Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zlobiví kluci si leští… reputaci. Někdo kupuje psa, někdo diamanty. Kam se hrabe Nečas na Kolečka s Brzobohatým. O kom se mluví

15.06.2023
Zlobiví kluci si leští… reputaci. Někdo kupuje psa, někdo diamanty. Kam se hrabe Nečas na Kolečka s Brzobohatým. O kom se mluví

Foto: Fotomontáž Ondřej Vanča

Popisek: Nečas, Kolečko a Brzobohatý

Za humny nám zuří válka a ekologická katastrofa, Angličané si rvou vlasy kvůli aférám v královské rodině a tomu, že podlehli populistickému křiku maskota Brexitu Borise Johnsona, který se ukázal být nehodným jejich důvěry. V Čechách vládnou titulům bulváru jiní zlobiví kluci – Petr Kolečko a Ondřej Brzobohatý, i když na manžele Nečasovy udělal po deseti letech soud „tytyty!“ (dosud nepravomocně).

Před deseti lety bylo těch zlobivých hochů víc, patřil mezi ně premiér Petr Nečas, pár úplatných poslanců i nějaký ten lobbista. Zazlobili si i kluci od speciálních jednotek, kteří poněkud přehnali akci na Úřadu vlády. Všem pak kralovala jedna mazaná administrativní pracovnice. Soudů kolem jejich aféry, po které padla vláda a zhroutily se zbytky české politické kultury, proběhlo už dost, takže ten poslední zajímá už jen politické komentátory, zbytek národa se jen otráveně otáčí zády. Není divu. V mezičase jsme tu měli absurdní hradní kliku, kočírující bez zábran v posledních letech zesláblou a nemocnou hlavu státu, premiéra, obžalovaného soudy nejrůznějších stupňů, aniž by to jakkoliv otřáslo jeho židlí, volby, po nichž byl nahrazen koalicí slepenou ze stran, jejichž společný názor hledáme jen obtížně, a tak národ v průzkumech volá po návratu svého miláčka, který tak štědře rozdával (nikoliv ze svého, samozřejmě, ale ze státní kasy).

Hádky a aféry na politické scéně jsou u nás prostě na denním pořádku, stát chudne a s ním i jeho občané, ekonomové zdvihají prst a ekologové hrozí, že budeme vysušeni sluncem a udušeni jedovatými plyny. V rámci gigantických evropských záchranných opatření zakazujeme plastová brčka a osazujeme střechy solárními panely, případně instalujeme tepelná čerpadla, která ovšem jedou na jeden z těch problematických plynů, jimž má záhy odzvonit. Na co budeme jezdit a čím budeme topit a chladit za deset let nikdo neví, právě tak, jako nikdo neví, zda všechny ty záchranné a úsporné balíčky přežijí příští volby – ty evropské, i ty naše domácí.

Je toho tolik, že nám z toho jde hlava kolem. A tak jen lhostejně přihlížíme tomu, jak soud rozsekl jednu starou aféru, posedáváme na zahrádkách letních restaurací, cucáme drahé pivo, víno či nealko a probíráme drby ze showbyznysu, jejichž obsah ještě dokážeme uchopit. Média nám to ochotně a laskavě stvrzují, snaživě odvracejí naši pozornost od podstatných věcí, protože tak zní jejich úkol, který jim byl svěřen jejich majiteli. Ach, kde je doba vtipných politických rozmíšek typu facka doktora Macka, kde jsou osobnosti, které by národ dokázaly alespoň trochu zaujmout svou rétorikou či ráznými slovy o utažení opasků. Sedíme na těch pivních zahrádkách, chvilku si posteskneme, jak málo se o nás stát stará a pak otočíme list ke Kolečkovi, Hanychové, Žilkové či Brzobohatému. Oni nás ale nenakrmí, nevymyslí nám pracovní příležitosti, nepostarají se o umístění našeho dítěte ve škole. A neudělá to ani stát – my sami si budeme muset zvyknout, že je třeba vstát z té pivní židle a tak, či tak – začít makat. Protože sociálnímu rozdávajícímu státu odzvonilo napříč Evropou a bez práce prostě koláče nebudou.

A protože my Češi nejsme nijak leniví, jen jsme se nechali poněkud ukolébat dobou blahobytu, poradíme si. A až promyslíme, za co pošleme dítě na tábor a za co koupíme novou pračku, až se zorientujeme v tom, jak si v této proměněné době vydělat i přivydělat něco navíc, zmoženi po šichtách se můžeme dobře bavit aférkami celebrit. Nic jiného nám totiž nezbývá, tak neleňme, zapněme mozky, nakopněme vrtule. Co já vím, zasázejme brambory na zahradě, když nám velkopěstitelé tvrdí, že letos žádné neporostou. Pak přestaneme rozchody a shody slavných brát vážně a budeme se jim jen od srdce smát. A vážně začneme brát to, kdo nás skutečně reprezentuje, kdo nám vládne a jaký má program. 

Petr Kolečko smí jezdit autem a pořizuje psa

Kdo ví, proč začal Petr Kolečko přespávat u milenky. Třeba to bylo proto, že mu sebrali řidičák. Poté, co byl za volantem přistižen pod vlivem alkoholu, mu už na kupónu v řidičáku nezbyly žádné body, a tak on i jeho manželka museli řešit dopravu z obce za Prahou taxíkem nebo s pomocí přátel (nedej bože možná občas jeli za prací i hromadnou dopravou). Dnes je milenka zapomenuta, scenárista se vrátil domů k Anetě Vignerové, pojal matku svého třetího syna za manželku a vše je zalité sluncem. Aby ne, když Kolečkovi po roce vrátili řidičák a rodina se zase spokojeně vozí. To už zbývá hříšníkovi jen nějaké to nadělování. A tak naplánoval hned dvojí dovolenou, jednu se všemi třemi svými dětmi (dvě má z prvního manželství) a druhou jen pro obletovanou manželku, aby si spolu krásně užili. Ne, Aneta není těhotná, to byly jen bulvární zvěsti. Přírůstek do rodiny se ale chystá, Kolečkovi si chtějí pořídit psa. Jaký bude, to ještě Aneta nerozhodla, výběr je prý složitá záležitost. 

Ondřej Brzobohatý vybral zásnubní diamanty

Skladatel, hudebník a herec Ondřej G. Brzobohatý se světem nese jako větší elegán a štědřejší milovník než Petr Kolečko. Vypořádal se tedy s nechutnou aférou kolem církevní žaloby, kterou na něj podala bývalá manželka Taťána Kuchařová, s hlavou mužně vztyčenou. Poskytl dlouhý rozhovor Blesku, kde si vylil celé své zhrzené srdce a posteskl si nad tíží života a vztahů. Tenhle rozhovor živil bulvár několik týdnů, probírán a komentován dokolečka dokola. Začalo to být poněkud únavné, takže bylo třeba vytáhnout novou kartu. A tou se staly dva krásné diamanty zakleté v prstenu, kterým se pochlubila Daniela Písařovicová na charitativní akci minulý týden. Je to prsten zásnubní a moderátorka jím byla požádána o ruku zamilovaným Ondřejem Brzobohatým na idylické dovolené na Maledivách. Vše sice proběhlo ještě před tím, než vypukla aféra s anulací sňatku s Kuchařovou u církevního soudu, Písařovicová ale prsten stále hrdě nosí, na hlavu ho Brzobohatému nehodila a dává tak najevo, že jejich vztah stále trvá, ať si bývalka i bulvár říkají, co chtějí. 

Zdroj: Novinky.cz, Blesk, iDnes, Seznam Zprávy, Respekt

 

 

 

 

Vložil: Ela Nováková