Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vzhled je holt až na prvním místě, Eva Burešová tak přišla o vysněnou roli. O kom se mluví

09.04.2023
Vzhled je holt až na prvním místě, Eva Burešová tak přišla o vysněnou roli. O kom se mluví

Foto: Se svolením FTV Prima

Popisek: Eva Burešová

Může se to stát každému, komu příroda nadělila mladistvou svěžest na dlouhá léta. Jen si to představte, je vám třicet, máte dvě malé děti, stihla jste i vystudovat vysokou školu, od dvaceti makáte jako šroub a teď je ta příležitost ucházet se o skvělou pozici u významné firmy. Výběrová komise si vás prohlédne a sdělí vám, že na takový post vypadáte moc mladě. Bum, a je po kariéře.

Myslíte, že to není možné? Ale je. Vzhled je totiž v současné době něco, co se při výběru zaměstnanců filtruje na prvním místě. Proč by po vás jinak chtěli, abyste k životopisu přiložila aktuální fotografii? Ono se to tedy oficiálně nesmí, diskriminovat někoho v zaměstnaneckých vztazích kvůli věku či vzhledu dokonce zakazuje Listina základních práv a svobod. Jenže co si budeme povídat, realita je jiná. Otevřeně vám nikdo neřekne, že jste moc mladí, staří, pihatí, baculatí nebo hubení, šéf si ale stejně vybere podle svého vkusu. Někdy vám nepomohou ani super schopnosti. 

Ani hvězdy to nemají lehké

Evě Burešové je devětadvacet, má dvě děti, a to rozhodně ne omylem, je šťastná a hrdá maminka. Září v muzikálech, naposledy v Bodyguardovi, Prima na ní postavila už druhý seriál a nezmýlila se, po Slunečné je i tahounem ZOO. Čeká ji koncertní turné, je zkrátka k nezastavení. Co se jí ale zatím vyhýbá, je role ve filmu, který by zaujal diváky i kritiku. O jednu takovou se nyní ucházela, jenže ouha – byla vybrána jiná herečka, protože Burešová prý na filmovou maminku vypadá moc mladě. „Takže teď se ve mně perou dvě emoce. Mám bejt smutná, že když už vše bylo domluvené, já přišla o roli? Anebo je děsně cool, že i když mám sama dvě děti, tak maminky ještě hrát nemůžu, protože prý vypadám mladě?“ posteskla se na Instagramu.

Já bych se tím netrápila. Co by za to jiné maminky dvou dětí daly, kdyby měly po pár měsících od porodu zase vyžehlenou tvářičku a postavu jako proutek. Ono to nějaké úsilí stojí, dát se takhle rychle zase do perfektní kondice. A protože Eva Burešová je až neuvěřitelný dříč a stále pracuje na svém hereckém i pěveckém projevu, jednou se těch pořádných rolí ve filmu jistě dočká. Ostatně, svět showbyznysu se často neřídí logikou. Hezky na posmutnělou zprávu o ztrátě role reagovala hereččina kolegyně Anna Slováčková: „No vidíš... Já nemám ani jedno dítě a hraju maminku devíti dětem.“

Spolu s množstvím fanoušků, kteří na internetu vyjadřovali Evě Burešové podporu, tak můžeme v rámci jarního optimismu a velikonočních gratulací jen popřát, ať jí mladistvý vzhled a úsměv dlouho vydrží. A hlavně ať slouží zdraví a provází ji dobrá nálada. 

Hon na násilníka tentokrát přežil Michal Hrůza ve zdraví 

Jsou muži, kterým to prostě nedá, když vidí, že je někomu ubližováno, srdnatě se pustí do boje. Dokonce i když mají za sebou krutou zkušenost a nejsou už zrovna mladíci.

 

Foto se svolením Michal Hrůza

Policisté sice varují před tím, abychom se sami pouštěli do zadržení pachatele násilného činu, jenže situace si to někdy žádá. Když je pak statečný člověk po ruce, můžeme mu jen děkovat, že zabránil tomu, aby pachatel ve svých činech pokračoval.

Zpěvák Michal Hrůza patří mezi ty statečné chlapy, i když má za sebou varovnou zkušenost, která ho mohla stát život. V roce 2014 se pokoušel zabránit rvačce dvou mladíků v Ostravě. Utrpěl při tom vážné zranění hlavy, po kterém byl dva týdny v umělém spánku. Hrůzovi je jednapadesát, rozhodně tedy není ve věku překotně reagujících mladíků. Když se pustil před pár dny do pronásledování násilníka na Praze, jednal bleskově, ale s rozmyslem.

Třiadvacetiletý agresor řádil v ulicích Prahy 6 jako pominutý, napadl na různých místech pět žen a tři děti. Pak nečekaně udeřil také manželku Michala Hrůzy. V tomhle případě ale narazil na statečného protivníka.

Rychlé vyhodnocení situace a bleskový zásah

Michal Hrůza neváhal a pustil se do honu na muže, který ublížil jeho manželce, po krátké honičce ho dopadl a zadržel až do příchodu policie. V pořadu Showtime svou spontánní reakci popsal: Když spatřil svoji manželku, která se držela za tvář a brečela, vyběhl za prchajícím útočníkem. „Nemůže utéct, když mlátí nevinné ženské a i děti. Chytil jsem ho a zalehl, pak jsem čekal, dokud nepřijedou policisté,“ vysvětlil, co se mu honilo hlavou. Zároveň ale uvedl, že si přece jen zachoval chladnou mysl a násilníka složil, protože se cítil v převaze. „Všiml jsem si, že je to takový střízlík s brýlemi. Nevypadal jako žádný ožrala nebo blázen. Když ležel, bylo to jako z nějakého filmu, protože říkal: ‚Já jsem nic neudělal,“ doplnil zpěvák. „Logicky jsem se za ním rozběhl, protože to by udělal každý. Nenapadlo mě nic lepšího než ho dohonit. Nejsem žádný hrdina,“ sdělil.

Dobře víme, že každý by to neudělal. Kdyby ano, nemohl by tenhle pomatený mladík napadnout tolik lidí, někdo by ho odlapil dřív. Takže i když se Michal Hrůza za hrdinu nepovažuje, hrdinou okamžiku se stal a patří mu úcta za statečnost.

 

Vložil: Ela Nováková