Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hysterické výstupy, zaměstnanci, nucení hlásit, že jdou na WC, krádeže pošty, vyhozené státní miliony… Další svědectví o řádění Jany Nagyové

06.10.2013
Hysterické výstupy, zaměstnanci, nucení hlásit, že jdou na WC, krádeže pošty, vyhozené státní miliony… Další svědectví o řádění Jany Nagyové

Foto: Hans Štembera

Popisek: Jana Nagyová u soudu

Jana Nagyová, nově Nečasová, jejíž kauza způsobila pád vlády expremiéra Petra Nečase, pracovala jako vrchní ředitelka sekce jeho kabinetu. Používala spíš metodu biče než cukru a prý si po zásluze vysloužila přezdívku „blonďatá domina". Bulvární deník Blesk se od anonymních zdrojů dozvěděl, že jedna z asistentek dokonce skončila v péči psychiatrů.

Nynější manželka bývalého premiéra Petra Nečase se s podřízenými ani spolupracovníky nemazlila. „Na premiérovy podřízené křičela, každý problém zveličovala do obřích rozměrů a nezřídka kvůli tomu hrozila výpověď," řekl jeden ze zdrojů Blesku, který si přál zůstat v anonymitě.

Kolaps asistentky

Procházka růžovým sadem nebyla ani práce asistentek Nečasové, kterých se prý za její „hrůzovlády" vystřídalo dvanáct a musely čelit nezvykle vysokým nárokům. Nebylo neobvyklé, že kvůli práci volala i ve dvě hodiny v noci.

„Jedna asistentka dokonce zkolabovala na vládní chodbě. Musela pro ni přijet záchranka, na nějakou dobu skončila v psychiatrické léčebně. Pikantní je, že když ji lékaři sbírali z koberce, vedle ležel její mobilní telefon, z něhož byl zřetelně slyšet křik Nagyové," popsal další ze zdrojů Blesku.

Mluvila za Nečase

Podle některých svědectví museli zaměstnanci hlásit, že jdou na toaletu. Když zase jednou dostal premiér více perlivou vodu místo jemně perlivé, Nagyová se k tomu prý postavila, jako kdyby šlo o státní převrat.

Často prý Nagyová mluvila za premiéra. Zaměstnanci se ho údajně nesměli ani zeptat, jestli chce něco k jídlu. Takže když Nagyová nebyla ve Strakově akademii, byl Nečas o hladu.

Ženy jen v důchodovém věku

„Víte, kdo já jsem?" to podle deníku Blesk byla notoricky známá hláška Jany Nagyové, po níž obvykle následoval hysterický záchvat. Pracovníci jí kromě jiného museli předávat i poštu tehdy ještě právoplatné manželky Petra Nečase, Radky, jejíž agendu Nagyová úplně zrušila. „Veškeré pozvánky a korespondence adresované Radce Nečasové stopila ona,“ sdělil Blesku zdroj.

Povyk prý způsobila mimo jiné tehdy, když se na oficiální pozvánce na společenskou akci pořádanou Úřadem vlády objevila věta: „Premiér s chotí vás srdečně zvou…“ Na odbor protokolu se pak směli přijímat jen muži nebo ženy kolem důchodového věku.

Urážení „konkurentek“

Deník také upozorňuje na to, že pracovnice úřadu nesměly nosit kratší sukně, než má ona. Za vzhled je i urážela.  Bulvární list rovněž odhalil, že jídlo pro milenecký pár musel být připraven na všech třech místech, na nichž se zdržovali. Jak ve Strakově akademii, v Kramářově vile a také v Hrzánském paláci na Pražském hradě, kde Naygová bydlela.

Blesk rovněž připomíná, že za vysoké náklady nechala předělat místnosti ve Strakově akademii, aby tam s premiérem měli zázemí včetně bytu. Její kancelář se údajně během tříletého úřadování „paní vrchní ředitelky" předělávala dvakrát, a  to za milionové částky.

„Hned po nástupu Nečase do role premiéra Nagyová řekla, že Hrzánský palác na Pražském hradě je její a Kramářova vila je premiéra. Na Hrzánském paláci, kde se dříve ubytovávaly a vítaly významné návštěvy ze zahraničí, najednou nikdo neměl přístup,“ dodal také zdroj.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace