Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Průšvih jménem Patrasová v živém přenosu aneb Ze sexy kočky zmatenou bábovkou. O kom se mluví

05.03.2023
Průšvih jménem Patrasová v živém přenosu aneb Ze sexy kočky zmatenou bábovkou. O kom se mluví

Foto: Se svolením TV Nova (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Někdejší sexy girl divadla Semafor Dáda Patrasová v Snídani s Novou

Pozvat si Dagmar Patrasovou do živého vysílání představuje buď velkou odvahu, nebo naprostou neznalost bulvárních drbů. Dramaturgie Snídaně s Novou to určitě neudělala proto, aby herečku a zpěvačku (tedy spíše bývalou) znemožnila. Bohužel se to ale stalo.

Miluška Bittnerová a Pavel Svoboda, kteří inkriminovanou víkendovou Snídani moderovali, prožili hodně nepříjemné okamžiky. Napřed se nervózně ohlíželi po hodinách, jestli se host, kterého avizovali jako překvapení ranního vysílání onoho dne, vůbec dostaví. Když konečně nastal okamžik, kdy se jim mělo ulevit, protože Dáda Patrasová skutečně vstoupila na scénu, to nejhorší mělo teprve začít.

 

Dáda PatrasováV ranním studiu působila kdysi dětmi zbožňovaná Žížala Júlie, jako by dorazila rovnou z flámu. Problémy se štítnou žlázou dokážou s člověkem udělat věci přímo strašlivé, zadržování vody v těle a naprosto nezvladatelná, smrtelná únava jsou jen špičkou ledovce. Většina lidí o tom ale bohužel nemá ani ponětí.

S Návštěvníky moderátoři nepochodili

Byla pozvána hlavně proto, že po víkendové Snídani vysílá Nova reprízu seriálu Návštěvníci, ve kterém Patrasová hrála. Jenže vydolovat z ní nějakou vzpomínku na tenhle seriál, z kterého si všichni pamatujeme alespoň amarouny, pokrm budoucnosti, se vůbec nepodařilo. Nevzpomněla si ani na to, kolik let jí bylo, když hrála ikonickou roli ve filmu Vrchní, prchni!, nevzpomněla si prostě skoro na nic. Pletla se jí slova, zadrhávala, mlčela. Korunu všemu nasazoval příliš krátký svetr, který jí lezl z džín a ukazoval nahá záda. Do vysílání dorazila půl hodiny před nástupem, takže jí v maskérně stihli trochu upravit make-up, jenže nic nedokáže zamaskovat opuchlou tvář a pytle pod očima. Moderátoři se sice snažli zachránit, co jen se dalo, výsledek byl ale nanejvýš trapný. Dáda působila jako zmatená troska, která se do Snídaně dostavila po nějakém náročném večírku. Diváci si okamžitě stěžovali. Nejen ti, kterým je Dády líto, ale také ti, kteří nedělní Snídani sledují se svými dětmi a marně se jim pokoušeli vysvětlit, co to s tou paní herečkou je. Poprask vypukl samozřejmě i v horních patrech Novy, hromobití udeřilo na celý štáb Snídaně. Upřímně řečeno, oprávněně.

 

Dáda Patrasová

I outfit byl totálním šlápnutím vedle, s převlékáním hostů ale kostymérna nepočítá.

Někdo tomu měl zabránit

Mediální obraz Dády Patrasové je už dlouho smutně nechutný. Osmdesátiletý manžel Felix Slováček působí vedle své utrápené, nemocemi a pravděpodobně i alkoholem sužované ženy jako svěží mladík. Tomu, že je ve svých letech manželce skutečně nevěrný, mohou uvěřit snad jen pánové, kteří právě začali chytat druhou mízu a kojí se nadějí, že jim vydrží až do stovky. Felix se ovšem rád ukazuje po boku mladých žen, některé o něj pečují až příliš ochotně a okatě, a bulvár to stejně ochotně a okatě hází na krk Dádě, z níž se prý stala otravná bláznivá alkoholička.

Jenže nezměnil ji tak právě život po boku záletného manžela? Nepomohl tomu přechod, jak se to někdy ženám stává, když nedbají odborných rad a chtějí být stále mladistvé a svěží? Nepodepsala se na psychickém stavu herečky nemoc štítné žlázy, která vyžaduje od pacientky disciplínu a úpravu životního stylu, jakou Dáda Patrasová prostě nezvládla? Mimochodem, právě toto onemocnění se velmi špatně snáší s alkoholem. Je to smutné, ale Dáda Patrasová je prostě především nemocný člověk. O její zmatenosti, zapomnětlivosti a dezorientovaném chování se toho už napsalo dost, takže někdo na Nově měl projevit kus zdravého rozumu a do živého vysílání ji nezvat, případně pokus kolegů pozvání uskutečnit rázně zabrzdit. Protože to, co udělali, bylo mimořádně nevkusné.

 

Dáda PatrasováOteklý obličej stejně jako neschopnost koncentrace napovídá výraznou absenci hormonů štítné žlázy, v této fázi by pacientka měla raději odpočívat doma. Tím spíš, že dlouhodobým přičiněním bulváru si veřejnost zvykla hledat u Dády příčinu v alkoholu.

Ztráta soudnosti a sebekontroly je nemoc

Felix Slováček se prý nechal slyšet, že jediné, co může manželce zachránit život, je to, že bude zbavena svéprávnosti. Zní to krutě, ale vezměme v potaz, že Felixovi je osmdesát. Zdánlivě hýří elánem, ale věk prostě nezapřeš, síly ubývají. Starat se o manželku, jejíž psychika je očividně velmi vratká, není žádný med a i pro samaritánského manžela by to byl pořádný oříšek. Felix navíc samaritán není, má stále rád společnost, chce žít naplno se svou hudbou a přáteli, dokud mu to síly dovolují.

Dáda by potřebovala intenzivní péči někoho, kdo jí bude pomáhat s dodržováním pravidelné životosprávy. Jenže co si budeme povídat, když je člověk v takovém stavu jako ona, většinou si neuvědomuje, jak zle na tom je, pomoc odmítá a propadá se hloub a hloub. Pak si manžel někde uleví, že ji snad bude muset nechat zbavit svéprávnosti. Pokud je tím manželem slavný a oblíbený muzikant, hned se z toho stane titulek v bulvárních novinách. Místo pomoci jsou oba vystaveni pohrdání a vlečeni společenským bahnem.

Sociální inteligenci lidí, žijících celý život na výsluní popularity, nelze přeceňovat. Ani Dáda ani Felix nejspíš neumějí vzít zpátečku a požádat bulvár, aby jim dal pokoj. Jejich kauza tak už hezky dlouho živí tzv. společenské stránky bulvárních novin, časopisů a webových stránek. Dáda se propadá, Felix se ofrňuje, jednou se veřejně milují, podruhé nenávidí. Psát o tom pořád dokola se soudnému člověku jeví jako hyenismus. Takže slibuji, že o tom víckrát psát nebudu. Jen ještě vzpomenu na nešťastnou Ivetu Bartošovou, kterou podobný kolotoč utočil k smrti. Dáda Patrasová k tomu má našlápnuto, a to jí určitě nikdo nepřejeme. 

(zdroje: TV Nova, Blesk, Kafe.cz)

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková