Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak se cítí manžel slavné vdovy? A proč si někdy připadá jako paní Columbová? Horká židle Josefa Pizingera

06.05.2023
Jak se cítí manžel slavné vdovy? A proč si někdy připadá jako paní Columbová? Horká židle Josefa Pizingera

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Josef Pizinger, manžel vdovy po legendárním hitmakerovi Karlu Svobodovi

Třetímu manželství Venduly Pizingerové prorokoval kdysi bulvár krátký dech. Ona i její o šestnáct let mladší manžel Josef ale všem vytřeli zrak. Jsou spolu už jedenáct let, mají dvouletého syna a rozdávají dobrou náladu na všechny strany. Tentokrát v Show Jana Krause usedl do horké židle podnikatel, fotograf a cestovatel Josef, prezidentka nadačního fondu Kapka naděje Vendula se všemu srdečně smála z publika.

Jan Kraus vyhledával na internetu, jak má Josefa Pizingera představit. Většinou nacházel jen to, že jde o „třetího manžela Venduly Svobodové“. Tomu se jeho host jen zasmál. Je zvyklý, že na něj svět stále ještě pohlíží jako na nového manžela vdovy po slavném skladateli Karlu Svobodovi. Prý si připadá tajemný jako paní Columbová. Tentokrát alespoň poodhalil, že pracuje v oboru, který se zabývá prodejem příslušenství k telefonům. Jan Kraus se nad tím trochu podivil, protože podle informací z internetu se domníval, že Josef Pizinger je adrenalinový sportovec. Jsou to ale nejspíš poněkud zastaralé informace.

 

Josef PizingerJan Kraus byl trošku na rozpacích, jak má třetího manžela Venduly Svobodové představit publiku.

Od malého kola k cestování

Sportování je pro Josefa sice minulost, ale vzpomíná na něj rád, protože mu otevřelo okna do světa. Věnoval se freestylovému ježdění na BMX. To je pro moderátora evidentně disciplína neznámá, a tak bývalý vrcholový sportovec vysvětlil: „To jsou taková ta malá kola, na kterých se jezdí v U-rampě, dají se na nich dělat všelijaké triky.“ Moderní sport mladého kluka rychle přivedl i na mezinárodní závody. „Díky tomu jsem začal cestovat. V patnácti šestnácti jsme díky tomu začali jezdit po Evropě a objížděli jsme skate parky ve Francii a Španělsku. To byl takový první impuls k cestování.“ A právě cestování se stalo Josefovým velkým koníčkem.

 

Josef PizingerS adrenalinovým sportem už Josef sice skoncoval, s temperamentní Vendulou ale nouzí v tomto směru rozhodně netrpí.

Za romantickými rány

Cestuje a fotografuje. Nejraději místa v horách, kam moc lidí nepřijde. Vydává se po cestičkách i mimo ně a objevuje krásy krajiny tak, jak je vidí jen málokdo. Nejde mu o zdolávání vrcholů, ale o putování po místech, kde je stále co objevovat. „Je úžasné ráno se probudit a mít vedle sebe třeba ledovec,“ popsal s nadšením a odmítl představu Jana Krause, že si na takových místech staví stan. „Ve stanu spím nerad. Stačí mi plachta nahoře a plachta dole,“ líčil svá dobrodružná putování. V moderátorovi to vyvolalo pocit chladu dokonce i ve studiu, na to ale cestovatel opáčil, že má přece dobrý spacák. A to, že z něj musí vylézt třeba do mrazivého rána, mu nijak nevadí. Ohníček, nebo alespoň zapálený horolezecký vařič ho ohřeje a romantika takového rána je k nezaplacení.

 

Josef PizingerJosef prozradil, jak se vztah k matčině kamarádce proměnil v lásku.

Poprvé, a hned do světa

Vendulu, tehdy Svobodovou, poznal Josef jako kamarádku své matky už jako kluk. „Ani si nepamatuju, jestli jsem jí tykal nebo vykal. Určitě jsem jí neříkal teto, ale Vendulo,“ zavzpomínal s tím, že tenkrát ani náznakem netušil, že by spolu mohli žít. „To vás nenapadne ani v té největší sci-fi. Myslím si, že Vendulu to nenapadlo, dokud jsem ji nepožádal během jednoho výletu o ruku.“ To bylo ale o mnoho let později a předcházely tomu dva  roky randění. Dohromady je svedlo právě cestování. „My jsme spolu byli na drinku a rovnou tam jsme si koupili letenku. Ještě než jsme spolu chodili. A odletěli jsme na první společnou dovolenou,“ popsal počátky vztahu, který již trvá jedenáct let a kterému kvůli poměrně velkému věkovému rozdílu nikdo nevěřil. Vendula se nad vzpomínkami na jejich společné začátky z publika srdečně smála.

 

Josef PizingerPéče o dva syny prý někdy dává Josefovi pořádně zabrat.

Kdo je tady starší

Ostatně prezidentka Kapky naděje vypadá i po padesátce skvěle a její o šestnáct let mladší manžel dokonce tvrdí, že si někdy připadá starší než ona. „To může být mentální věk,“ mínil Jan Kraus, jenže Josef to vyvrátil. „Ale ne, já si tak někdy připadám i fyzicky,“ smál se. Výchova osmnáctiletého Vendulina syna z manželství s Karlem Svobodou a dva a půl roku starého Pepíčka, kterého mají spolu, mu totiž občas dává zabrat, i když je šťastný otec a doma se prý snaží pomáhat, občas i vaří. Tomu se ale Vendula v publiku už smála nahlas, takže kdoví, jak to s tím pomáháním v domácnosti je. Nejspíš od něj Josef Pizinger s chutí prchá do svých pustých hor. Tam s ním ale Vendula také někdy jezdí a dopřávají si romantiku krásných rán po probuzení pod celtou společně.

(zdroj: FTV Prima)

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková