Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rozseknuto. Život mezi dvěma ženami skončil jako pohádka. Teď ještě aby žili šťastně až do smrti. Horká židle Petra Kolečka

15.04.2023
Rozseknuto. Život mezi dvěma ženami skončil jako pohádka. Teď ještě aby žili šťastně až do smrti. Horká židle Petra Kolečka

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Scenárista a režisér Petr Kolečko v Show Jana Krause

Dalo se čekat, že nejpopulárnější objekt bulváru, scenárista Petr Kolečko, dříve nebo později usedne do červené sedačky v Show Jana Krause. Jisté v tu chvíli bylo i to, že moderátor rozervaného záletníka šetřit nebude.

Ještě před zahájením natáčení pořadu se Petr Kolečko svěřil moderátorce Showtimu, že je u Jana Krause potřetí. Podruhé byl prý víc nervózní než poprvé a teď doufá, že to bude tak trochu rozhovor chlapa s chlapem, že to bude tak trochu navážno, i když ví, že se trefným poznámkám moderátora nevyhne. A aby bylo do začátku jasno, odpověděl stručně a jasně na zásadní otázky. Ano, oženil jsem se s Anetou Vignerovou. Ano, ukončil jsem vztah s Denisou Nesvačilovou, to by asi jinak nebyla svatba. Proč nosí snubní prsten na pravé ruce, komentovat nechtěl. Má to prý svůj důvod, ať si ale o tom každý myslí, co chce. Možná měl na mysli to, že staří Římané nosili prsten na pravé ruce, protože levá ruka byla považována za nešťastnou a nespolehlivou. Nebo že by to bylo kvůli nedávnému úrazu po konfliktu s Denisou Nesvačilovou? Dnes na nošení snubního prstenu není žádné striktní pravidlo. Tak ať si ho Kolečkovi nosí, kde se jim líbí, a svá tajemství si nechávají pro sebe. Mají na to jistě právo.

 

Petr Kolečko

Petr Kolečko se stal se svými vztahovými kotrmelci tak vděčným tématem posledních týdnů, až už jsme se začali bát, jestli na nás nevyskočí i z ledničky. A tak samozřejmě nemohl chybět ani u zvědavého Jana Krause v jeho populární show. Proč ale neustále odhlížel do publika? Televizní diváci netušili, že tam sedí jeho novomanželka Aneta, které bylo nejspíš chvílemi pořádně horko.

Druhé manželství bere vážně

Jan Kraus nezaváhal ani na chvíli a rovnýma nohama vstoupil do otázek okolo Kolečkových vztahů. Ten přiznal, že se ženil podruhé, s první manželkou má dvě děti a ona se stále jmenuje Kolečková. Naopak současná manželka zůstala Vignerová. O tom, jestli se nechtěla vdávat také Denisa Nesvačilová, už ale mluvit nechtěl. „Nebudeme si z toho dělat srandu,“ pokusil se rozhovor stočit na serióznější notu. „Člověk prostě prochází nějak životem a dělá některá rozhodnutí, která jsou někdy iracionální, někdy trošku divočejší, někdy zasáhnou emoce,“ přiznal. „Já myslím, že to snad dopadlo dobře nadobro,“ prohlásil dál. „Myslíte celý duben, teda?“ dělal si z něj legraci Jan Kraus, který novomanželovi nechal zahrát známou svatební znělku a dal mu víno i obří dobrotu od cukráře. Prostě si ho mlsně vychutnával. „Myslím, že třeba i víc dubnů,“ kontroval záletník s vážnou tváří. Ostatně, Jan Kraus je sám dlouhá léta podruhé ženatý, a tak konstatoval, že o trvanlivosti druhého manželství něco ví.

 

Petr Kolečko

Jan Kraus pojal rozhovor svatebně, takže místo vody došlo i na slavnostní přípitek, a přidal i specialitu od cukráře. Stejně jako rozhovor ji ale nechal přizdobit mimo jiné i (nejspíš trošku nakyslými) hrozny.

Někdy je bulvární lež lepší než pravda

Na téma mediálního humbuku kolem příběhu se dvěma ženami se Petr Kolečko vyjádřil nejprve obecně. „Žádná pravda nesmí stát v cestě dobré historce,“ uznal, že novináři prostě měli o čem psát, protože jeho život v posledních měsících měl grády a on jako scenárista chápe, že se stal vděčným materiálem pro bulvár. „A nějak tak to je přibližně pravdivý,“ dodal ke všem těm informacím, které se o jeho bouřlivých vztazích psaly. „Někdy je ale lepší, když o vás píšou lži než pravdu. O někom je lepší lež, o někom pravda… Já jsem taková křížená varianta,“ zmínil to, že články v novinách mají se skutečností spojený jen základ, jinak jsou to většinou spekulace.

 

Petr Kolečko

Takové piruety mezi dvěma ženami, jako Petr Kolečko v posledních týdnech, už hodně dlouho nikdo v našem showbyznysu nepředvedl. Že by součást taktické přípravy publika na další film? Většinou přece lidé scenáristy a režiséry téměř nevnímají. A o kom se nemluví, jako by nebyl.

Napsal by o sobě filmový scénář

Bulvární média mají podle něj tendenci historky ze života známých lidí zveličovat a zároveň moralizovat. „Oni píšou, to se mi líbí, že za to vlastně můžeme my, že to píšou. Že to je vlastně naše vina, že přeci kdybychom se takhle nechovali, tak oni to nepíšou. A vlastně nám nadávají za to, že to píšou,“ posteskl si Petr Kolečko s tím, že pokud by se sám k tomu chtěl vyjádřit, bylo by to způsobem, který je mu vlastní, tedy filmem, v kterém by povrchní nebyl. „Co v těch příbězích chybí, jsou pohnutky lidí, které můžou být různé. Já tady nebudu mluvit za svoji ženu nebo za někoho jiného. Byla by velká lež tvrdit, že jsem se nedopustil nějakých omylů. Ale ty postavy můžou být různé,“ připustil. „A ten bulvár, to je jen takový povrchní výběžek z toho. Takže kdybych já podle toho dělal nějaký film, chtěl bych to dělat s nějakou hlubší psychologií a třeba bych některé ty věci uvedl na pravou míru, což asi nebudu dělat tím, že to budu někde říkat,“ dal na závěr najevo, že toto téma rozhovoru je pro něj uzavřené.

Zdroj: Prima TV

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková