Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak se nosí velká prsa? Blbě. Herečka Aneta Krejčíková si je nechala upravit a spokojeně si vydechla. O kom se mluví

08.06.2023
Jak se nosí velká prsa? Blbě. Herečka Aneta Krejčíková si je nechala upravit a spokojeně si vydechla. O kom se mluví

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Aneta Krejčíková byla minulý týden hostem v Show Jana Krause. A přestože podstoupila modelaci prsou, stále je - zřejmě z dlouholetého zvyku - tak trochu schovávala...

Aneta Krejčíková stále baví diváky jako Gábina Pumrová z Ulice, zahrála si femme fatale v seriálu Volha, Na Fidlovačce a ve vinohradském divadle ji najdeme v obsazení sedmi představení. Nyní propaguje remodelaci prsou.

Úspěšná a oblíbená herečka málokdy dává svůj život veřejně k dispozici bulváru. Její fotografie se objevovaly pravidelně, když trochu víc odhalila v nějakém filmu nebo seriálu své bujné poprsí. Jinak mluví hlavně o svých rolích a o tom, jak ve dvaatřiceti zvládá poletování mezi divadlem, natáčením a rolí matky dvou malých dětí. V posledních dnech ale přece jen Aneta Krejčíková odhalila velký kus svého soukromí, protože se rozhodla zveřejnit podstoupený estetický chirurgický zákrok. Nic zvláštního by na tom nebylo, kdyby se jako řada jejích kolegyň chlubila liftingem, úpravou nosu nebo likvidací podkožního tuku. Nic takového ale Aneta nepotřebovala pro zlepšení sebevědomí. Co ji tížilo, byla příliš velká prsa. A protože určitě není jediná žena, která si s bujným dekoltem užila své v útlém mládí i s přibývajícími lety a po mateřství, může její odvaha s tím něco udělat posloužit mnoha dámám jako inspirace. 

Jen si tak trochu sáhnout

Bujným poprsím byla Aneta obdařena už v době raného dospívání, což ji mnohokrát dovedlo do nepříjemných situací. „Potkávala jsem muže, kteří s obdivem reagovali, mnohdy ne úplně příjemným a taktickým způsobem, s čímž jako čtrnáctiletá holka neumíte moc dobře pracovat,“ vysvětlila herečka, proč již od mládí nevnímala svůj dekolt jako přednost.

 

Ani na snímku, u něhož na svém Instagramu postovala, jaké potíže měla s velkými ňadry a jak podstoupila operaci, prsa nepředvedla, očividně je jí to stále nepříjemné... Foto se svolením Aneta Krejčíková

Kdo nezažil, nepochopí. Obdivnými mužskými pohledy to totiž nekončí. Přidává se k nim hvízdání a pokřikování zejména chlapů od lopaty, když jdete ulicí, kde se právě opírají o svůj pracovní nástroj. Nastoupíte do plnější tramvaje nebo autobusu a kolem vás se vzduch zavlní testosteronem, jak se k vám i docela normálně vyhlížející pánové začnou stahovat, protože se v nich probudí atavistické pudy. Ruka na madle jen tak nenápadně sklouzne do výše vašeho poprsí. Co kdyby se toho lákadla podařilo alespoň trošinku dotknout! Dospějete a přijdete do zaměstnání. Kolegyně vám závidí, že si vás kolegové všímají trochu víc, jenže vy trpíte, protože dobře víte, že někde v kuloárech se zrodila přezdívka, která vás vůbec netěší. Chcete přece, aby si lidé kolem vás všímali toho, co máte v hlavě, případně v šikovných rukou, ne toho, co vám příroda nadělila do dekoltu. Jistě, některé dámy s tím umí zacházet a svých předností využívat, ale věřte, že jich je mezi těmi obdařenými menšina. Korektní doba s tímhle fenoménem nenadělala vůbec nic – hlas přírody je silnější než všechna společenská tabu. Takže tu máme první problém zejména pro velmi mladé dívky a ženy – velká prsa vám vůbec nemusí dodat velké sebevědomí. Zatímco vaše kamarádky na léto obléknou obtažená tílka s ramínky a velkými výstřihy, vám nezbývá než hledat pevnou podprsenku se širokými ramínky a vše to skrýt pod volným trikem. Jinak vás totiž pozornost okolí zavede do smutné uličky úniku před společností vrstevnické party a vy se trápíte v osamění. 

Bolesti zad a sportování

„Častými problémy, které jsou spojeny s velkým poprsím, jsou bolesti zad, které mohou být lokalizovány ve všech oddílech páteře. Mezi nejčastější oblasti spadá krční a hrudní páteř, na které je při stoji, v sedě i při chůzi, vyvíjen nepřetržitý tah a tím se tyto svaly jednoduše přetěžují, což způsobuje samotnou bolest. Pokud není těmto bolestem věnována pozornost, mohou být dále ovlivněny i nižší oddíly páteře a celkové nastavení postury těla. Navíc nepřetržitým přetěžováním svalů krční páteře mohou vznikat i bolesti hlavy či ramen,“ uvádějí odborníci z Fyziokliniky. Zejména u mladých dívek je samozřejmě důležitý pohyb, jenže velké poprsí vás omezuje i ve výběru sportů. Můžete samozřejmě chodit, s dobrou podprsenkou i běhat, samozřejmě plavat. Ale vše, při čem se skáče, vám bude problémy jen zhoršovat. A kontaktní sporty? Leda v krunýři.

 

Výraznou roli, nejen co se ňader týče, měla Aneta v seriálu ČT Volha, foto se svolením Česká televize

„O plastice prsou jsem uvažovala už jako mladá a bezdětná holka. Vyrostla jsem v rodině, kde velká prsa nepatřila k něčemu, co je hodno obdivu a krásy. Naopak. Nepraktická zátěž,“ popsala na Instagramu Aneta Krejčíková. A to si na bolesti zad a hlavy ani nestěžovala. 

Remodelace neznamená implantáty

Herečka se k chirurgickému zákroku odhodlala až po třicítce a dvojím mateřství. Co si budeme povídat, po období kojení už se ženě úplně pevná prsa nevrátí a přibývají nejen potíže se zády, ale nastává i ztráta estetického dojmu. Po zákroku má nyní ze svých „odkojených“ pětek pevné trojky. Přitom nebylo třeba žádných implantátů, remodelace prsou totiž znamená jejich úpravu, odstranění přebytečné tkáně a kůže. Hned na začátku herečka vyvrátila informaci, že si svá ňadra, která mnohokrát předvedla i před kamerou, nechala zmenšit. „Byla jsem na modelaci, nikoliv na zmenšení, implantáty určitě použít můžete. Já je nemám,“ svěřila se herečka s tím, že by jí to ani nesedělo. „Sama mám materiálu dost, takže je nepotřebuju,“ dodala vtipně.

Aneta se odhodlávala dlouho, to ale neznamená, že jiné mladé ženy nemohou nadbytečnou zátěž odhodit dříve. Slečny, které nosí pětky a více, zejména ty jinak štíhlé, vědí dobře, jak je to v životě omezuje. Návštěva ortopeda, neurologa a následně dobrého plastického chirurga jim pomůže vyřešit, kdy a jaký přesně zákrok je pro ně vhodný. Úprava prsou samozřejmě přichází v úvahu až po dokončení růstu. Pak ale není třeba se bát, že by žena nemohla kojit, specialisté si dnes umí poradit s tím, aby mléčné žlázy zůstaly plně funkční. Znám ženu, která se bujných šestek zbavila díky perfektnímu zákroku, navíc ještě hrazenému pojišťovnou, protože byl proveden ze zdravotních důvodů, v osmnácti letech. Porodila a odkojila dvě děti, a ještě v padesáti si hrdě nosí pěkně vymodelované trojky. O tom, jak objevila svět volejbalu, moderního tance a zklidnění hormonů ve svém okolí, s chutí mluví dodnes.

„Píšu o tom proto, že vím, že je spousta žen, které o operaci uvažují a mají obavy z nejrůznějších důvodů. Vybrala jsem si velmi dobrého plastického chirurga na základě práce, kterou jsem viděla názorně na své kolegyni, se kterou jsem nějaký čas sdílela společnou hereckou šatnu. A musím upřímně říct, že hezčí, přirozeně vypadající prsa jsem neviděla,“ dodává k tomu na Instagramu Aneta Krejčíková. 

Bolest se dá vydržet

Samozřejmě, že chirurgický zákrok znamená trochu bolesti, ale i zde vyvrací Aneta Krejčíková nejčastější obavy žen, které váhají: Operace byla podle herečky bez problémů, dala si měsíc na rekonvalescenci, kdy nehrála v divadle a netočila. „Já po dvou týdnech byla v cajku, jen jsem nesměla tahat děti,“ řekla Krejčíková s tím, že netrpěla ani bolestmi. „Nebolí to. Víc prý bolí implantáty, ale když víte, proč to děláte, dá se všechno vydržet. Ale modelace je fakt úplně cajk, prášky na bolest jsem brala jen první dva dny po operaci.“

 

V Show Jana Krause to Anetě nesmírně slušelo. Ofinka i přirozeně medově plavá barva vlasů, elegantní outfit, výrazná rtěnka jako záchytný bod v obličeji, který se s jemným líčením očí nepřebíjí... Aneta se umí nosit.

Příběh Anety Krejčíkové, který z jejího Instagramu plynule převzala nejrůznější média a doplnila je i dalšími rozhovory s herečkou, patří k motivačním a dobře míněným. Pokud se v diskuzích pod články objeví reakce typu „...ta fakt měla trauma z nich, vždyť je vystavovala, kde mohla, nestyda jedna.... trapné, už neví, jak by se zviditelnila!!!“, svědčí to jen o tom, jak hloupý je dotyčný čtenář, který si neumí představit tu velkou pozitivní změnu, kterou rozumně zvážená a kvalitní plastická chirurgie může do života ženy přinést. Příjemná bulvární změna na počátku léta. Trocha oddychu od rozvodových tahanic hvězd a politického balastu. 

Zdroj: Instagram, Blesk, Aha!, TN.cz, Fizioklinika

 

Vložil: Ela Nováková