Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prázdná gesta plná důsledků. Piráti a jejich pirátění. Komentář Štěpána Chába

komentář 14.06.2023
Prázdná gesta plná důsledků. Piráti a jejich pirátění. Komentář Štěpána Chába

Foto: Hans Štembera

Popisek: Ivan Bartoš, hlava nepohlavního Pirátstva

Istanbulská úmluva, onen mezinárodní (snad až válečný) pakt, který nám vytvoří nadnárodní dozor hysterických feministek. Ty budou národní justicí nedotknutelné a nežalovatelné. A Piráti, jako ta nejspravedlivější úderka plná gest, už volá do prostoru, že Istanbulskou úmluvu je potřeba ratifikovat okamžitě. A do toho udělají vizuál (tak se tomu teď říká), nad kterým by Kléma zaplakal radostí. Místo politiky ohavná aktivistická příslušnost k davu.

„Už toho bylo dost! Sexualizovanému a domácímu násilí je třeba říct jasné NE!“ zahřímal do prostoru pateticky Ivan Bartoš, předseda Pirátstva a místopředseda nebohé znásilňované instituce jménem Vláda ČR. Podívejme na celý jeho příspěvek. I s tím vizuálem, z kterého na normálního člověka musí lézt osypky.

 

Otázkou pro Ivana Bartoše zůstává, jestli je ta česká realita tak strašná, že doposud neexistovaly žádné zákony, které by se postavily na ochranu obětí sexuálního i domácího násilí. Neexistují? Jak jsem vyrozuměl, tak Istanbulská úmluva neřeší v trestním právu nic nového. Ochranu oběti zajišťují naše zákony, adekvátní tresty pro pachatele sice nepadají, protože máme přeplněné věznice, ale v zákonech jsou přednastavené. Sexualizovanému i domácímu násilí tedy říkáme NE dostatečně. Jen ho neříkáme po pirátsku. Tedy s příslušným předáváním kompetencí nadnárodnímu spolku hysterických feministek GREVIO, které budou dle úmluvy českou justicí nedotknutelné.

Stačí si přečíst dodatek z důvodové části k Istanbulské úmluvě k článku 66, který lze nalézt v závěru úmluvy. Dodatek mluví o privilegiích expertní skupiny GREVIO, která celou agendu povede napříč státy. Dodatek zmiňuje tyto výhody: „(členové skupiny GREVIO budou užívat) ...imunity vůči zatčení a držení ve vazbě a vůči zabavení osobních zavazadel, imunity vůči jakémukoli druhu právních postupů v souvislosti se slovy pronesenými či napsanými a činy uskutečněnými v rámci výkonu své funkce.“ Milé, pokud by Istanbulskou úmluvu podepsala Saudská Arábie, kde by pokrytecké GREVIO mělo skutečnou žeň v postihování týrání žen i jejich duší. Ale v naší zemi to je prostě nadbytečnost. Pravda, úmluva také dělá z mužů sprosté podezřelé, kteří se každému obvinění, i tomu falešnému, musí bránit. To je rozhodně plus. To nám v legislativě chybělo. 

Česká spravedlnost má legislativně sexualizované a domácí násilí ošetřené dostatečně. Jen mu k tomu nemůže s vyššími pravomocemi asistovat rozjuchaný spolek feministek. Proč mají turbogendeři z Pirátstva pocit, že udělat propletenec pravomocí ještě složitější, povede k větší spravedlnosti? Vždyť musí tušit, že to povede jen k větší podřízenosti naší země a nemožnosti si legislativu stavět po svém. Legislativa má být co nejjednodušší a nejpřehlednější, stejně tak mocenské kruhy. Čím víc je legislativní i mocenský koloběh složitý a nepřehledný, tím víc se začne propadat sám do sebe a bude pracovat už jen pro sebe sama. A jakou výhodu nese, když feministkám z GREVIA bude podléhat v určitých otázkách celá země? To je potrava pro Piráty. Oni do světa zakřičí, že jsme zaostalý stát, který takový spolek jim podobných patetických aktivistů pro chápání čehokoliv potřebuje. Osypky. I na očích. Z toho vizuálu s Pirátstvem určitě. Z naší budoucnosti ještě víc.

Naše právo je prakticky nevymahatelné, policie jen jako okrasa k sepisování hlášení, soudy často předpojaté a mstivé, ale můžeme si být jistí, že Istanbulská úmluva s takovým stavem neudělá nic jiného, než že ho ještě víc znepřehlední a zabetonuje do další hloupé byrokracie a často fanatické ideologie. 

A jen otázka. Tuším, že to je zcela zbytečná úmluva, která jen stvoří dobře placené funkce pro nemnohé a vytvoří další zmatek do genderového chápání světa, přesně dle aktivistických turbogenderů, jakými jsou Piráti. Zavádění nových pořádků bude přesto liknavé a takové povinné a samozřejmě dokonale bez jakéhokoliv dopadu na samotné násilí. Jen se prohloubí byrokracie, vznikne nový úřad, nový dohled, nové papírové povinnosti a ohromný prostor pro genderovou pomatenost, kterou nám Západ tak rád ordinuje. Na samotné násilí to nebude mít pražádný vliv, protože násilnému debilovi je nějaká úmluva, stejně jako zákony, dokonale ukradená. Ono totiž nejde o onoho násilného debila, ale o to, aby se do našeho právního i běžného světa zavedla genderová ideologie. Ve státech, které úmluvu přijaly, ke snížení násilí nedošlo. Podívejme na Německo, které úmluvu s nadšením podepsalo mezi prvními. Akorát je pod stále větším nátlakem feministických a lidskoprávních neziskovek s tím, že vláda nic nedělá a že by jim měla víc naslouchat (na povel poslouchat) a předat jim nějaká ta privilegia.

Teď pozorujme, jak naši šašci ze Strakovky budou burcovat pro přijetí úmluvy, jak budou plakat u řečnického pultíku o násilí na ženách, u toho vždy pokrytecky zmíní, že i někteří muži jsou obětí, aby zachovali korektní linku, přitom budou všichni vědět, všichni do jednoho, že přijetí úmluvy nedonese nic nového, jen víc prostoru aktivistickým spolkům a genderovým bludům, a část naší spravedlnosti předají na externí oddělení do zahraničí, na který nebudeme mít faktický vliv. Sledujme tu jejich malost. Bude to jako výstava toho největšího úpadku.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb