Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Recept na manželskou pohodu a šokující nabídka po padesáti letech. Horká židle Carmen Mayerové a Petra Kostky

17.06.2023
Recept na manželskou pohodu a šokující nabídka po padesáti letech. Horká židle Carmen Mayerové a Petra Kostky

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Manželé Carmen Mayerová a Petr Kostka v talkshow 7 pádů Honzy Dědka

Před pár dny jsme mohli v televizi sledovat hodinový medailon Petra Kostky, který se uvolil natočit ke svým 85. narozeninám. Honza Dědek ale dobře ví, že s jubilantem je stále o čem mluvit, zvlášť když ho do talk show doprovodí jeho manželka Carmen Mayerová.

Hned na úvod Honza Dědek oba manžele trochu zaskočil, protože jim pustil písničku Jiřího Suchého Dáme si do bytu, kterou spolu nazpívali a natočili v roce 1968. Petr Kostka se skoro červenal a jeho žena to vysvětlila tím, že on zpívat moc neumí. Stejnou písničku před nimi natočili Irena Kačírková a Josef Bek. Kačírková, která měla vybraný hudební vkus, si pak kolegu často dobírala a prosila ho, aby jí zazpíval. Humornou vzpomínku doplnila Carmen Mayerová tím, že hudební složku reprezentuje v jejich manželství ona. Její tatínek byl milovník opery, a tak ona dostala jmeno Carmen a její sestra Aida. „Kdybychom měli bratra, jmenoval by se Rigoletto,“ dodala s úsměvem.

 

Kostka Mayerová 7 pádů Honzy Dědka

Manželé Carmen Mayerová a Petr Kostka oslavili loni Zlatou svatbu

Sběratelka podpisů s hezkýma nohama

Carmen v mládí sbírala podpisy herců. „Když k nám do města přijeli nějací herci, šli jsme si se sestrou pro podpis,“ zavzpomínala v show 7 pádů Honzy Dědka. „Měli jsme i fotografii s podpisem Gerarda Philipa. Napsali jsme si o ni do Paříže do divadla a oni nám ji poslali. Podpis svého budoucího manžela ale neměla, i když se v té době poprvé potkali. „Pana Kostku jsem nesbírala, toho jsem jenom obdivovala a milovala jsem ho. Pak jsem ho později potkala naživo. Byl takový nafoukaný. Bylo to v Gottwaldově, dělala jsem zkoušky na nějaký film, prošli jsme restaurací a tam seděl Kostka ve vojenském a přehlížel mě,“ vyprávěla historku víc než padesát let starou. „Zdání klame, já ji viděl, měla hezké nohy. Koukal jsem po ní a říkal jsem si: No jo, tohle nikdy nebude. A mám to přes padesát let,“ doplnil svoji ženu Petr Kostka.

Za všechno může sekaná

Nakonec se seznámili ve Valdštejnské zahradě, kam se Petr Kostka přišel podívat na svou budoucí manželku, která tam hrála v letním představení. „Hráli jsme Šeherezádu, krásný muzikál,“ zasnila se Carmen Mayerová. „On to možná ani neviděl, přišel si o pauze do divadla na decku.“

„Ale šel jsem tam kvůli tobě,“ dodal Kostka. „No a prostě jsme se potkali a bylo. Tam to jenom svítilo, pamatuju si to dodnes, bylo to hezké. Pak jsem dělala záskok v Pařížance, takže jsme spolu jezdili na zájezdy, seděli jsme vedle sebe v autě vzadu. Vždy nás na zájezdy vozil pan Hodač, bratr Nataši Gollové, který dělal divadelního řidiče,“ upřesnila Mayerová.

„Říkal: Jednu erotickou zatáčku pro Péťu. A říznul zatáčku,“ navázal na vzpomínky své ženy Kostka. „Pak jsem upekla sekanou, bylo jí nějak hodně a Petr říkal, že by se snad zastavil na tu sekanou…,“ udělala Carmen Mayerová tečku za příběhem, spojeným s jejich seznámením.

 

Kostka Mayerová 7 pádů Honzy Dědka

Recept na šťastné manželství podle Petra Kostky: Nebýt často doma!

Ještě slyší a leccos si pamatuje

Petr Kostka má svá léta, umí si z nich ale dělat legraci. Tvrdil sice, že se mu špatně vstává ze sedačky, pak ale svižně vyskočil a předváděl, jak kdysi s Jiřím Kodetem na konkurzu názorně ukázali režisérovi, jak se tančí gavota. Do talk show prý ale nechodí moc rád, hlavně od té doby, co z něj bulvár udělal chudáka. „Byl jsem v televizi u Karla Šípa. Přede mnou zpovídal Michaela Kocába a já vzadu nic neslyšel. Když jsem pak vstoupil na scénu, omluvil jsem se, že vzadu není slyšet, takže nevím, o čem se mluvilo. Pak jsem se na chvíli zamyslel, protože jsem si nemohl na něco přesně vzpomenout. Druhý den vyšel v nějakém tom plátku na titulní stránce článek s fotografií mojí dcery. Jmenovalo se to Tereza Kostková se bojí o tatínka, neslyší a nic si nepamatuje“, vysvětlil, proč o sobě raději nechce nikde mluvit, aby se zase něco takového nedočetl.

 

Kostka Mayerová 7 pádů Honzy Dědka

V závěru předala Carmen Mayerová Honzovi Dědkovi speciální dárek, který prý ležel třicet let v šuplíku, sbírku básní své dcery Kateřiny Hornyšové.

Milenka, nebo bába?

Recept na spokojené manželství je podle Carmen Mayerové humor. A Petr Kostka to také hned doplnil žertem: „A často nebýt doma!“ Hlavní je ale vzájemná tolerance a té dává Carmen Mayerová korunu tím, že posílá manžela, aby si našel mladou milenku. Tomu ale Honza Dědek nechtěl věřit. „No ano, vždyť si ji zaslouží. Podívejte se, co se stane za padesát let. Má bábu,“ šokovala stále půvabná herečka. Petr Kostka to ale hned uvedl na pravou míru: „No ale když to máte dovolené, nebaví vás to. A já jsem šetrný,“ odmítl velkorysou nabídku.

Zdroj: TV Prima

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková