Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Omyl na ministerské židličce. Komentář Štěpána Chába

komentář 27.06.2023
Omyl na ministerské židličce. Komentář Štěpána Chába

Foto: Se svolením Martina Dvořáka

Popisek: Ministr Martin Dvořák

Ministr pro evropské záležitosti, tedy ministr stejně užitečný jako okap na poušti, umí říct pravdu bez obalu, natvrdo a s řádným zaujetím pro zadané téma. Nedávno se pustil do probírání migrantů. České odmítání migrantů je dle něj jen nepochopení toho, že islám je mír a svět ohrožuje jen radikální islám. Pak ministerský zabrousil k válce na Ukrajině. A zase z něj vypadlo jádro pudla… až má člověk tendence vzít lopatu a takové jádro pudla někam hluboko pohřbít.

„My Češi jsme rádi v tom našem smrádku, ale teploučku. Prostě, tady se všichni známe. Neřekl bych, že jde o čistý rasismus. Je to spíš ta obava z neznáma. Je prokázáno, že větší obavy z muslimské migrace mají tam, kde žádný muslimský migrant není. V zemích, kde muslimští migranti žijí, jsou i ty no-go zóny, ale většina muslimů žije v míru se svými francouzskými, švédskými a jinými sousedy. Islám sám o sobě nebezpečný není. Nebezpečný je radikální islamismus,“ řekl pro Český rozhlas Martin Dvořák (STAN), ministr pro povinné zavádění okapů na Sahaře.

Jistě má pravdu, většina lidí napříč celou planetou a napříč všemi náboženstvími je hodná a tolerantní. Protože většina lidí má ráda onen smrádek a teploučko. Je to fajn pro život. Nenervovat se, jestli náhodou z no-go zóny, které ještě pár let zpátky takoví jako ministr pro povinné zavádění zavlažovacích systémů v rybnících popírali, nevybují nějaký násilí nakloněný jedinec. Francouzské ministerstvo vnitra vydalo zprávu, že v roce 2018 bylo zdokumentováno celkem 1063 případů útoků proti kostelům a jiným křesťanským objektům. Rok nato hořela katedrála Notre-Dame a sociální sítě se plnily videi oslavujících pobertů s očividně migrantským pozadím i nadšením.

V České republice kostely zpravidla nehoří. Není tu žádná radikalizovaná skupina těch, kteří by je zapalovali. A to je přece škoda. V Německu stouply útoky nožem na 21 tisíc ročně (za rok 2022), tedy 60 denně. I to je v pořádku. Většina je slušná a tolerantní. 60 útoků nožem denně. To je jen statistika. Mohlo by jich být i 500 denně. Nebo také 15 denně. Teď kde je ten průměr, který lze ještě akceptovat a tolerovat? Ale je zajímavé, jak Rakušanův stranický poddaný rozvíjí Rakušanem podepsaný migrační pakt. Oba ví, že vyplácet se z migrantů bude moc drahé, tak jejich vinou budeme muset přijímat migranty podle klíče nějakého mstivého eurobyrokrata, který má ještě v živé paměti český odpor ke kvótám. A jak vysokou si pak stanovíme hranici pro útoky s kudličkami v ruce? 15? Nebo 500 denně?

Ministr pro hašení elektřiny vodou z kýblu pokračuje ve svém mýlení se obrátkou na válku na Ukrajině. V okamžiku, kdy i Rusko začíná mluvit o příměří a ukrajinská protiofenziva se odestála prakticky bez povšimnutí, začne ministerský hlásat do éteru, že pokud Ukrajina nezvítězí, zaútočí Rusko i na Českou republiku. To materiálně, obchodně, lidsky, civilizačně i politicky vyčerpané Rusko. „Pokud nezachráníme a nepodpoříme Ukrajinu, další na řadě jsme my, s tím se nedá nic dělat,“ pravil ministr pro kouření v nádrži s benzínem v CNN Prima News s manipulativní touhou vyvolat strach. Fascinující je ten konec jeho prohlášení: „...s tím se nedá nic dělat.“ Věc je pevně daná. Nedá se s ní nic dělat. Je to vlastně pravda, když hlavou naší diplomacie je jedinec, který si pomalovaný vodovkami (aby to šlo rychle smýt) hraje na indiány na válečné stezce.

Takové ukončení když jsem jednou použil v textu, byl jsem okamžitě nařčen z toho, že jsem dezinformátor. Po pár minutách jsem zkonstatoval, že je to pravda a od podobných tvrdých závěrů jsem ustoupil.

Ne tak ministr pro vzývání zlatého telete. Je až s podivem, jak pevnou součástí naší vlády je dogmatická ideologie. Vytratila se politika, nahradila ji víra. S vírou se schvaluje migrační pakt, s vírou se startuje ratifikace Istanbulské úmluvy, s vírou se chystá schválení manželství pro homosexuály (a následné adopce dětí týmiž), s vírou se hurtuje na Rusa, s vírou se rozjíždí Palermo pro solární barony, s vírou se podepisuje obranná dohoda. Víra je to dogmatická, plná naučených hesel a pocitu poníženosti před Západem a tedy ve snaze se mu zavděčit i přes vlastní ztrátu důstojnosti i životaschopnosti. Ale rozum v tom není. Jen víra plná dogmatismu. Teď vlastně máme ve vládě ty, kteří pohrdají vším českým smrádečkem a teploučkem a snaží se to tu převychovat. Jak říká ministr pro mouchy v zimě Martin Dvořák – s tím se nedá nic dělat.

Zdroje: iRozhlas, iDnes, Novinky, Tichys Einblick, interieur.gouv.fr, CNN Prima News

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb