Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na konci března unie schválila osmou vakcínu proti covidu. Komentář Štěpána Chába

21.04.2023
Na konci března unie schválila osmou vakcínu proti covidu. Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: To byly časy covidových lásek, pamatujete ještě?

Vyhráli jsme dlouhým prohráváním nad covidem. Imunolog Vojtěch Thon v rozhovoru pro iDnes pravil, že jsme toho udělali mnohem víc špatně než dobře. Očkování nebylo ku prospěchu věci, ba naopak, škodilo. Do toho zarezonovala zpráva, že Evropská komise, ta výspa lidské moudrosti, schválila 30. března 2023 už osmou vakcínu proti covidu. Výhra lidského rozumu nad krutou přírodou i s praktickými inkluzivními ukázkami. Do letošního února jsme zlikvidovali v českých spalovnách pro nebezpečný odpad 7 milionů dávek jednotlivých vakcín. Není zájem se nechat očkovat. A přesto nám přijdou další, již nasmlouvané.

„Výbor pro humánní léčiva (CHMP) EMA doporučil povolit vakcínu COVID-19 Bimervax (dříve COVID-19 Vaccine HIPRA) jako booster u lidí ve věku 16 let a starších, kteří byli očkováni mRNA vakcínou COVID-19,“ napsala slavnostně Evropská komise na svém webu k 30. březnu. Nová vakcína je postavená na spike proteinu viru. Kupředu levá, i navzdory vývoji se stroj nesmí zastavit a nové verze vakcíny se budou nejspíš schvalovat ještě roky. Byrokratické perpetuum mobile nejde zastavit.

„Sledovali jsme populaci od osmnácti až do nejvyššího seniorského věku v Česku. Zjistili jsme, že z hlediska slizniční imunity bylo zásadní dostávat se do kontaktu s aktivním virem. Vakcinace měla zpočátku smysl pro nejohroženější skupiny obyvatel, ale jako plošné opatření byla sporná. Podání této očkovací látky, což je v podstatě genová terapie, vpichem do svalu, nemohlo ochránit sliznice, tedy zajistit slizniční imunitu. To jsou vědecká fakta podložená důkazy,“ řekl pro iDnes imunolog Vojtěch Thon. Jen je potřeba zmínit, zdůraznit a podtrhnout, že dezolátní a tolik, tolik pohrdaný vakcinolog a epidemiolog Jiří Beran to říkal celou dobu. Smáli se mu všichni ti Flegrové a Kubkové a odmítali s ním chodit do debat, protože Beran až nehorázně překrucoval fakta. Jenže měl pravdu. Mrazáky na mrtvoly se nekonaly, plošná opatření byla chybná. Likvidace české ekonomiky byla založena na nesmyslech.

Hezky na distanc, znělo celou republikou, na vyšetření jen přes telefon. „Zcela se také vypustila možnost nemocné správně a zavčas léčit. Zbytečně jsme ztratili desítky tisíc životů,“ zkonstatoval Thon. Jen dodal, že jsme jednostrannou a velmi agresivní covidovou politikou, která odmítala diskutovat a hledat cesty, která postupně do kolonky dezinformátor zařadila velkou část jak veřejnosti, tak i odborníků, vlastně zabili desítky tisíc lidí. Chybným rozhodnutím a chybnou politikou protlačovanou na sílu jsme zabili desítky tisíc lidí. A ty, kteří varovali, že děláme chybu, že máme postupovat jinak, jsme odstraňovali z veřejné diskuse. Dosáhli jsme toho, že se lékaři báli vystoupit proti buldozeru jednostranné covidové politiky, protože by na ně začal mediální hon, případně by si na ně dosedl šéf České lékařské komory Kubek a začal zpochybňovat jejich odbornost, jejich praxi, udělal by z nich dezinformátory.

Jak jde vidět, jednostranná politika, politika prosazovaná na sílu a vytvářející ve společnosti uměle oddělené skupiny takzvaných dezinformátorů, dezolátů, popíračů, pomatenců… vede k jedinému. K vystřízlivění. Covidová zkouška na totalitu by pro nás teď měla být varováním. Jenže, jak to tak u nás bývá, nenecháme se v naší hlouposti zviklat a chybu opakujeme do omrzení. I teď prožíváme jednostrannou politiku. Covid, Ukrajina, za chvíli to bude Čína. A hned jsme ochotni označit část společnosti za dezoláty, za dezinformátory. Zase děláme tu stejnou chybu.

Pfizeru stouply zisky na 2,2 bilionu korun. Teď je trochu v rozpacích, protože očekává, že letos mu zisky klesnou. Neklesnou. Evropská unie, výkvět lidské moudrosti, za nás podepsala povinný odběr vakcín. Teď kličkuje. Snaží se to nějak uhrát. Ve hře je odklad letošní dodávky vakcín na příští rok. Letos jen od Pfizeru mělo přijít do EU 500 milionů vakcín. Nebo se přemýšlí nad tím, že by se objednalo poloviční množství vakcín za cenu původního počtu vakcín. Takže 250 milionů vakcín za cenu 500 milionů. Pfizer plakat nebude. Zisky budou. Vakcíny se sice vyhodí, ale nevadí, covid jsme porazili, stejně jako vlastní obyvatelstvo, stejně jako vlastní příčetnost.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb