Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jolana Voldánová o přeskakování z bodu A do bodu B, kdy z D do B zpět nesmíte, i o skutečných důvodech svého odchodu z televize

05.10.2013
Jolana Voldánová o přeskakování z bodu A do bodu B, kdy z D do B zpět nesmíte, i o skutečných důvodech svého odchodu z televize

Foto: TV Prima

Popisek: Jolana Voldánová

„Už mi to lezlo na mozek,“ vysvětlila Jolana Voldánová, ktzerá byla v pátek prvním hostem nekompromisního moderátora Jana Krause v jeho Show. „Ve studiu je pět virtuálních bodů a vy se pohybujete z bodu A do B, pak do C a D, ale z D do B zpět nesmíte,“ dodala. Co ještě prozradila?

Prvním hostem Jana Krause, jak už bylo řečeno,  byla Jolana Voldánová. Moderátor ji překvapil puštěním videa s jejím rozloučením v přímém přenosu. „V nejlepším přestat – je to to pravé?“ ptal se. Jolana dovysvětlila: „Měla jsem na mysli v nejlepším ve zprávách přestat. Už mi to lezlo na mozek. Ale rozhodnutí uzrávalo delší dobu, cca půl roku. Já už nemám zpravodajství co dát a ono nemá co dát mně. V druhé půlce života chci dělat ještě něco jiného.“ Moderátor popichoval dál: „No ony ty zprávy lezou docela dost na mozek…“ Na což mu Jolana odpověděla, že to člověk musí zvládat, ale že sama zná pár lidí, které tato branže odrovnala.

Mluv něco!

Moderátor pokračoval ve svých dotazech: „Vy jste ještě zažila tu modernizaci zpravodajství, to se mi nelíbí, nechápu pořád to chození po studiu. Jolana vysvětlovala: „Je tam asi pět virtuálních bodů a vy se pohybujete z bodu A do B, pak do C a D, ale z D do B zpět nesmíte.“ Moderátor se udiveně dotazoval, zda je potřeba pohyby nacvičovat, a i když dostal negativní odpověď, pokračoval: „Taky nechápu tu módu ve zpravodajství, trend zpravodajství deformalizovat.“ Jolana přiznala, že je to trošku divadelní představení a že je to možná velká změna na konzervativní vkus českého diváka.

Jan Kraus kvitoval: „Já srovnávám se zahraničními televizemi. Podílíte se vůbec na tvorbě zpráv?“ chtěl vědět dále. Jolana: „Samozřejmě, domlouváte se, co kdo bude natáčet, pro moderátory to začíná zhruba po poledni, domlouváte se s editorem, máte asi 80 bodů scénáře, které je potřeba splnit, pak přichází převlékání do kostýmku, líčení – to je stále stejné. Editor mi někdy také vyčetl, že jsem poetická, myšleno dlouhá, a že musím zrychlit, to znamená stáhnout příspěvek z 30 vteřin na 20. Čtecí zařízení je ale stále potřeba. Jednou se mi stalo, když přijel Obama – měli jsme několik rychlých živých vstupů za sebou. A už u druhého vstupu se to zaseklo. Sedíte ve studiu, němé kamery, v režii velký ryk a najednou vám režisér říká: za 5 sekund mluv; já na to: a co? A on: Prostě něco! Vzala jsem si papír, co ležel na stole, říkala jsem si, to už jsme sice říkali, ale není na škodu to zopakovat, tak jsem to říkala svými slovy znova… A za 20 vteřin pokyn do ucha, že už nemusím. To byste nevěřil, kde všude jsem byla mokrá.“

Čekám na televizní chodbě, tak říkajíc

Pak probrali opět téma ženských pořadů, kde Voldánová také působila, a proč je tak málo pořadů pro muže. „My jsme tam muže měli také,“ kontrovala Voldánová. „No ale jako atrakci,“ pobavil moderátor. Jolana oponovala: „Kdepak, žijeme ve století mužů.“ Kraus: „To Vy máte ten pocit. A co chcete dělat dál? Něco v televizi?“ Jolana: „Skončit s tímhle a plynule přejít jinam – to nejde. Chtěla jsem nejdřív zavřít dveře a pak začít něco nového. Teď takříkajíc čekám na televizní chodbě. Uvidíme, co bude,“ shrnula.

Moderátor se také zajímal o to, jaké je dojíždění do Prahy a jak to má Jolana s dětmi „Jeden syn se jmenuje po mně Voldán a tři v domácnosti jsou Císařovští. Mě je na té naší specifické vesnici dobře. Já jsem holka z malého města, no spíš menšího – z Pardubic. Mám v Pardubicích také svůj pořad v regionálním rádiu. Zvu tam různé hosty, které mají vztah k regionu“.  Vrátili se také k tématu voleb v televizi. „Strany si pořád stěžovaly, kdo měl větší prostor v TV,“ prozradila a také přiznala, že jí byl vyčten neverbální projev, a že tím poškodila stranu. „Všimla jste si, že se v televizi o politice baví jen politici? Chtělo by to brát do studia nejen komentátory, ale i třeba studenty…“ glosoval Kraus. „Co kdybyste šla do komerční televize?“ ptal se ještě moderátor. „Třeba někdy…“ zakončila Voldánová.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová