminka a manželka exposlance a medailového hokejisty z Nagana, Lucie Šlégr.

 

Nová posila, foto Hitrádio

„Naštěstí si syn ve školce pomalu zvyká. Navíc na Hitrádiu North Music mají pochopení pro pracující matky, takže to vypadá, že vše zvládnu,“ dodává s nadšením sympatická královna krásy. Po několika hodinách strávených vysíláním tzv. do zdi šla už Lucie vysílat naživo. A protože i když ji není vidět, na perfektním outfitu si stále dává záležet, zvolila pro tuto příležitost černý overal, který zdůrazňoval její přednosti a který oblékla bez podprsenky. Kolegové z ní proto nemohli spustit oči. Lucie Šlégr bude primárně doplňovat mužskou moderátorskou dvojici odpolední show Padla na Hitrádiu North Music, Aleše Lehkého a Dana Rakaczkého. A právě oba zmínění pánové si nemohou novou posilu vynachválit. 

Vesna po Eurovizi vydává novou desku

Dívčí kapela Vesna nedlouho po (skoro)úspěchu v mezinárodní hudební soutěži Eurovize vydává nové EP Muzika. Čtyři popové písně propojuje rap, folklor a tematika slovanství, jež Vesna ve své tvorbě dlouhodobě oslavuje. Na EP Muzika nechybí ani akustická verze skladby My Sister’s Crown, se kterou Vesna soutěžila v Eurovizi a která ji vynesla do první desítky v konkurenci téměř čtyřicítky zemí. Křest EP Muzika spojený s akustickým koncertem se odehrál v Rajské zahradě jedinečného prostoru Gabriel Loci na pražském Smíchově.

 

S novou nahrávkou Vesna zároveň představuje videoklip k jedné z písní na EP s názvem Hej mami. Ta je výpovědí, jak se bránit proti negativním komentářům na sociálních sítích. 

Zdroj: PraKultura.cz, Aktualne.cz, Novinky.cz, TV Nova, fdb.cz, Bontonfilm, Hitrádio, piaristi.cz

 

 

Vložil: Ela Nováková