Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je sedmnáct opravdu sladkých? aneb Pokora i útěky Charlotte Gottové. O kom se mluví

16.05.2023
Je sedmnáct opravdu sladkých? aneb Pokora i útěky Charlotte Gottové. O kom se mluví

Foto: Se svolením Bontonfilm

Popisek: Charlotte Ella Gottová na premiéře filmu Karel v roce 2021, což je celovečerní dokument, který natočila Olga Malířová Špátová.

Čas neuvěřitelně letí a z miminka, které zahýbalo světem českých celebrit, je sedmnáctiletá slečna. Na rozdíl od svých nevlastních sester Dominiky a Lucie se Zlatým slavíkem Karlem Gottem vyrůstala, a tak s mladší sestřičkou Nellou převzala i nelehké dědictví – být ve všem všudy reprezentantkou slavného jména.

Nu což, řeknete si, jednou se vdá, příjmení změní a už nebude jen dcerou slavného otce. Jenže tak snadné to potomci velkých hvězd nemají, novináři a paparazziové si je najdou i na druhém konci světa. V českém rybníčku jméno Gott bude mít zvuk ještě dlouhá léta a vdova i její dcery budou v hledáčku bulváru, ať už tomu budou svým způsobem života (ne)pomáhat jakkoliv.

 

Zvonky štěstí:

Matka by mohla vyprávět

Ivana Gottová si ani tři a půl roku od Mistrovy smrti na nedostatek pozornosti ze strany bulváru nemůže stěžovat. Jakkoliv se snaží žít s dcerami v ústraní, každý její krok je ostře pozorován. Každou chvíli se přetřásá, jestli už si našla nového přítele. Hlavním podezřelým je letos padesátiletý miliardářský majitel kasin ruského původu Leon Tsoukernik. Ten jako přítel rodiny a Gottův mecenáš poskytl Ivaně a jejím dcerám azyl ve svém domě v západních Čechách, aby měly klid od mediálního kolotoče po zpěvákově smrti. Ivaně dělá občas doprovod, naposledy se s ní zúčastnil oslav osmdesátin Karla Vágnera.

Marně slavná vdova vysvětluje, že Tsoukerník je ženatý otec dvou dětí, jak se spolu někde objeví, hned následuje nějaký ten pikantní titulek v bulváru. Ivana se usilovně brání tím, že na nějaký vztah nemá ani pomyšlení, že se stále věnuje pouze dcerám a péči o odkaz svého milovaného muže. Nemá to lehké, když je na sociálních sítích aktivní, všichni se jí začnou ptát, co bude dál dělat se svým životem. A když se odmlčí, což naposledy udělala na celé tři měsíce, hned se spekuluje, s kým a kde se pohybuje.

Dav fanoušků Karla Gotta zajásal, když se o Velikonocích konečně zase připomněla a zveřejnila rodinnou fotografii z Velikonoc 2017. Navíc prozradila, že se svým týmem připravuje další projekty, spojené s manželovým odkazem. Ivana se zkrátka chová jako vzorná vdova a dědička, až je z toho člověku někdy trochu smutno. Přece jen je jí teprve sedmačtyřicet a bezpochyby by měla právo na nového partnera. Jenže kde ho má taková žena najít? Lovců a potenciálních uživatelů jejího majetku by se jistě našlo dost, ale který z nich by při tom myslel na Ivanu jako na ženu, přítelkyni a partnerku? Nejspíš je jí lépe stranou od velkého ruchu a se spekulacemi bulváru čas od času rázně zatočí. Její dcery to ale tak snadné mít nebudou.

 

Srdce nehasnou:

Mládí si žádá své

Půvabné Charlotte je krásných sedmnáct. V tomhle věku by měla nejen pilně studovat, ale také začít randit, červenat se před nějakým stejně starým idolem, ochutnávat nezralé maliny na plné pecky. Kdy jindy, když ne v sedmnácti? Jenže stejně jako její matka je i Charlotte pro veřejnost víc dědičkou slavného jména, než mladou dívkou s právem na vlastní život. Navíc ještě za otcova života projevila pěvecký talent, takže se teď od ní očekávají velké věci.

Charlotte už není dítě, a tak ji nejspíš přešla dětská radost z možnosti předvádět se na jevištích, před kamerou i na koncertních pódiích. Na vzpomínkovém koncertu s pokorou vystoupila a s Darou Rolins zazpívala Zvonky štěstí, jinak se ale vidět nedává. Její občasné zprávy na Instagramu sice vždycky vzbudí velkou pozornost, profilů s jejím jménem ale najdete několik a žádnému neponechává dlouhý život. Nejspíš, jak už to ve světě sociálních sítí bývá, nejsou všechny zprávy laskavé, a tak je pro ni lepší se stáhnout.

Když jí bylo jedenáct, opustila prestižní a velmi drahou školu. Prý na vlastní žádost, ale co si budeme povídat, v jedenácti letech ví dítě houbeles o tom, jaká škola je pro něj dobrá. Spíš tedy změnu připišme dohodě rodičů. Charlotte se rozhodla přejít na školu, kde se studuje převážně v angličtině. Jako by už tehdy věděla, jak nesnadné pro ni bude dospívání v Čechách a že možná bude lepší vydat se studovat a užívat mládí někam, kde jméno jejího otce nebude tak svazující. Nebo to přinejmenším věděli její rodiče. Za rok bude půvabné brunetce osmnáct, bude ji čekat zkouška z dopělosti. Můžeme jí jen přát, aby jí majetek, který zdědila, přinesl štěstí a aby si našla cestu životem takovou, jaká ji bude těšit ne proto, že plní slavný odkaz, ale protože si ji vybrala podle své vůle a zdravé mysli.

Zdroje: Wikipedia, ČSFD, iDnes.cz, Blesk

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková