Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kletba věcí z druhé ruky. Můžou nám ublížit hodinky po babičce? Záhady života

14.05.2023
Kletba věcí z druhé ruky. Můžou nám ublížit hodinky po babičce? Záhady života

Foto: Ilustrační foto Pixabay

Popisek: Pozor na věci po mrtvých. Pokud k vám neměli dobrý vztah, dokážou vám užívání svého majetku hodně „osladit“.

Možná máte doma i vy vzácné osobní předměty po svých blízkých, kteří již nejsou mezi námi… Je to to jediné, co vám po nich zbylo, hmotná vzpomínka, která vám je připomíná. Jde o předměty velké citové hodnoty, které ochraňujete jako oko v hlavě, a nikdy by vás ani nenapadlo, abyste je vyhodili nebo prodali. I já několik takových předmětů mám a jsou pro mě velice důležité. Mohou však ze sebe vyzařovat něco, o čem nemám ani tušení?

Když nám nedávno přišel do redakční pošty email od naší čtenářky Zdenky, která začala nosit snubní prsten po své tragicky zesnulé sestře a dnes toho lituje, rozhodli jsme se na toto téma více zaměřit. Paní Zdenka je přesvědčena, že jí sestřin prsten začal nosit smůlu. Je něco takového možné? Mohou předměty, které měl jejich původní majitel při sobě, když umíral, vyzařovat zvláštní energii a ovlivňovat nového majitele? Moje kamarádka zase nedávno začala nosit hodinky po své tchyni, která před několika lety spáchala sebevraždu, a časem dospěla k podezření, že hodinky nějakým zvláštním negativním způsobem začaly ovlivňovat její psychiku. Může to být pravda, nebo je to všechno jen sugesce?

Obrátili jsme se na vyšetřovatele paranormálních jevů Jaroslava Drábka, aby nám blíže popsal svoje poznatky a zkušenosti. Jak to tedy je s předměty, které jsme získali po smrti našich blízkých? Nesou s sebou nějaká neviditelná rizika?

Je to opravdu velmi zajímavé téma, s nímž jsme se s kolegy z týmu při řešení paranormálních případů už mnohokrát setkali. Pokud dovolíte, chtěl bych tuto problematiku uvést svým osobním příběhem, který mě dostatečně vyškolil v tom, že bychom si nošení věcí po zesnulých měli dobře rozmyslet…

Tchánova košile mi dala za vyučenou!

Před mnoha lety zemřel táta mé ženy. Spáchal sebevraždu a přišel se se mnou rozloučit v době, kdy rodina ještě neměla o tom, že se na dvoře oběsil, ani tušení. Spatřil jsem v práci přízrak a byl si jistý, že je to on. Měl na sobě károvanou košili, tak jako vždycky, nosil je hodně často, a byl smutný. Ale proč o tom mluvím? O několik dní později, po pohřbu, jsem od babičky jednu takovou károvanou košili „po tatínkovi“ dostal darem, byla čerstvě vypraná a vyžehlená a pro mě byla čest ji přijmout jako tichou vzpomínku na tchána. Nikdo mi ale neřekl, že je to TA košile, kterou na sobě měl, když se oběsil. Babička neměla sílu na to, aby ji vyhodila, bylo to příliš bolestné téma a řekla si, že košile alespoň ještě někomu poslouží. Měli jsme přibližně stejnou postavu, a tak ji dali mně. Každopádně jsem se o jejím původu nakonec stejně dozvěděl, i když celkem nečekaným způsobem. Tchán mě totiž po své smrti začal navštěvovat ve snech a nebylo to vůbec příjemné. Pronásledoval mě, naštvaně držel pod krkem a říkal mi: „Ta košile ti nepatří!“

Byl jsem z toho zmatený, protože vztahy mezi sebou jsme měli za života poměrně dobré. Nechápal jsem, proč ho vlastnictví košile, která mi byla předána z jeho pozůstalosti, tolik rozčiluje. Začal jsem rodině pokládat otázky a pravda vyšla najevo. Z toho, co jsem zažil, bylo jasné, že tchán rozhodnutí svých nejbližších nesdílí. Tak jsem košili vrátil.

Když ji pak začala nosit moje žena, jeho dcera, bylo všechno v pořádku… Zkrátka velká láska překoná všechno a dokáže utišit i „energeticky neklidné“ předměty. Pokud se však dostanete do situace, že budete muset řešit, jak v rámci pozůstalosti naložit s velkým množstvím oblečení, určitě bych vám nedoporučoval si je nechávat. Lidé, kteří schraňují oblečení po mrtvých stále ve skříních, určitě potvrdí, že energie v místnostech s pozůstalostí není vůbec příjemná. Bývá tam zvláštní chlad.

Mezi nebem a zemí

Jen málokdo si uvědomuje, že i věci denní potřeby mají určitou energetickou paměť, a když jejich majitel odejde ze světa živých, může si je za určitých okolností stále nárokovat. V tomto případě hodně záleží na tom, jaká smrt dotyčného potkala. Pokud byla tragická a duše zesnulého neodešla pokojně „do světla“, mohou být jevy, spojené s pozůstalostí, ještě intenzivnější. Energetické pouto mezi původním majitelem a předmětem je ještě silnější, pokud ho má člověk při sobě, když umírá.

Pokud se rodina rozhodne si takovou věc z citových důvodů ponechat, určitě bych doporučil ji energeticky ošetřit, aby se předešlo nežádoucímu působení takového předmětu. Jistota je jistota a na našem vztahu se zesnulým se tím nic nezmění. Znám případy několika lidí, kteří si schovávají třeba roztříštěné hodinky po svých blízkých, kteří zemřeli tragicky, a je na nich dodnes zaznamenán čas, kdy se tragédie odehrála.

U těchto předmětů, které zcela jistě mají pro pozůstalé významnou citovou hodnotu, bych určitě doporučil nejen energetickou očistu, ale také uložení takového předmětu na skrytém místě, mimo každodenní dosah. Také bych takové hodinky nejspíš zabalil do bavlněné látky, aby „zůstávaly v klidu“... Pokud byste hodinky, které se roztříštily během tragické smrti původního majitele, nosili u sebe, mohlo by se stát, že budete podobné nešťastné události k sobě energeticky přivolávat. Zvláštní péči bych věnoval zejména předmětům, jejichž vlastník spáchal sebevraždu nebo jehož smrti předcházelo násilí a strach. Nejlepší je se takových věcí zbavit, ale pokud nechceme a jsou pro nás důležité, věnujme jim alespoň energetickou péči. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

 

Jaroslav Drábek

Jaroslav Drábek ze skupiny EPRV777 při práci s kadidelnicí a rituálním předmětem dordže

Na co si dát pozor?

Platí, že čím větší je citové pouto mezi předmětem a majitelem (a čím déle jej nosí u sebe), tím je energetické pouto mezi nimi silnější. V této souvislosti mohou být za určitých okolností obzvlášť nebezpečné prsteny, které patřily zesnulým. U těch bychom si měli skutečně dobře rozmyslet, jestli je chceme dlouhodobě nosit. Protože pokud jsme s nimi neměli za života výjimečně dobré vztahy, může se nám to vymstít.

Na druhou stranu, strach z nežádoucího energetického působení nemusí mít nikdo, koho zesnulý miloval. V takovém případě obvykle nehrozí, že by nám předmět (případně duch zesnulého) začal jakkoliv škodit. Zkrátka, pokud jsme si jistí, že by mu nevadilo, že se nám jeho „poklad“ jako projev lásky dostal do rukou, nemůže se nám nic stát. Horší situace nastává, je-li cennost ukradena, nebo násilně odebrána například exekucí a v dražbě znovu prodána, pak může novému majiteli přinést neštěstí v mnoha podobách. A to dokonce i v případě, že původní majitel ještě žije.

Staré věci mají duši

Lidé, kteří jsou vysoce senzitivní na energie, dokážou při „naladění“ na předměty z druhé ruky vycítit, zda jsou stále energeticky propojeny se svým předchozím majitelem a jestli mohou jiným lidem škodit. Toto silné spojení mezi člověkem a předmětem bývá posíleno nejen smrtí, ale také všemi tragédiemi, které vlastník zažil, a dokonce i negativními pocity, jaké míval. Smrtí takto poznamenaný předmět obvykle v citlivějších jedincích nevyvolává dobré pocity. Když jej vezmou do rukou, dopadá na ně zvláštní tíha. Určitě bych také nedoporučoval bez rozmyslu rozdávat věci zesnulých lidem, k nimž mrtvý neměl žádný hlubší vztah. Mohl by si svůj majetek i po smrti nárokovat a obdarované strašit. Už jsme se s tím v praxi setkali mnohokrát. Chlad, nepříjemné napětí ve vzduchu, zjevování tajemných postav a stínů, noční můry, to všechno jsou příznaky, že v domácnosti není něco v pořádku.

Vztahy rozhodují

Vůbec největší problémy se „zlobou mrtvých“, navázanou na konkrétní předměty a cennosti, jsme s kolegy řešili hlavně v případech, kdy došlo k rabování ze strany příbuzenstva. Představte si starou paní, která zemřela v osamění. Rodina měla jiné starosti než ji navštěvovat, ale po její smrti se do jejího bytu začalo sjíždět celé široké příbuzenstvo, aby z pozůstalosti pro sebe urvalo co nejvíc. Jsou to smutné příběhy, ale dějí se každý den. Pokud duše dotyčného po své smrti pokojně neodejde do světla, není smířená a s nakládáním příbuzných s jejím majetkem nesouhlasí, můžou se pak dít hodně nepříjemné věci.

Řetízek ze hřbitova

Jednou jsme se skupinou EPRV777 řešili případ jedné slečny, která našla na hřbitově na jednom z hrobů položený stříbrný řetízek. Už v okamžiku, kdy si ho dala na krk, cítila nepříjemné mrazení, tíhu na hrudníku a neměla dobrý pocit. Nepřikládala mu však větší váhu. Řetízek se jí líbil a o tom, že se jedná o svatokrádež, neměla ani tušení. Předpokládala, že ho tam někdo ztratil, a měla z nálezu radost. Jak se ukázalo, v okamžiku, kdy si řetízek přivlastnila, na ni padla energie hněvu celé rodiny, která tam byla pohřbena, což slečně způsobovalo značné problémy.

Vídávala ve své blízkosti temné postavy, lepila se jí smůla na paty, a i když řetízek ze svého krku sundala, nijak jí to nepomohlo. Byl to důvod, proč se obrátila na nás. Začala mít strach z temnoty, která ji od návštěvy hřbitova pronásledovala. Bylo bezpodmínečně nutné, aby si mrtvé usmířila a předmět s pokorou vrátila tam, odkud ho vzala. Co z toho vyplývá? Pokud najdeme u hrobu jakýkoliv předmět včetně cenností, měli bychom ho tam nechat. Přinese nám smůlu a věřte mi, že za ty trable nestojí.

 

auto

Auto, v němž se kdysi stala vražda, muselo být rituálně ošetřeno

Auto, které si pamatovalo vraždu

Další pozoruhodný případ, který jsme řešili (a s tímto tématem také úzce souvisí), se týkal auta, zakoupeného „z druhé ruky“. Nová majitelka neměla ze začátku ani tušení, že se v tomto autě stala před několika lety vražda. Rodina zavražděného auto nechala důkladně vyčistit a za příznivou cenu ho (po vyřízení dědického řízení) nabídla k prodeji. Nová majitelka, které tato informace řečena nebyla, měla s vozidlem jen samé problémy. Kromě toho, že bylo často v servisu a také měla dvě malé autonehody, z nichž vyvázla bez zranění, mívala v autě pocit, že „vozí někoho neviditelného“, a také občas cítila nepříjemný „hřbitovní“ zápach.

Během našeho vyšetřování se ukázalo, že její pocity byly oprávněné, mrtvý byl v autě stále přítomen, stal se z něho revenant, který byl energeticky připoután k svému majetku, v tomto případě k svému autu. Nelíbilo se mu, že s ním jezdí „cizí ženská“. Zesnulého jsme odvedli do světla, auto jsme energeticky ošetřili vykuřovadlem a svěcenou vodou, a teprve pak nastal klid.

Pokud tedy kupujete auto z druhé ruky a neznáte předchozí majitele, určitě bych doporučil provést energetickou očistu, která ve vozidle zharmonizuje všechny energie. Totéž bych udělal i v případě, že vám auto z druhé ruky často vypovídá službu a končí v servisu…

A pokud vás zajímají historické záhady a tajemství, najdete je v časopisu-měsíčníku Záhady života, který je právě teď na stáncích. A co si v něm přečtete? Mrtvá dívka si na tři měsíce půjčila živé tělo! Případ první spolehlivě prokázané dočasné reinkarnace  • Jaké bylinky mají letos největší sílu a co čekat v roce 2023  • Záhadná úmrtí vědců NASA: Věděli víc, než se má lidstvo dozvědět?  •  Zhubněte myšlenkou! Prokázaly to vědecké studie!  •  Vražedné záhrobí: „Děti byly v bezvědomí. V době, kdy je našli, téměř nedýchaly a z úst jim tekly husté sliny!“  •  Domy, postavené na bývalém hřbitově, probudily pohřbené mrtvé!… a mnoho dalšího! Záhady života si můžete i objednat ZDE.

(zdroj: časopis Záhady života)

 

Záhady života

Vložil: Adina Janovská