Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zatančí konečně? Tereza Kostková, než vypukne StarDance, zažije ale i jednu letní romanci. VIP skandály a aférky

13.06.2023
Zatančí konečně? Tereza Kostková, než vypukne StarDance, zažije ale i jednu letní romanci. VIP skandály a aférky

Foto: Se svolením Tereza Kostková a Garnier

Popisek: Tereza Kostková řeší své „spolupráce“ trochu jinak, než ostatní herečky - influencerky, které na své Instagramy dávají každou chvíli nějaký výrobek. Kostková má své internetové stránky, kde jsou vyjmenovány otevřeně asi čtyři reklamní spolupráce, které realizuje. Tento snímek pochází ze spolupráce s kosmetickou značkou: nová tvář Garnier Color Naturals

Roky letí jako splašené a z miminka Toníčka, které se stalo maskotem StarDance, ještě než přišlo na svět, je šestnáctiletý student. Jeho maminka Tereza Kostková stále odmítá předvést, jestli se umí vznášet po parketu jako víla, přesto se na její moderování velké taneční show po boku Marka Ebena národ těší možná víc než na samotné tanečníky.

Tereza Kostková je ale především herečka, a i když i v její půvabné tváři čas už nakreslil pár vrásek, stále jí sluší mladistvá romantika. Neobejde se bez ní žádná seriálová sezóna a alespoň jedna romantická komedie přichází na plátna kin každý rok. Letos se chystá premiéra filmu Nikdy neříkej nikdy na červenec – nejlepší měsíc, kdy si uprostřed horkých dnů dopřát trochu milostných peripetií třeba v letním kině nebo v klimatizovaném sálu. Kromě toho vrcholí sezóna seriálu Jedna rodina, ve kterém je Tereza Kostková ženou s pevnými nervy, která nenápadně kočíruje několik párů, střídajících se v péči o děti.

 

V letní romanci Nikdy neříkej nikdy je jí partnerem Tomáš Maštalír. Foto BontonFilm

Jóga není jen tak nějaké cvičeníčko

Tereza Kostková, Tomáš Maštalír a Lenka Krobotová se letos v létě představí v novém filmu Nikdy neříkej nikdy. Tereza Kostková zde hraje cvičitelku jógy, které nevyšlo manželství a chce se věnovat hlavně své práci a dětem v pubertě. Se štěstím v lásce už nepočítá a nemá na něj ani čas. Ale nikdy nevíte, co se stane dál, Nikdy neříkej nikdy…

 

Tereza ve středu oslaví 47. narozeniny - ne že by na to vypadala... Foto BontonFilm

Role cvičitelky jógy znamenala pro Terezu Kostkovou důkladný trénink. „Připravit se na roli a věnovat se józe s takovou intenzitou, bylo celkem náročné. Musela jsem hodně trénovat, ráno dříve vstávat a cvičit. Když jsem třeba přijela na Slovensko a měli jsme točit hned ráno, ještě v noci jsem si opakovala prvky sestav, které jsem pak měla dělat. Všechno totiž muselo vypadat přirozeně, jako by jóga byla můj denní chléb. Ale bavilo mě to, během natáčení to můj denní chléb opravdu byl,“ popisuje představitelka hlavní role.

 

V letní romanci Nikdy neříkej nikdy, foto BontonFilm

Film Nikdy neříkej nikdy vznikal téměř dva roky, štáb natáčel i v africké Keni a poslední klapka padla letos v zimě. „Kvůli posledním obrazům jsme čekali na zimu a na sníh. Když jsem se nakonec měla vrátit na „místo činu“, které mám i s jeho lidmi ráda, cítila jsem až pověstné motýly v břiše,“ vzpomíná na závěr natáčení Tereza Kostková. „Bylo to docela výstižné, protože i naše filmové postavy se vracely tam, kde jim už jednou bylo spolu dobře. V tu chvíli jsem se cítila úplně stejně jako moje postava,“ dodává herečka, která je nyní už ovšem zase v pilné práci na přípravě StarDance. 

Marmeláda slepí každou rodinu

V seriálu Jedna rodina hraje Tereza Kostková Petru, ženu, která je natolik tolerantní a harmonizující, až tím svému okolí občas leze na nervy. „Petřina harmoničnost může způsobit někdy velmi střetové situace. Právě proto, že to myslí dobře, tak to ne vždy každý takto akceptuje a bere. Takže se dostává i do závažnějších situací. Nejde říct, jací jsme, ale jak nás berou ostatní,“ doplňuje Kostková s tím, že v základním smýšlení o životě si je se svou seriálovou postavou velmi podobná. „Něco je trošku jinak, samozřejmě mě baví hledat tu energii a linku. Ale láska k rodině, to, že ta báze je v rodině, že tam to tkví, ve vztazích, v upřímnosti, v pravdě jeden k druhému... to myslím, že máme hodně stejné,“ říká Tereza Kostková.

 

Jedna rodina, foto TV Nova

Petra Tejkalová se v seriálu Jedna rodina odhodlá odejít z rutinní práce a začít svůj byznys s domácími marmeládami. „Musím říct, že mě baví, že mě vybrali, že budu marmeládovnice. To jsem ještě nebyla, to mě těší. Už jsem hned začala doma taky zavařovat. Já jsem dělala jiné věci, ale džemy a marmelády jsem nezavařovala. Jinak já právě hodně ráda peču, vařím, dělám sirupy a všechno možné, takže já bych řekla, že my jsme si s Petrou vlastně hodně podobné v mnoha věcech,“ směje se Tereza v rozhovoru pro TV Nova. 

Bude velký tanec?

Na úvodní tiskové konferenci ke StarDance bylo naznačeno, že Tereza Kostková a Marek Eben po letech konečně zatančí celý jeden společenský tanec. Dosud se tomu vyhýbali, předvedli maximálně jednu figuru na pár taktů znělky. Nazkoušet složité taneční kroky odmítá ovšem spíše Marek Eben, Terezu Kostkovou si dovedeme snadno představit, jak se vznáší na parketu jako lehkonohá víla. Vzhledem k tomu, že letos se hodně řešilo, zda moderátorská dvojice nemá být vystřídána někým novým a nejspíš jen velká popularita u diváků Ebenovi s Kostkovou tenhle úvazek ještě prodloužila, možná se dočkáme velkého tanečního finále moderátorů na rozloučenou. Ostatně, Česká televize má nového ředitele, možná bude chtít vnést nový vítr i do zábavných pořadů, kdo ví?

 

Promo snímek ke Star Dance XI, foto Česká televize

Radost ze šikovného syna

Syn Terezy Kostkové Antonín Kracík vyrůstá v prostředí, kde by jen těžko nenasál divadelní a filmový vzduch. Dědeček Petr Kostka oslavil 85. narozeniny a stále s až neuvěřitelnou energií zvládá náročná divadelní představení. Babička Carmen Mayerová se také občas mihne na filmovém plátně a s dcerou Terezou si zahrála i v seriálu Jedna rodina. A tak i Antonín projevuje herecké sklony, i když zatím jen hlasové, věnuje se rozhlasovým hrám.

 

Nikdy neříkej nikdy, foto BontonFilm

„To se přihodilo na začátku covidu, kdy se začaly rozhlasové hry ještě více točit. Pořád mu volali, tehdy ještě třináctiletému, a baví ho to. Má krásnou brigádu. Je to vynikající práce dělat rozhlasové hry, potkává talentované kolegy. Pracuje s textem, s vědomím, myšlením,“ svěřila se herečka Super.cz. „Přišlo to spontánně, on čte, krásně píše, má talent pro jazyk. Tohle projevoval odmala. Ale není to, že by si našel profesi, že bude jen načítat rozhlasové hry. On směřuje jinam, je přijatý na školu, která se specializuje na televizní tvorbu, režii, ale nebrání se žádným věcem, které ho baví,“ pochlubila se Tereza Kostková, jejíž syn sice po rozvodu vyrůstá ve střídavé péči, ale díky harmonizující povaze své matky prožívá pohodové dětství i dospívání.

 

Tereza umí být nádherná, prostě filmová hvězda, k níž patří kožešinka, jak víme již od Adiny Mandlové. Foto se souhlasem Tereza Kostková

Franta mimozemšťan si užil dotočnou

Režisér divácky úspěšných komedií Po čem muži touží 1 a 2 a Ostrov Rudolf Havlík dotočil novou komedii Franta mimozemšťan o jedné nečekané návštěvě z vesmíru. Film si na půdorysu lehce absurdního příběhu pohrává se situacemi, které neumíme vysvětlit, možná se jich i bojíme, ale musíme najít způsob, jak se s nimi poprat…

 

Franta mimozemšťan: Filip Březina, Pavel Kikinčuk, Oldřich Navrátil, Vasil Fridrich, foto Vojtěch Resler / Fénix Film 

Poklidný život malé moravské vesnice rozbouří podivné úkazy. Amatérský astronom Blažej (Filip Březina) je přesvědčen, že návštěva z kosmu je tu. Jen mu to nikdo nevěří. Starosta Picek (Vasil Fridrich) má spoustu práce s dotacemi a policistka Marková (Erika Stárková) rozjíždí pátrání po ukradené cisterně. Ale soused Franta (Jakub Prachař) se chová nějak divně! Jako by ho někdo vyměnil! Celá vesnice tvrdí, že Franta byl vždycky trochu z jiné planety, ale takové chování je moc i na jeho ženu Boženu (Tereza Ramba). Když se zde zjeví Rebeka (Kateřina Marie Fialová), která předstírá, že přijela kempovat a generál Sokol (Jiří Langmajer), který chce převzít nad vesnicí velení, jde do tuhého!

 

Franta mimozemšťan: Leoš Noha, Tereza Ramba, Jakub Prachař, foto Vojtěch Resler / Fénix Film

„Náš film stojí na postavách a na humoru, který ty postavy způsobují v konfrontaci s mimozemskou návštěvou. Přesto se mi podařilo přesvědčit schopné lidi, kteří se byli ochotni pustit do práce na mimozemských věcech, tvořit, vymýšlet a představovat si, jak by co vypadalo a jak by hlavně vypadal mimozemšťan. Hledali jsme cestu, jak na plátno dostat to, co potřebujeme. Bude to pestrá kombinace praktických efektů, digitálních triků, miniatur, staveb a světel. Byla to ohromná zábava, byl bych rád, kdyby se to tak líbilo i divákům,“ říká režisér Rudolf Havlík. Padla poslední klapka, štáb se rozloučil s natáčením a Franta mimozemšťan jde do postprodukce. 

Postapokalyptické vize Pasty Onera 

Oblastní galerie Liberec nabízí návštěvníkům zajímavou výstavu třiceti obrazů současného výtvarníka Pasty Onera. Coby tvůrčí osobnost se Pasta Oner v posledních letech profiluje v mezích klasických nezávislých i veřejných galerijních provozů, ve kterých snoubí a zároveň i překračuje klasické žánrové kategorie pop-srtu a cartoon estetiky. Výstava se jmenuje The Gilded Age, Pozlacený věk. Ten vykreslí Pasta Oner na výstavě prostřednictvím třicítky nových obrazů, včetně těch velkoformátových, a desítek objektů v rozsáhlé site-specific postapokalyptické instalaci, která byla vytvořena speciálně pro prostory Oblastní galerie Liberec. Všechna díla uvidí návštěvníci
výstavy poprvé.

 

Pasta Oner, výstava The Gilded Age, 2023, foto Piaristi

Marek Ztracený stále věří

Nejpopulárnější český zpěvák Marek Ztracený se nedávno postaral o pořádný humbuk, když během několika hodin třikrát vyprodal největší český fotbalový stadion Eden. Jen pár dní na to ho fanoušci ocenili již druhým slavíkem v řadě a nyní přichází tento hitmaker s novou písní a videoklipem s názvem Stále věřím.

 

„Chtěl jsem sobě i fanouškům zkrátit čekání na koncert v Edenu a také splnit slib, že jim představím ještě jednu novou píseň. Není náhoda, že tahle písnička je o snech a o životě. Myslím, že se jak tématem, tak zvukem hodí k tomu, co právě prožívám a myslím, že by se v ní publikum mohlo najít stejně jako já. Zpívám v ní o tom, že se sny skutečně plní, ale občas trochu jinak než si člověk představuje, ale i tak je to hezký,“ uvádí Ztracený. 

Zdroj: Bontonfilm, TV Nova, Super, CSFD, PR FM (Uljana Donátová), Piaristi, Wikipedie, Supraphon

 

Vložil: Ela Nováková