Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Znásilněná, ale s noblesou. Ještě by měla být vděčná. Komentář Štěpána Chába

komentář 16.02.2023
Znásilněná, ale s noblesou. Ještě by měla být vděčná. Komentář Štěpána Chába

Foto: Hans Štembera

Popisek: Dominik Feri

Dominik Feri, bývalý korunní princ TOP 09, se dočkal. Soud o jeho vině, či nevinně začal. Hned v úvodu Feri udělal mistrovský zastrašovací manévr. Prozradil identitu i profesi jedné z žalujících, jejíž případ byl odložen. Hezky na prasáka. Když to nevyšlo v posteli, přes média to vyjde určitě. Znásilnit hezky s noblesou, oběť by měla pokorně poděkovat a jít mlčet do kouta. To jsou ty pravé šlechtické manýry, které jistě přebral od zakládajícího člena TOP 09 knížete Schwarzenberga. Krásná dávka z kulometu šovinismu.

Schwarzenberg, vzpomeňme na začátek kauzy, Feriho násilnickou povahu popsal omluvně. Jsou to kluci a holky, je přece normální, když kluk touží po holce. Úplně normální. Natolik normální, že se kluk nemusí ptát? A vůbec, neměla mu lézt na futrál, když nechtěla, aby k něčemu došlo. Že jí tam násilím dostrkal? No bóže, příroda, tak to má být, parafrázuji knížete, který, co se ohledů a civilizovanosti týká, v tu dobu dlel nejspíš někde mezi dobou kamennou a železnou. Prostě bacit po hlavě a rozsévat genofond.

Dominik Feri, chuděra jeden, byl od osmnácti let obletovaný politickou elitou jako vyvolený. Jakási evropská agentura Feriho zařadila do dvacítky nejnadějnějších mladých politiků celé Evropy. V osmnácti plat a pozice, ke které se většina populace nepropracuje za celý život. K tomu to nekonečné poplácávání po zádech. To vše už od osmnácti let, kdy je mladý člověk na hraně toho, jestli se z něj stane fracek, nebo rozumný člověk. Feriho ten dokonale nezasloužený obdiv dovedl doslova k fanfarónství. Vyvolený. Matrixový Neo ze Strakovky, který získal pocit, že feudalismus a jakési právo první noci jsou zpět. Se vší parádou.

A mediálně byl Feri popisovaný jako jeden z nejvíce liberálních a pokrokových politiků. Byl značkou a tváří TOP 09, která měla přehlušit jak Kalouskovu toxicitu, tak i Schwarzenbergovy stařecké skvrny. Byl nabízen mladým voličům a prvovoličům jako alternativa. A pražská mládežnická smetánka se k němu jistě slétávala jako mouchy na - vy víte co. Feri měl pocit - co měl pocit, on viděl, že má kolem sebe doslova harém. Jen natáhnout ruku, lusknout prsty a to mladé maso se před ním začne svíjet v rozkoši. A velké množství mladého masa se jistě i svíjelo. S radostí a dobrovolně. A namlsaný Feri si nejspíš začal brát sám.

Ten úsměv a žoviálnost při zahájení soudu. Jako kdyby se Feri vrátil do svých mladých let, kdy jej všichni poplácávali po ramenou a věštili mu tu nejkrásnější budoucnost prezidenta vesmíru. Ten furiantsky a pozérsky naražený klobouk na hlavě a stylový kabát. Zdá se, že Feri je stále uhnízděn ve falešném pocitu jakési knížecí vyvolenosti. On byl několik málo let vycházející hvězdou a tváří té nejelitářštější elity, která je u nás k dostání. To se člověku zažere pod kůži. Ta nezasloužená pozornost a prázdný potlesk za chrlení těch správných frází elitářské politiky TOP 09. Pro osmnáctiletého kluka zničující. Zásluhou Kalouska a Schwarzenberga, kteří potřebovali mladého maňáska, se z Feriho stala podivná politická celebrita, která v tom neuměla chodit. A která získala pocit nedotknutelnosti. K vysoké politické funkci (a v případě Feriho byla velká politická funkce i role poslance) se člověk musí prožít, dozrát. Což se nestalo. Vznikla jen prázdná skořápka přesvědčená o své výlučnosti. A ta si neváhala nabídnout z prostřené tabule sexuálních příležitostí. Stejně, jako nechápala politiku, nechápala ani mezilidské vztahy, zdá se. 

Když jeden čeká jen hubičku a druhý už si chystá lubrikační gel, nastává trochu problém. Ale to je nejspíš normální mezilidský kontakt, kde se hrany musí obrušovat. Ovšem za souhlasu obou. Pokud se Feri po souhlasu nepídil, neuměl po nesouhlasu ustoupit, nechť jej soud pošle do arestu. A, ostatně, bylo by načase, aby česká spravedlnost udělala trochu krok kupředu. Současná praxe je taková, že pokud násilník ženu při znásilnění téměř nepřizabije, může si za znásilnění žena sama a vlastně chtěla a souhlasila a pak si to rozmyslela a je to mstivá bestie a měla by jít do tepláků ona. To je velmi nešťastný přístup, abych tak řekl. Ovšem trochu nás to pak svádí k tomu, abychom skutečně začali podepisovat před radovánkami informovaný souhlas. Nu, nechť se dějiny dějí. 

Stání u soudu musí být pro žalobkyně naprostý očistec. A vůbec samotné oznámení. Zaznamenal jsem kauzu dvou policistů měšťáků, kteří okopávali muže za nějakou prkotinu. Jeden mu stál svojí kanadou na hlavě, druhý do něj kopal jako Maradona do míče. Když si představím, že bych se jako čerstvě znásilněná žena měl svěřovat tomuhle. No, promiňte, to se radši očistím zvracením, psychickými problémy a nedůvěrou ve společnost. Dominik Feri se tím, že vyzradil jméno a profesi jedné z žalobkyň, zachoval právě jako ti dva hulvátští policisté. Znásilnil mediálně a na veřejnosti. Báječný profil sociálního idiota. Máme co vylepšovat, máme na čem pracovat.

Ostatně, jak asi láme Ferimu charakter nynější pozornost? Po téměř zbožštění předchozích let mediální i společenský lynč.

 

Vložil: Štěpán Cháb