Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Uměla si vybrat, manžel režisér ví, koho obsadit. Sandra Nováková poletuje ze seriálu do seriálu, jen mění účes. VIP skandály a aférky

23.05.2023
Uměla si vybrat, manžel režisér ví, koho obsadit. Sandra Nováková poletuje ze seriálu do seriálu, jen mění účes. VIP skandály a aférky

Foto: Se souhlasem Sandra Nováková (stejně jako ostatní snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Sandra Nováková míří na premiéru.

Žena po čtyřicítce potřebuje změnu. Sandra Nováková opustila své charakteristické dlouhé rovné vlasy a nyní ji vídáme s rozvlněným kratším účesem v lehce světlejším hnědém odstínu, který jí velmi sluší. Manžel režisér Vojtěch Moravec natáčí filmy a seriály na běžícím pásu. Sandra s ním spolupracuje i na scénářích, není tedy divu, že se vždy pro ni najde role šitá na tělo.

Sandra Nováková dávno opustila image problematické mladé holky z Růžové zahrady. V posledních letech ho nahradila v očích diváků pózou protekční ambiciózní lékařky, která to od Modrého kódu po 1. misi válela s celou nemocnicí v Rubavě hned v dobrém, hned ve zlém. I to je ale minulost, doktorka Růžičková si nakonec vysloužila skvělé místo v Bruselu a spolu s celým osazenstvem nemocnice Rubava z obrazovek zmizela.

 

Sandra je herečkou už od dětství, spolu s bratrem Adamem hráli v populárním seriálu Bylo nás pět podle Karla Poláčka

Dvě manželské komedie

Během covidové izolace se manželé Vojtěch Moravec a Sandra Nováková vůbec neflákali. Napsali a natočili dvě rodinné komedie. Ta první, Matky, sklidila poměrně slušný ohlas zejména u mladých žen, protože herečky Sandra Nováková, Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková a Gabriela Marcinková sehrály příběhy, ve kterých se mnoho současných matek poznalo.

 

Z filmu Matky

Hádkovi byli zase komedie o tom, jak je někdy zdravé se hádat, ale nesmí se to přehánět. „Příběh o rozhádané rodině může znít jako horor, my jsme ale hledali tu směšnou stránku hádajících a náramně jsme se u toho bavili. Natáčení jsme si strašně užili. Každý se někdy pohádal, takže jsme všichni mohli těžit z vlastních zážitků. Herci byli skvělí a práce s nimi byla fantastická. Všichni se do svých postav ponořili a díky tomu ten film vychází tak dobře, jak jsme si ho se Sandrou vysnili,“ uvedl režisér Vojtěch Moravec. Obě komedie patří spíše ke spotřebnímu zboží, ale diváci takové mají rádi. A Sandra Nováková v obou uplatnila svůj typický lehce arogantní nadhled nad okolním světem a naposledy se objevila s ohonem z dlouhých vlasů.

 

Poster k filmu Hádkovi

Postřižiny

Pak se Sandra Nováková objevila v seriálu ZOO a byla málem k nepoznání. Pro roli problémové svobodné matky, která se neustále snaží ulovit manžela a člověk neví, jestli její hlad po penězích je skutečně způsoben tím, že plat ošetřovatelky v ZOO není nijak závratný, nebo je to prostě ten typ ženské, která nemá nikdy dost, ji maskérky ostříhaly, má teď vlasy jen po ramena, vlnité, a i barva už není tak temně hnědá, spíš je trochu do zrz. Sandra se zkrátka začala vizáží přizpůsobovat tomu, že na ni čekají role žen středního věku, málo darmo, je jí jednačtyřicet. Pořád má postavičku ham ham a může si dovolit vystavovat na Instagramu své fotografie z dovolené u moře bez nejmenšího ostychu, ale přece jen budou už přicházet role zralejších žen. Tedy pravděpodobně budou přicházet, zatím o příležitosti herečka rozhodně nouzi nemá. 

 

V seriálu ZOO, foto FTV Prima

Se stejným účesem jako v ZOO teď hraje Alici, policistku vyšetřující vraždy od vody a potýkající se s problémem, který ze dvou potápěčů je ten pravý. V seriálu Pod hladinou ale není nezkušená tápající mladice, ale naopak zkušená žena, která si ví rady s náročnou prací i se životem. Vlastně má nad oběma muži navrch, je sebejistá a rázná.

 

S manželem a synem na tiskovce k filmu Matky

Poletování nad Jadranem

Tak tomu nejspíš bude i v pokračování seriálu, které se právě natáčí v Chorvatsku na ostrově Brač. Natáčení Na vlnách Jadranu si mnoho členů štábu užívá tak trochu jako pracovní dovolenou u moře, Sandra to má ale složitější. Do Chorvatska se přesunula společně s manželem a režisérem Vojtěchem Moravcem a do Prahy létá na natáčení seriálu ZOO. „Mám za sebou jednu otočku do Prahy a je to koordinačně trochu náročnější, ale natáčení v Chorvatsku je krásné. Se všemi už jsem se potkala hned první natáčecí den. Natáčeli jsem na vrcholku hory, kde byl rozhled na celý ostrov. Celý štáb je nesmírně milý, Chorvati se neustále usmívají a jsou natěšení, ale zároveň bych řekla, že mají oproti nám takové dovolenkové tempo,“ popisuje své první dojmy z natáčení Sandra Nováková a dál prozrazuje, jak se s tím vším propral její manžel. „Vojta s celým chorvatským štábem komunikuje v angličtině. Občas se cítí trochu osamoceně, protože celý štáb mezi sebou mluví chorvatsky a tam se moc nechytáme. A naopak naše hlavní chorvatská hvězda, herec Sebastian Cavazza, má veškeré scénáře v češtině, zvládá to bravurně a je skvěle připravený.“ 

 

Teď točí na Jadranu, foto FTV Prima 

Další manželská spolupráce je bláznivá komedie

V rámci chrlení seriálů pro Prima+ vznikl i seriál jiného žánru. Banáni jsou založení na skutečné události, kdy se v českých supermarketech v Jičíně a Rychnově nad Kněžnou objevilo během června 2022 v krabicích s banány značné množství kokainu v hodnotě desítek miliard Kč. Pro Vojtěcha Moravce to byla inspirace k napsání seriálu plného bláznivých situací. Z velké části se odehrává v pohraničním supermarketu, ve kterém přeruší běžné předvánoční ráno překvapivý nález. Mladý skladník Jirka objeví v banánech z Kolumbie kontraband kokainu stamilionové hodnoty. I přes počáteční pochybnosti se rozhodne začít drogy prodávat, a to s pomocí šéfové skladu Šárky a člena ochranky Iggyho. Nezkušená trojice si po sérii neúspěšných pokusů vybuduje funkční model distribuce drog přímo na pokladně prodejny prostřednictvím plyšáčků – odměn z věrnostní akce marketu. Postupem času se ale začnou objevovat různé problémy a naprosto neuvěřitelné zápletky.

 

V seriálu Banáni

V tomhle seriálu se Sandra Nováková objeví v nečekané podobě. „Potřebovali jsme ze mě udělat Šárku, což je paní, která trošku rezignovala nad svým životem. Je ustaraná, má hodně práce, je špatně placená, má hluboko do kapsy a už se o sebe moc nestará. Její jediná priorita je spokojený život jejích dětí, což dodržuje,“ popisuje herečka v rozhovoru pro iDnes, jak se z ní najednou stala neupravená a udřená žena z lidu. „Toto ze mě udělaly strašně šikovné holky, kostýmní výtvarnice Katarína Chválová a umělecká maskérka Anděla Bursová. Musím jim za to poděkovat. Vždycky říkám, že když schytáte takhle dobrého kostýmního výtvarníka a uměleckého maskéra, tak oni tu práci odvedou za vás. Holky mi vyrobily tu postavu a já už to teď mám hrozně jednoduché. Přijdu na plac, odříkám věty a je to,“ líčí, jak se snadno dostala postavě pod kůži díky převleku.

 

Rodina u moře, při natáčení

A jaké to je, spolupracovat tak často s manželem? Kouzlo je asi v tom, že jsme na sobě trošku závislí. A také že se fakt strašně milujeme, obdivujeme, jsme nejlepší kamarádi a baví nás to spolu.“ Při všem tom natáčení v současné době Sandra Nováková tak trochu rezignovala na divadlo. Její prioritou je totiž nejen perfektně odvedená práce na každé roli, ale také rodina. Jako maminka letos osmiletého Mikuláše se tak má co ohánět, aby stihla ty přelety mezi seriály a synovi dala tolik času, kolik si zaslouží.

Barování

Ještě s jedním projektem je Sandra Nováková nerozlučně spojena, s „Barováním“, které funguje již 15 let a Sandra ho provozuje spolu s kamarádem, hercem Filipem Rajmontem (oba na snímku dole).

 

Sandra s Filipem Rajmontem

Originální projekt získal mnoho příznivců jak ze strany diváků, tak i umělců. Jde o pořad kabaretního typu, kdy hosté sedí u stolků pražské Malostranské Besedy a užívají si večer s osobnostmi z herecké a hudební branže. Těžištěm není pevný program, ale umělci se inspirují situacemi, které vznikají teď a tady. Těží z atmosféry večera, nálady publika a reagují na aktuální události. Každý pořad je tak svébytným a neopakovatelným dílem, a možná i proto se stal tak úspěšným. Všichni umělci vystupují zadarmo, nikdo nedostává žádný honorář, v posledních letech jde o charitativní projekt, který vybírá na hendikepované. Nezřídka se stává, že diváci odcházejí až v ranních hodinách…

 

Na závěr letošní Český lev - sexy elegance v růžové a černé s akcentem fuchsiové kabelky 

Jak blízko má vrcholový svět k pornu?

Po třičtvrtě roce od začátku natáčení představuje režisérka a spolu scenáristka Natálie Císařovská první záběry filmu Její tělo. K natočení ji inspiroval příběh úspěšné skokanky do vody Andrey Absolonové, které úraz znemožnil pokračování ve sportovní kariéře a nasměroval ji na úspěch ve zdánlivě na míle vzdáleném oboru – v pornoprůmyslu. „Andrein příběh by měl vést k zamyšlení, jak se svým tělem nakládáme, jak mu nasloucháme, zda ho skutečně vlastníme, nebo jej vnímáme jen jako objekt či nástroj. Ve filmu dáváme na jednu úroveň dvě na první pohled zcela rozličná prostředí – vrcholový sport a svět porna – a necháváme otevřenou otázku, zda si nejsou podobnější víc, než by se mohlo zdát,“ objasnila režisérka Natálie Císařovská.

 

V hlavní roli účinkuje Natalia Germani, foto Piaristi

I když představuje svět vrcholového sportu a profesionálního porna velmi otevřeně, nešlo režisérce o senzacechtivé či bulvární zpracování. „Ve filmu ukazujeme příběh ženy a jejího těla. Vliv jejích rozhodnutí na ni samotnou i na vztahy s jejími blízkými. Andrea není pasivní oběť, ale aktivní hrdinka, která se svým tělem manipuluje vědomě. Je ambiciózní, chce být v centru pozornosti, chce být hvězdou a udělá pro to cokoliv,“ dodala režisérka, která tímto snímkem v oblasti celovečerních filmů debutuje. 

Letní Letná slaví 20 let

Sehnat vstupenky na představení našich i zahraničních hvězd nového cirkusu, vystupujících na velkém festivalu tohoto divadelního žánru Letní Letná je rok od roku těžší. Pokud si tedy nechcete letošní festivalová představení nechat ujít, sledujte nabídku programu už nyní. Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla, Letní Letná, slaví 20 let své existence a proběhne od 17. 8. do 3. 9. tradičně v Letenských sadech v Praze.

 

Cirque Aïtal: A ciel ouvert, foto Vyacheslav Iroshnikov

Sexbomba z Tábora na titulce Playboye

Exmilenka Petra Kolečka Denisa Nesvačilová si zahojila sebevědomí na titulní straně Playboye. Nesvačilová je temperamentní herečka známá z filmů, seriálů i divadelních představení. V poslední době se o ní ale nejvíc mluvilo v souvislosti se vztahem se scenáristou Petrem Kolečkem. Ten pro ni skončil neslavně, protože milenec se nakonec vrátil ke své manželce. Denisa si smutné období skvěle vynahradila. Uvidíme ji totiž na titulní straně červnového čísla časopisu Playboy, což je záležitost nejen prestižní, ale také přináší pro herečku luxusní zážitky.

 

Denisa Nesvačilová při focení v Londýně, foto Chloe Ann Smith

Denisa se nechala v Showtime slyšet, že není dostatečně sexy na to, aby pózovala pro Playboy, a že by měla po třicítce nosit už jen roláky. S tím samozřejmě nelze souhlasit, proto Ján Bulka, marketingový a PR manažer Playboy magazínu, neváhal a její tvrzení vyvrátil a dodal: „Když jsem jí představil koncept focení, které se mělo uskutečnit v jejím milovaném Londýně, nebylo nutné ji dlouho přemlouvat. Ohledně konceptu focení jsme se naprosto shodli bez dlouhého diskutování.“ Denisa byla oděna do rafinovaně sexy spodního prádla a zdobily ji smaragdy, diamanty a luxusní hodinky. „Jako třešničku na pomyslném dortu jsme pro Denisu objednali soukromé letadlo,“ dodal Ján Bulka. „Je neuvěřitelné, jak se v Playboyi přesně strefili do mého vkusu, co se týká lokace a celkové vizuální stránky. Prostředí mě nadchlo. A zažít ten luxus, ať už to jsou diamanty, drahé hodinky nebo soukromé letadlo, to je splněný sen!“ řekla Denisa a dodala: „Focení ve studiu, které je zařízeno v eklektickém bohémském stylu s vintage a starožitnými kousky, jsem si neskutečně užila! Spolupráce s celým týmem byla excelentní.“ Pod taktovkou fotografky Veroniky Marx vznikly rafinované sexy snímky s podtitulem „Sexbomba z Tábora“. 

Zdroj: Prima TV, iDnes, Extra, CSFD, KinoTip2, Bontonfilm, PIARISTI

 

Vložil: Ela Nováková